• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Krivý penis? Nič neobvyklé

 

Nielen veľkosť, ale aj hrúbka, tvar či zakrivenie. To sú hlavné fyziologické vlastnosti penisu, ktoré muži na svojej pýche sledujú a nezriedka sa na základe nich dokonca porovnávajú s inými mužmi. Samozrejme, nechodia od muža k mužovi a nepýtajú sa na tvar ich penisu. Ide skôr o nenápadné pozorovania na spoločných toaletách či sledovanie a skúmanie mužských pohlavných orgánov v porno videách. Porovnávanie majú ľudia v hlave bežne zakorenené, nejedná sa teda len o intímnu oblasť a je to celkom normálny jav. Mužské penisy sa pretriasajú aj na ženských posedeniach pri káve či večerných babských výjazdoch, v rámci ktorých sa kamarátky navzájom často vyjadrujú o výkonnosti svojich partnerov a téma neraz skĺzne aj na zakrivenosť či vybavenia ich partnerov. Ak svoj zakrivený penis považujete za výnimočný či neobvyklý, ste na omyle. Existuje len veľmi málo mužov, ktorí majú penis rovný ako sviecu. Mierne zakrivenie penisu je dané prírodou a príroda dobre vedela, prečo stvorila penis trochu krivší.

Mierne zakrivenie

Penis rovný ako pravítko je naozaj ojedinelý. Každý pohlavný úd je mierne zakrivený do ktoréhokoľvek smeru. Jedná sa však o nepatrné zakrivenie nespôsobujúce žiadne ťažkosti (zdravotné, sexuálne). Muži často zastávajú názor, že ich viditeľne krivší penis pôsobí asexuálne a začnú sa pred nežnejším pohlavím hanbiť. Milí muži, buďte bez obáv. Pre ženy nie je dôležitý dokonalý vzhľad, oveľa podstatnejšia je funkčnosť. Keďže je ženská vagína veľmi pružná a dokáže sa tomuto zakriveniu prispôsobiť, zahnutý penis pri sexe naráža na viacerých bodov a nervových zakončení vo vagíne ako rovný penis a dokáže tak priniesť viac vzrušenia. Zamyslite sa aj nad tvarom vibrátorov či umelých penisov v obchodoch s erotickými pomôckami. Videli ste v nich úplne rovné pomôcky? Zrejme nie. Vibrátory boli inšpirované prirodzeným tvarom penisu, ktorý sa snažia kopírovať. Zakrivený vibrátor dokáže lepšie stimulovať ženský bod G a prináša viac vzrušenia a pôžitku. Pre dosiahnutie intenzívneho vyvrcholenia nie je podstatná ani tak veľkosť penisu ako jeho „vychýlenie“. Prirodzené zakrivenie totiž môže ovplyvňovať kvalitu sexuálneho života a samotnú erekciu.

Keď je norma prekročená

Existujú aj prípady, pri ktorých je penis výrazne vychýlenejší a okrem estetickej nespokojnosti môže upozorňovať aj na určitý zdravotný problém. Toto zakrivenie môže vznikať napríklad nahromadením poškodeného tkaniva (napríklad vplyvom úrazu či zranenia) a spôsobuje veľkú bolesť. Sexuálny akt je pri tomto zakrivení takmer nemožný, keďže vychýlenie prebehlo násilne. Tento druh zakrivenia penisu je známy aj pod pojmom Peyronieho choroba a často je príčinou erektilnej dysfunkcie.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie