• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Otehotnenie pri pohlavnom styku bez ejakulácie je možné, nepodceňujte antikoncepciu

Otehotnenie bez ejakulácie je téma, ktorej sa nevenuje dostatočne veľká pozornosť a to je chyba. Väčšina mužov si totiž myslí, že v prípade, ak nebudú ejakulovať do svojej partnerky, nemusia sa obávať nechráneného pohlavného styku. Hoci teoretická šanca na otehotnenie aj bez výstreku semena do pošvy je malá, netreba ju v žiadnom prípade podceniť.

Ako prebieha otehotnenie

Otehotnenie je proces, ktorý má postupnosť viacerých udalostí a závisí tiež od niekoľkých faktorov. Technicky a z biologického hľadiska ide o splynutie mužskej a ženskej pohlavnej bunky, čiže spermie a vajíčka, pričom k tomu splynutiu dochádza v maternici.

Aby k tomu prišlo, je potrebné, aby sa uvoľnilo vajíčko z vaječníkov, cez vajíčkovody sa dostalo až do maternice a aby prišlo k jeho oplodneniu spermiami z ejakulátu. Spermie sa však môžu vyskytovať nielen v ňom, ale aj v tzv. predejakulačnej tekutine, ktorá má podobu niekoľkých kvapiek uvoľnených z penisu na začiatku erekcie, takmer hneď po jej vzniku.

Medzi ďalšie faktory, ktoré majú na otehotnenie vplyv, patria:

  • prítomnosť ovulácie, čo je dej, počas ktorého dochádza k uvoľneniu vajíčka z vaječníkov a prechodu tohto vajíčka cez vajíčkovody do maternice
  • priechodnosť vajíčkovodov a správne usadenie sa vajíčka v maternici, rovnako tak je dôležité aj zloženie pošvového hlienu, aby umožnil prechod spermií
  • prítomnosť, dostatočný počet a kvalita spermií v mužskom ejakuláte, pričom práve v tomto ohľade dochádza u mužov čoraz viac k problémom, ktoré môžu za neplodnosť
  • správne fungovanie mechanizmov erekcie a ejakulácie u muža, nakoľko obvykle platí, že bez nich nie je možné prirodzeným spôsobom počať dieťa

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Čo je ejakulácia a ako vplýva na otehotnenie

Ejakulácia je pomenovanie pre proces výstreku semena z mužského pohlavného údu cez močovú trubicu. Ejakulovanie, čiže výstrek semena, je prirodzeným zakončením sexuálnej stimulácie a dráždenia penisu, prípadne iných miest v oblasti genitálií.

Pokiaľ ide o ejakuláciu a prirodzené otehotnenie, dôležité sú tieto faktory:

Prítomnosť spermií: Ejakulačná tekutina je tvorená viacerými zložkami, pričom z pohľadu plodnosti je dôležitý obsah spermií. Tie sa tvoria v semenníkoch a do ejakulátu sa dostanú cez semenovody a odtiaľ priamo do močovej trubice.

Kvalita spermií: Nielen prítomnosť spermií, ale aj ich kvalita je dôležitá pre schopnosť otehotnenia. Pod týmto pojmom sa myslí tak dostatočný počet spermií, ich pohyblivosť a tiež dostatočný počet dostatočne pohyblivých spermií.

Zdravý priebeh ejakulácie: V neposlednom rade je dôležité nielen to, čo obsahuje ejakulát, ale aj to, ako prichádza k ejakulácii. Problém s otehotnením môže vzniknúť napríklad pri predčasnej alebo aj pri absentujúcej ejakulácii.

Čo robiť na zníženie rizika otehotnenia

Ak chcete znížiť riziko otehotnenia na minimum, okrem použitia antikoncepcie by ste nemali podceniť ani niektoré ďalšie faktory. Viaceré z nich súvisia práve so spomínanou predejakulačnou tekutinou, ale aj priebehom ejakulácie.

Tu sú možnosti, ako na zníženie rizika pôsobiť:

Použitie antikoncepcie: Základom je samozrejme použitie antikoncepcie, či už hormonálneho typu v prípade žien alebo bariérového typu v prípade oboch partnerov. K dispozícii sú už prezervatívy nielen pre mužov, ale aj kondómy pre ženy.

Výpočet plodných a neplodných dní: Zníženie šance či rizika otehotnenia je možné dosiahnuť aj tým, že k pohlavnému styku príde iba počas tzv. neplodných dní. Naopak, pohlavnému styku sa treba vyvarovať v období zhruba 2 až 3 týždňov po menštruácii.

Tabletka po: Možnou prvou pomocou aj pri nechránenom pohlavnom styku je tzv. tabletka po. Dá sa kúpiť voľne a bez receptu a účinkuje obvykle prvých 72 hodín od pohlavného styku. Čím skôr ju žena užije, tým lepšia je jej účinnosť, nesmie sa však užívať často.

Oddialenie ejakulácie: K vniknutiu ejakulátu do pošvy môže prísť neúmyselne aj pri predčasnej ejakulácii, ktorá môže nastať aj do minúty od začiatku pohlavného styku. Dôležité je preto jej oddialenie, napríklad s použitím špeciálnych gélov.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie