• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ženské libido: čo to je, čo naň vplýva, jeho problémy a ako ho zvýšiť a podporiť

ženské libido

Problémy s libidom sú v dnešnej dobe časté a môžu vás zastihnúť prakticky v akomkoľvek veku. Tento nepríjemný stav sa týka oboch pohlaví, no u žien sa vyskytuje častejšie a podľa výskumov trpí nízkym libidom až 32% žien, kým mužov iba 15%.

Nízke libido môže nastať z rôznych dôvodov. Môže ísť o hormonálne faktory, horšie prekrvenie pohlavnej sústavy, stres, partnerské nezhody, problémy so spánkom aj mnoho iných, ktoré sú nenápadné, no majú na sexuálnu túžbu vplyv. Našťastie, tento problém je možné úspešne riešiť a to s využitím afrodiziak aj podporných doplnkov.

Čo je libido a aké faktory ho u žien ovplyvňujú

Libido je prirodzený ľudský pud, vďaka ktorému môžu ľudia pociťovať túžbu po sexuálnej aktivite. Synonymá k nemu sú sexuálna túžba, apetít aj potreba styku.

Za jeho nefunkčnosť môžu rôzne faktory, ako je napríklad stav psychiky, vek alebo vrodené ochorenia. Jeho chod však najviac ovplyvňuje hladina a rovnováha pohlavných hormónov v organizme a to platí u oboch pohlaví. Už v minulosti ľudia vedeli, že na úroveň libida vplývajú aj strava, korenie či niektoré bylinky označované ako afrodiziaka.

Ženy najčastejšie spozorujú na sebe nízke libido v dôsledku obdobia prechodu spojeného s poklesom hormónov, prípadne starostí a stresu v pracovnom alebo partnerskom živote. Ide o obdobia, kedy je ťažké myslieť na pohlavný styk a vnímať sexualitu.

Funkciu libida u žien môžu ovplyvniť aj fyzické príčiny, ako sú zmeny na tele alebo aj užívanie liekov. Nízka sexuálna túžba trápi najviac aj ženy, ktoré sú vyčerpané zo starostlivosti o deti, trpiace chronickou nespavosťou alebo podstúpili nejaký zákrok týkajúci sa pohlavnej sústavy. Problémom sú aj infekcie či zápaly ženských orgánov.

V čase klimaktéria, čiže prechodu, dochádza tiež k výrazným hormonálnym zmenám, najmä ak produkcia hormónu estrogén v tele klesá. Ženské hormóny môžu ovplyvniť nielen libido, ale aj celkovú kvalitu sexuálneho života alebo zdravie pohlavnej sústavy.

Na funkciu libida môže vplývať aj to, ako sa momentálne emocionálne cítite. Stres v práci, nedorozumenia v partnerstve a dokonca aj nízke sebavedomie dokážu potlačiť akúkoľvek chuť na sex. Pokiaľ je nízke libido vyvolané týmito faktormi, hovoríme o krátkodobom poklese. Pri dlhodobom ide už zväčša o problém so širšími príčinami.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Aké najčastejšie problémy sú so ženským libidom spojené

Sexuálna túžba je u každého človeka individuálna a úroveň libida je v každom veku života iná. Problémy nastávajú spravidla vtedy, keď už dlhodobo necítite túžbu po sexe, nakoľko libido môže ovplyvniť aj iné oblasti sexuálneho života a jeho prežívania.

K najčastejším problémom s nízkym libidom patria:

Znížený sexuálny apetít: Pokles sexuálneho apetítu je problém, ktorý sa môže objaviť kedykoľvek. Jeho najčastejšími vyvolávačmi sú nárazový stres, pracovné či rodinné problémy a časté nedorozumenia v partnerskom vzťahu. Nízku sexuálnu túžbu ovplyvňujú aj chronická nespavosť, pocit nedokonalosti a pokles pohlavných hormónov.

Vaginizmus: Ide o sexuálnu poruchu, ktorá znemožňuje ženám zdravý a plnohodnotný sexuálny život. Príčina vzniku vaginizmu je hlboko v ich podvedomí a ťažko sa lieči. Každý pokus o sexuálny styk je neúspešný kvôli kŕčovitému stiahnutiu svalstva pošvového vchodu a počas sexu ženy pociťujú bolesť, ktorú môže sprevádzať pálenie.

Anorgazmia: Porucha zvaná anorgazmia je neschopnosť dosiahnuť orgazmus počas pohlavného styku. Ženy sa s tým stretávajú častejšie, u mužov je to zriedkavé. Príčin vzniku anorgazmie môže byť veľa, no najčastejšie ide o vrodené či získané poruchy, gynekologické problémy, hormonálnu nerovnováhu či nedostatok skúseností v sexe.

Zníženie plodnosti: Znížená schopnosť splodiť potomka je problém vyskytujúci sa častejšie u žien, pričom libido ovplyvňuje aj túto oblasť. Plodnosť je ovplyvnená aj životným štýlom a vekom, veľa závisí aj od hladiny kyseliny listovej a niektorých ďalších vitamínov a minerálov. Úlohu zohráva aj zdravie vaječníkov alebo vajíčkovodov.

Partnerské problémy: Problémy v partnerstve sú tiež jedným z faktorov, ktoré majú schopnosť ovplyvniť ženské libido. Časté nedorozumenia, hádky, nedôvera voči partnerovi a neschopnosť baviť sa o intímnych predstavách a túžbach môžu sexuálne libido a aj váš vzťah doslova pochovať. Súvisiacim efektom je ďalšia strata príťažlivosti.

Aké sú príznaky a prejavy zníženého libida u žien

V partnerskom vzťahu je sexuálny apetít veľmi dôležitý, keďže práve on dáva dostatok energie, sexuálnej aj tej fyziologickej, prispieva tiež k celkovej pohode.

Typickým prejavom zníženého libida je nižšia chuť na sex, no tam príznaky tohto stavu ani zďaleka nekončia. Z fyziologickej stránky s tým súvisia aj zvýšená únava, pokles energie či ťažkosti súvisiace s hormonálnou nerovnováhou a krvným obehom.

Medzi časté príznaky zníženého libida žien patria:

 • zo začiatku ide predovšetkým o nechuť po akomkoľvek sexuálnom akte a fyzických dotykoch s partnerom a celkovú nechuť na pohlavný styk
 • neskôr môže dochádzať aj k častým problémom dosiahnutia vyvrcholenia pri milovaní a pociťovanie nechuti pri všetkých sexuálnych aktivitách
 • ako súvisiace sa objavujú ťažkosti s prekrvením v oblasti genitálií, čo znamená zníženú vzrušivosť a prežívanie sexuálneho dráždenia a stimulácie
 • s nízkym libidom dochádza aj k väčšej suchosti pošvy, nakoľko Skeneho žľazy nie sú stimulované, aby vylučovali dostatočne veľa pošvového sekrétu

U žien sa môžu vďaka nepravidelnému a nedostatočnému sexu prejaviť aj rôzne zdravotné komplikácie, väčšinou súvisiace so stresom, napätím, častými zmenami nálad a nervozitou. V extrémnych prípadoch úplnej straty libida treba počítať, že môžete mať problém dosiahnuť vyvrcholenie, čiže orgazmus, a to počas styku a aj počas masturbácie.

Najlepšia podpora ženského libida? Životosprávou aj cez bylinky

Zmena stereotypu, obmedzenie negatívnych faktorov a použitie niektorých stimulantov na zvýšenie chuti na sex sú najlepšia kombinácia, ako udržať svoje sexuálne zdravie. Podporiť libido môžete aj zlepšením životosprávy a hormonálnej rovnováhy.

Na zmiernenie prejavov aj zlepšenie libida skúste:

Eliminujte negatívne vplyvy: Pokiaľ chcete svoje sexuálne zdravie a apetít úspešne podporiť, musíte obmedziť všetky negatívne faktory. Predovšetkým ide o zlozvyky, ako je fajčenie, nadmerné pitie alkoholu a potraviny s vysokým obsahom nezdravých tukov. Špeciálne u žien sem patria aj infekcie a zápaly v pohlavnej sústave.

Životospráva a životný štýl: Kvalitná, pestrá a rozmanitá strava je v spojení s pravidelným pitným režimom a pohybovou aktivitou najlepšou metódou ako si udržať psychické, fyzické ale aj sexuálne zdravie. Zamerajte sa na ryby, orechy, semiačka a ženy špeciálne aj na sóju obsahujúcu fytoestrogény, hormóny podporí aj intenzívne cvičenie.

Dostatočný spánok: Vďaka kvalitnému a dostatočne dlhému spánku sa organizmus dokáže plnohodnotne zregenerovať a to platí aj pre hormonálnu hladinu, krvný obeh a libido. Navyše, spánok pomáha aj na psychické zdravie, proti únave a na zvýšenie energie. Dôležitá je zdravá spánková hygiena, čiže aspoň 7 hodín spánku bez rušivých vplyvov.

Zbavte sa stresu: Stres je jedným z najhorších faktorov týkajúcich sa sexuálneho zdravia a výkonnosti a to tak u mužov, ako aj u žien. Čím je ho viac, tým viac sa do tela vyplavuje hormón kortizol, ktorý znižuje hladinu estrogénu podporujúceho libido. Minimalizujte preto stres lepšou organizáciou dňa a kvalitným odpočinkom pre telo aj myseľ.

Prírodné afrodiziaka: Pomoc v podobe afrodiziakalných bylín je jedna z overených ciest, ktorá vám pomôže zvýšiť sexuálnu túžbu a nie len to! Prírodne afrodiziaka majú široké účinky na celé sexuálne zdravie a u žien aj na hormonálnu rovnováhu. Skúste bylinky Maca, Ashwagandha, Damiána, Kotvičník, Archangelika či Senovka grécka.

Viac sexu a zmena rutiny: Zmena rutiny a viac sexu sú psychologickým stimulantom pre zvýšenie libida. Vyskúšajte zmeniť s partnerom prostredie, nové polohy či spodnú bielizeň alebo sa inšpirujte známou Kámasutrou! Nebojte sa experimentovať aj s miestami alebo novými technikami, taký BDSM štýl otvorí aj skrytú 13. komnatu!

Erotické pomôcky a hračky: Jedným z účinných spôsobov, ako oživiť a spestriť váš sexuálny život, sú aj sexuálne hračky. V ich prípade výhodou, že pomôžu nielen vám, ale aj vášmu partnerovi. Erotické pomôcky zvyšujú sexuálnu energiu a apetít dlhodobo, hračky typu vibrátor, dildo či Venušine guličky otvoria nové a nepoznané hranice!

Výživové doplnky: Ženské libido a sexuálny život sú ovplyvnené hormónmi a látkami, ktoré v tele aktivujú viaceré receptory. Jednou z možností ich stimulácie sú aj rastlinné afrodiziaka, bylinné extrakty či vitamíny a minerály s prirodzeným pôsobením. Vo vysokej koncentrácii a ideálnej kombinácii ich nájdete v podporných doplnkoch pre ženy.

Najčastejšie otázky o ženskom libide a jeho podpore

Pokiaľ ide o problémy so sexuálnym apetítom, jeho celkovým stavom či s poklesom, mnoho žien to spozoruje, až keď majú vážny problém. Pri opakovaných neúspešných pokusoch a nedostatku chuti na sex preto začnú hľadať odpovede v diskusiách.

Tu sú dotazy a témy, ktoré ženy riešia najčastejšie:

Môže nízke sexuálne libido súvisieť s absenciou sexu?

Absencia pohlavného styku súvisí s nízkym libidom viac, ako sa na prvý pohľad zdá. Pokiaľ budete mať sex menej často a nebude pravidelný, skôr si odvyknete od fyzického kontaktu a zhorší sa aj prekrvenie a zvlhčenie pošvy. S nepravidelným sexom prichádza aj k strate kvality a životnosti oplodniteľných vajíčok, vplýva aj na plodnosť.

Nie je nízky sexuálny apetít prejavom vyššieho veku?

Určite áno a to aj vzhľadom na to, že pribúdajúce roky sú jedným z najčastejších faktorov, ktoré negatívne vplývajú na produkciu hormónov. Našťastie, to sa dá ovplyvniť tak, ako aj pri iných problémoch, životosprávou a podpornými prostriedkami. Práve prírodné afrodiziaka a stimulanty v podobe potravín či rastlín sú tou najlepšou voľbou.

Existuje prevencia proti strate libida a kedy to riešiť?

Prevencia na tento problém existuje a spočíva vo využívaní prírodných afrodiziak, vyhýbaniu sa rutine a stereotypu v posteli a v obmedzení negatívnych vplyvov. Riešiť problém s libidom, najmä s jeho znížením či stratou, treba ihneď, ako príde k prvým náznakom. Zamerajte sa na kombináciu viacerých spôsobov vyššie a najmä na ich pravidelnosť!

Sú prírodné doplnky efektívnejšie ako syntetické?

Prírodné doplnky sa používajú čoraz častejšie a to aj u žien, najmä na menštruačné ťažkosti, problémy v menopauze, sexuálny apetít a hormonálnu nerovnováhu. Vďaka 100 % prírodnému zloženiu sú pre organizmus prirodzené. Samozrejme, na niektoré problémy existujú iba syntetické látky, o ich použití však musí rozhodnúť lekár.

Aké sú alternatívne riešenia pre nízke libido?

Aby sa riešenie nízkeho libida vyvíjalo správnym smerom, dôležité je pochopiť dôvody, prečo a akým vplyvom k tomu došlo. V niektorých prípadoch sú za tým hormonálna antikoncepcia, užívanie niektorých liekov z kategórie antidepresív či ochorenie týkajúce sa hormonálnej sústavy. Vtedy treba v prvom rade vyriešiť tieto problémy.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

Doplnky výživy obsahujúce rastlinné afrodiziaka sú dôležitým stimulantom, ako podporiť sexuálnu výkonnosť a apetít. V mnohých doplnkoch sú obsiahnuté v kombinácií spolu s vitamínmi a minerálmi, ktoré sú dôležité špeciálne pre ženské libido.

Ich účinky sú komplexné a bez ohľadu na vek ženy:

 • prírodné látky pomáhajú primárne na zlepšenie sexuálneho života v podobe zvýšenej sexuálnej túžby, podporujú aj prekrvenie a zvlhčenie pošvy
 • jedinečný mix účinných látok pomáha udržovať normálnu hormonálnu hladinu a podporuje produkciu dôležitých ženských hormónov
 • obsahujú tiež látky, ktoré pomáhajú zlepšiť menštruáciu, jej pravidelnosť a zmierňujú syndróm PMS, čiže podporujú aj psychickú pohodu ženy
 • kombinácia zložiek pomáha zmierniť negatívne príznaky menopauzy špeciálne u žien nad 40 rokov, čo podporuje sexuálny život v strednom veku

Prírodne doplnky sú dostupné voľne a bez receptu, najčastejšie majú perorálnu formu tabliet alebo kapsúl. Vďaka tomu majú presné dávkovanie a čo je ešte dôležitejšie, sú certifikované Úradom verejného zdravotníctva SR. Majú teda bezpečné zloženie a nie sú s nimi spojené žiadne riziká či nežiaduce účinky a to aj pri ich dlhodobom užívaní.

eJoy® Femina špeciálne pre ženy a na zvýšenie ich libida

Príkladom kvalitného prírodného doplnku špeciálne pre ženy je aj produkt eJoy® Femina. Ten má 100 % prírodné zloženie a účinky pre libido aj pohlavné zdravie.

Zloženie pozostáva z overených bylín, vitamínov a minerálov, ktoré dokáže ženské telo využiť naplno. Konkrétne ide o mix extraktov rastlín Maca peruánska, Damiána pravá, Ashwagandha a Kotvičník zemný doplnený o zinok a vitamíny C, B6 a E.

U žien účinkuje eJoy® Femina takýmto spôsobom:

 • afrodiziaka zvyšujú sexuálny apetít, energiu a vzrušivosť
 • bylinné extrakty podporujú hormonálnu rovnováhu a hladinu
 • vďaka tomu doplnok pomáha zmierňovať prejavy menopauzy
 • kombinácia prírodných látok zlepšuje aj menštruačné ťažkosti
 • vitamíny a minerály podporujú aj vitalitu a duševnú rovnováhu

Prírodný doplnok značky eJoy® Femina tiež zlepšuje zdravie nechtov, pokožky, vlasov, podporuje činnosti metabolizmu a odbúrava stres. Pokiaľ ho budete užívať pravidelne a dlhodobo, všetky jeho pozitívne vlastnosti na sexuálne a všeobecné zdravie sa postupom času prejavia. Denná dávka sú 2 tablety, ktoré iba stačí zapiť vodou.

Výživový doplnok si môžete zakúpiť bez receptu a lekárskeho vyšetrenia. Vďaka 100% prírodnému zloženiu vám nehrozia žiadne vážnejšie vedľajšie účinky a čo je najlepšie, objednať si ho môžete teraz z pohodlia domu priamo na tejto stránke.

ejoy femina

ejoy femina

Skúsenosti žien s libidom, jeho problémami a podporou

Príčin, ktoré negatívne ovplyvňujú libido žien, je skutočne veľa. Zo všeobecných skúseností vyplýva, že tento problém súvisí so stereotypom a tiež vyšším vekom.

Na začiatku sa môžu objaviť psychické problémy spôsobené dlhodobým stresom, ktoré majú tendenciu prejaviť sa nízkou sexuálnou túžbou. Dôležité sú aj pohlavné hormóny, konkrétne ich nerovnováha či znížená produkcia. Skúsenosti tiež ukazujú, že za nízkym ženským libidom môžu byť aj niektoré faktory nezdravého životného štýlu.

Keďže vyvolávajúce faktory sú široké a pôsobia zvyčajne dlhodobo, tak isto treba postupovať aj pri podpore sexuálneho apetítu. Zlepšenie stravovania, obmedzenie zlozvykov, zvládanie stresu a riešenie hormonálnej rovnováhy by mali byť samozrejmosťou.

Ete dôležitejšie sú však stimulačné prostriedky, či už afrodiziaka, niektoré jedlá alebo zmeny týkajúce sa sexuálneho života. Platí to bez ohľadu na vek, hoci je pravda, že najčastejšie majú tieto ťažkosti ženy v strednom veku. Jednou z overených možností, ako zvýšiť svoje libido a zlepšiť kvalitu sexuálneho života, sú aj podporné prírodné doplnky.

Jednou z najkvalitnejších značiek špeciálne pre ženy hľadajúce podporu libida je eJoy® Femina. Ide o tabletky, ktoré majú 100 % prírodné zloženie, boli laboratórne otestované a skúsenosti s nimi sú nadpriemerné. Neváhajte a skúste ich silu aj vy!

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie