• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Najlepšie vitamíny pre ženy po 40, 50 aj po 60 – tke na plodnosť aj v menopauze

Najlepšie vitamíny pre ženy po 40tke, 50tke, 60 tke

Organizmus je veľmi krehké a zároveň precízne biologické dielo. V prípade sexuálneho zdravia sú procesy, ktoré súvisia s plodnosťou, libidom či potenciou, tiež veľmi zložité a zároveň závislé od množstva faktorov, najmä ak ide o tie externé.

Aby organizmus mohol plnohodnotne plniť všetky tieto úlohy, potrebuje na to dostatočný príjem živín, hlavne vo forme vitamínov. Sú neoddeliteľnou súčasťou tela a bez nich by v ňom neprebiehali mnohé biochemické pochody. Keďže si ich nevie vyrobiť samo, musí ich prijímať a to aj v prípade ich účinkov na plodnosť či menopauzu.

Čo sú vitamíny a ich charakteristika pre ženy

Vitamíny sú organické látky, ktoré majú pre organizmus prirodzené zloženie. Telo ich potrebuje, niektoré v menších dávkach, s inými si poradí aj vo väčších.

Z pohľadu žien sú vitamíny dôležité pre tieto vlastnosti:

 • pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť alebo ženy, ktoré už tehotné sú, je dôležitý vitamín B9, podporujúci otehotnenie aj prvý vývoj plodu
 • ďalším vitamínom je vitamín B12, ktorý pomáha na činnosť nervového systému, tvorbu červených krviniek a tiež na zdravý vývoj dieťaťa
 • proti tvorbe rôznych chorobných zárodkov a pre energiu je podstatný vitamín B6, ktorý prispieva na hormonálne činnosti a to v každom veku
 • pre organizmus je tiež dôležitý vitamín D a to k vôli vstrebávaniu vápnika, čo práve ženy vnímajú citlivo, rovnako tak podporuje obranyschopnosť

Vitamíny majú v každom organizme nenahraditeľnú úlohu, pretože sa podieľajú na základných biologických funkciách. Nakoľko si ich telo nevie vyrábať samo, sme nútení ich prijímať pomocou stravy alebo výživových doplnkov. Pri ich nedostatku hrozí riziko vážnych ochorení a z pohľadu žien sa môžu týkať nielen ich, ale aj ich detí.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Ktoré špecifické účinky pre ženy môžu mať vitamíny?

Nedostatočné množstvo vitamínov v tele sa prejaví v každej oblasti, či už ide o fyziologickú alebo psychogénnu. U žien však majú aj niektoré špecifické vplyvy.

Medzi oblasti, ktoré sú pre ženy najdôležitejšie, patria:

Plodnosť: Mnoho žien sa snaží v dnešnej dobe o potomstvo, no bohužiaľ neúspešne. Väčšina z nich si neuvedomuje, že vitamíny hrajú v otehotnení veľkú rolu. Existuje mnoho vitamínov, ktoré zlepšujú šance na otehotnenie, najmä ak ide o vitamíny B9, E, D. Podporujú ich selén a tiež rybí olej. Tieto sú prospešné aj na podporu plodnosti mužov.

Menopauza: Ide o obdobie, ktoré vzniká najčastejšie po 45. roku života ženy, no môže sa týkať aj mladších. Dochádza k ukončeniu plodného obdobia a v tomto období trpí viac ako polovica žien negatívnymi prejavmi Deje sa tak v dôsledku hormonálnej nerovnováhy aj zlej životosprávy, no svoj podiel na tom má aj nedostatok vitamínov.

Sexuálny apetít: Nedostatok vitamínov výrazne ovplyvňuje aj sexuálne libido, pričom má vplyv na túžbu po sexe aj kvalitu pohlavného styku. Za tento jav môže nedostatok vitamínov, ktoré podporujú produkciu pohlavných hormónov, prekrvenie genitálií a zvlhčovanie pošvy. Sekundárne pôsobí ich nedostatok aj na prenos nervových vzruchov.

Močové cesty: Problémy s močovým mechúrom sú medzi ženami pomerne časté. Môžu sa prejavovať opakovanými infekciami, bolesťami pri močení aj zápalmi. Aj v tomto prípade za to môže nedostatočný príjem vitamínov, ktoré podporujú imunitu a správnu mikroflóru v močových cestách. Najčastejšie je ich nedostatok dlhodobejší.

Koža, pleť, vlasy a nechty: Krásne dlhé vlasy, čistá pleť a zdravé nechty sú snom mnohých žien. Pokles imunity a nedostatok vitamínov a minerálov v tele sa môže odzrkadliť aj na ich zdraví, vzhľade, vyživovaní a teda aj kvalite. Špeciálne to platí vtedy, ak máte dlhodobo nízku hladinu vitamínov A, D, E, B6 a C a to bez ohľadu na váš vek.

Energia, imunita a fyzický výkon: Existuje mnoho štúdií, ktoré potvrdzujú, že nedostatok vitamínov, minerálov a živín má veľký vplyv na fyzický výkon a energiu. Ak sa k tomu pridá aj zlá životospráva, nadmerná únava spojená s bolesťami hlavy a poklesom kondície je iba otázkou času. V tomto ohľade najviac trpia ženy vo veku nad 40 rokov.

Mentálna vitalita a proti stresu: Stres môže mať za následok veľa zdravotných ťažkostí a hoci jeho úroveň súvisí s externými faktormi, svoj vplyv má aj nedostatok vitamínov B1, B6 a B12. To isté platí aj pre psychickú pohodu a mentálnu výkonnosť, kde pokles hladiny niektorých vitamínov vidno najmä u žien v klimaktériu a menopauze.

Ktoré vitamíny pre ženy po 40. roku sú najlepšie?

Mnoho žien považuje tento vek za osobnú katastrofu a často si prídu menej atraktívne, no kľúčom k úspechu je dlhodobá podpora organizmu cez vitamíny.

Medzi účinné vitamíny pre ženy po 40-tke tak patria:

Vitamín C: Po dovŕšení tohto veku by ste mali dbať predovšetkým na príjem vitamínu C. Patrí k najdôležitejším vitamínom a nachádza sa v bohatom množstve v ovocí aj zelenine. Pomáha pri tvorbe dôležitých hormónov, na pokožku a podporuje imunitný systém. Jeho nedostatok spôsobuje únavu, slabosť a tiež zhoršenie metabolizmu.

Vitamín D: Tento vitamín hrá dôležitú úlohu pri vstrebávaní vápnika v organizme. Podporuje zdravie a vývoj kostí, stimuluje produkciu buniek a posilňuje imunitný systém. Jeho zdrojom sú ryby, mliečne výrobky, zrná a obilniny. Pri jeho nedostatku hrozia zápalové či srdcové ochorenia, napomáha aj lepšiemu prekrveniu pohlavného systému.

Vitamín B6: Tento vitamín je známy aj ako pyridoxín a je podstatný pre imunitné činnosti v tele, nervový systém a tvorbu červených krviniek, podporuje uvoľnenie energie z prijatých bielkovín. Možno ho nájsť v chudom mäse, rybách, vajciach, orechoch, banánoch a v sóji. Jeho nedostatok sa prejavuje anémiou aj zmenami nálad a depresiou.

Vitamín E: Vitamín je známy aj ako tokoferol a výrazne ovplyvňuje produkciu červených krviniek. Je dôležitý pre rast a obnovu svalov, prevenciu samovoľných potratov a má účinok aj na plodnosť. Jeho zdrojom sú ryby, listová zelina, sója, vajíčka aj obilniny. Ak ho nemáte dostatok, zvyšuje sa riziko vzniku zápalov a rany sa hoja pomalšie.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Ktoré vitamíny pre ženy po 50. roku sú najlepšie?

Ak ste prekročili vek 50 rokov, asi ste si všimli zmeny týkajúce sa už nielen sexuálneho života a pohlavnej sústavy, ale aj pleti, pokožky, nechtov či vlasov.

Ženám vo veku nad 50 rokov tak odporúčame dopĺňať:

Vitamín B12: Po prekročení tejto vekovej hranice je vhodné začať užívať práve tento vitamín. Má dôležitú úlohu pre správnu funkciu mozgu a pri tvorbe červených krviniek. Nachádza sa v rybách, kuracom mäse či vajciach, avšak s pribúdajúcim vekom vstrebávanie vitamínov klesá. Vtedy odporúčame zvoliť najmä prírodné doplnky!

Vitamín A: Organizmus dokáže prijať tento vitamín z karotenoidov, ktorých najväčším zdrojom je špenát, mrkva, kapusta, rybí tuk, žĺtok z vajíčka a maslo. Jeho prítomnosť v tele je dôležitá pre posilnenie kostí a zdravie pleti, vlasov, nechtov a zubov. Nedostatok spôsobuje poruchy videnia, zmeny na pokožke a zmeny v dýchacom trakte.

Vitamín B6: Tento vitamín je pre telo mimoriadne dôležitý a vo vyššom množstve ho potrebujú predovšetkým ženy po 50-tke. Pomáha k regulácií hormonálnej činnosti, tvorbe energie, podporuje imunitu a zlepšuje pamäť. Získať ho môžete z mastných rýb, cíceru, z pečienok či cereálií. Pre jeho lepšie vstrebanie ho užívajte s horčíkom.

Vitamín D: Príjem tohto vitamínu je pre ženy podstatný aj v tomto veku. Pomáha imunite bojovať proti možným prejavom ochorení, znižuje zápaly v tele a podporuje kosti. Okrem toho pozitívne vplýva na obdobie po menopauze a podporuje metabolizmus. Nachádza sa v rybách typu tuniak a losos, ale aj v sójových nápojoch a jogurtoch.

Ktoré vitamíny pre ženy po 60. roku sú najlepšie?

Každý vek má svoje čaro a to platí aj vtedy, ak ste prekročili 60-tku. Áno, už je tu vyššia záťaž aj na pohybový aparát či nervový systém, no dá sa to zvládnuť.

Tieto vitamíny sú pre ženy po 60. roku života najlepšie:

Vitamín B1: Príjem tohto vitamínu je po prekročení vekovej hranice 60 rokov mimoriadne dôležitý. Má vplyv na produkciu hormónov štítnej žľazy, zlepšuje činnosti srdca, metabolizmu aj nervového systému. Jeho zdrojom sú orechy, zemiaky, strukoviny, kvasnice, mliečne výrobky, prírodná ryža, karfiol a z mäsa najmä vnútornosti.

Vitamín C: Tento vitamín má schopnosť udržať vás pri zdraví aj v čase, keď ho máte práve nalomené. Výrazne podporuje imunitu, hojenie rán, obnovu tkanív, posilňuje kožu, vlasy, nechty, zmierňuje stres a podporuje produkciu hormónov. Nachádza sa v paprike, kyslej kapuste, v kiwi, brokolici, v šípkach alebo v ružičkovom kely.

Vitamín E: patrí k známym prírodným antioxidantom, ktoré majú schopnosť výrazne spomaľovať predčasné bunkové starnutie. Telu dodáva energiu, pomáha na imunitné činnosti, zlepšuje stav a zdravie pokožky. Vo väčšom množstve je zastúpený predovšetkým v rastlinných olejoch, v špenáte, orechoch a semiačkach a mangu.

Najčastejšie otázky o vitamínoch pre ženy a ich užívaní

V súčasnej dobe dbá len malá skupina žien na pravidelný príjem vitamínov a to sa prejaví nielen v prípade funkcií pohlavnej sústavy či kvalite sexuálneho života, ale aj v celom fungovaní organizmu. O to častejšie sa objavujú rôzne otázky a dotazy.

Internetové fóra a diskusie sú plné týchto komentárov:

Na čo si dať pri dopĺňaní vitamínov najviac pozor?

Najčastejším problémom je nedostatočné vstrebanie vitamínov, prekračovanie dávok a zlá kombinácia či absencia dopĺňania minerálov k nim. Pozor si dajte predovšetkým pri vitamínoch rozpustných v tukoch, ktoré pri nadbytku zvyšujú zdravotné riziká. Pozor aj na užívanie nalačno a na miešanie s alkoholom, ktorý pôsobí proti nim.

Ako sa u žien najviac prejavuje nedostatok vitamínov?

Pokiaľ má telo nedostatok vitamínov, označuje sa to ako hypovitamióza, pričom v tele nastávajú poruchy biochemických procesov. Dochádza k poklesu produkcie dôležitých enzýmov a hormónov, ktoré sú závisle od daného vitamínu, takže pri dlhodobom nedostatku sa začínajú narúšať nielen zdravie, ale aj funkcie orgánov a tkanív.

Čo je nadbytok vitamínov a prečo vôbec vzniká?

Nadbytok vitamínov je medzi ženami menej častým javom, avšak krátkodobo sa objaviť môže. Tento stav je označovaný ako hypervitaminóza a častou príčinou jeho vzniku je nadmerné užívanie vitamínových doplnkov. Z bežnej potravy nehrozí a nejde o nič vážne, obvykle totiž telo dokáže nadbytok vitamínu vylúčiť z organizmu.

Prečo sú dôležité najmä pre ženy v strednom veku?

Užívanie vitamínov je dôležité v každom veku, no málokto si ich dopraje v dostatočnom množstve. Vitamíny a doplnky s ich obsahom začínajú naberať na dôležitosti hlavne po 40. roku života ženy, pretože telo začína strácať schopnosť vstrebať a plne využiť vitamíny aj minerály. K tomu treba pridať aj začínajúcu menopauzu a jej príznaky.

Akým spôsobom by sa mali vitamíny užívať?

Väčšina surovín, ktoré človek denne skonzumuje, obsahuje živiny potrebné na vstrebávanie. Vitamíny sa preto odporúča užívať po jedle alebo súčasne s ním, vitamínové či podporné produkty je ideálne užiť tak ráno, ako aj večer. Kľúčové sú pravidelnosť, čiže každý jeden deň, ale aj dlhšia doba, ideálne niekoľko mesiacov alebo aj celý rok.

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

Prírodne doplnky sú v praxi medzi ľuďmi pre ich komplexné účinky každým rokom populárnejšie. Pre ženy majú obzvlášť prospešné účinky v menej príjemných etapách života, najmä pri poklese sexuálneho apetítu alebo v období klimaktéria.

Vďaka prírodnému zloženiu sú ich účinky intenzívne:

 • jedinečný mix byliniek podporuje normálnu hormonálnu činnosť, hladinu ženských hormónov ako aj ich produkciu a zdravie pohlavnej sústavy
 • účinne podporujú sexuálnu túžbu, energiu a to hlavne v období menopauzy, pomáhajú napríklad aj na návaly tepla či na zlepšenie kvality spánku
 • v kombinácií s vitamínmi a minerálmi, ktoré obsahujú v rámci širšieho zloženia, vplývajú proti stresu, depresívnym stavom aj proti napätiu
 • prírodné látky majú podporné účinky na bolesti počas menštruácie, jej nepravidelný cyklus a tiež na predmenštruačný syndróm a jej iné poruchy

Dopĺňanie vitamínov je v prípade doplnkov omnoho intenzívnejšie, ako by tomu bolo v prípade bežnej stravy. Odporúčame ich preto v kombinácii s cielenými zmenami jedálnička a ich prednosťou je komplexnejšie zloženie. Okrem potrebných vitamínov pre ženy v strednom a vyššom veku obsahujú aj dôležité byliny či aminokyseliny.

eJoy Femina® špeciálne pre ženy a na plodnosť aj menopauzu

K tým overeným a kvalitnejším prírodným doplnkom pre ženy patrí jednoznačne prípravok značky eJoy® Femina. Je určený každej žene a to bez ohľadu na vek.

Zloženie prípravku pozostáva z bylín ako je Damiána, Maca, Kotvičník, Ashwagandha a tiež z minerálu Zinok či vitamínov E, B6 a C. Takáto kombinácia je k organizmu ženy maximálne šetrná a bezpečná a zároveň má komplexné účinky v každom veku.

Na organizmus účinkuje eJoy® Femina nasledovne:

 • kombinácia afrodiziak z rastlín zmierňuje prejavy menopauzy
 • podporuje ženskú túžbu na sex, zlepšuje prekrvenie genitálií
 • výrazne zlepšuje hormonálnu činnosť a produkciu hormónov
 • zmierňuje prejavy PMS, menštruačné bolesti a zlepšuje cyklus
 • pomáha odbúravať stres, zlepšuje kvalitu spánku a psychiku
 • zloženie látok podporuje aj stav vlasov, nechtov a pokožky

Doplnok eJoy® Femina je vyrobený vo forme kapsúl, ktoré sa užívajú perorálne. Maximálna denná dávka sú 2 tablety denne, najlepšie hneď po jedle. Pri jeho užívaní nemusíte mať obavy z negatívnych vedľajších účinkov, pretože má zloženie z látok, ktoré sú pre telo prirodzené. Pred jeho kúpu nebudete potrebovať lekársky recept a ani vyšetrenie.

ejoy femina

ejoy femina

Pri jeho pravidelnom a dlhodobom užívaní docielite všetky pozitívne účinky, ktoré potrebujú ženy v strednom a vyššom veku. Na výber je množstvo balení, viaceré vhodné aj pre dlhodobé. Neveríte? Presvedčte sa o tom na oficiálnej webstránke značky.

Zhrnutie skúseností žien s vitamínmi a ich dopĺňaním

Pravidelný príjem vitamínov je pre všetky funkcie ľudského organizmu mimoriadne dôležitý. Platí to pre všetky ženy bez ohľadu na vek a to aj pre tie mladšie.

Ženský organizmus sa prispôsobuje všetkým obdobiam, najmä aby si zachoval všetky potrebné živiny. Jeho nároky na príjem vitamínov, minerálov a živín sa neustále menia v rôznych etapách života. Je možné ich získať aj pomocou vyváženej stravy, avšak týmto spôsobom je to beh na dlhú trať a sú situácie, kedy času nie je nazvyš.

Najčastejšie vyhľadávajú vitamíny ženy, ktoré chcú otehotnieť a tie, ktoré si prechádzajú obdobím klimaktéria. Dôležité je však uvedomiť si skutočnosť, že užívanie vitamínov má oveľa hlbší, komplexnejší a najmä dlhodobejší význam pre zdravie.

Naše telo nedokáže plnohodnotne fungovať pri výraznom nedostatku potrebných živín. Takýmto štýlom môže časom vaša produktivita, kondícia, zdravie, pamäť a všetky dôležité činnosti postupne zlyhať, vrátane pohlavného zdravia. Skvelým pomocníkom pre komplexnú podporu a to nielen vitamínov je doplnok výživy eJoy® Femina.

Ak vás trápia nepravidelný menštruačný cyklus, prejavy menopauzy, kŕče pri menzese, hormonálna nerovnováha či pokles sexuálneho apetítu, potom práve eJoy® Femina stojí v tomto prípade za pokus. Skúsenosti žien s ním sú nanajvýš pozitívne!

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie