• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Koľko kalórií spálite pri sexe?

Chudnutie nemusí byť vždy iba nepríjemné. Môže to ísť bez diéty, bez akejkoľvek zmeny stravy a rozhodne vás to môže baviť. Reč je o sexe, o ktorom sa už dlho hovorí, že pomáha pri chudnutí. Samozrejme, na to aby ste z neho radikálne schudli, museli by ste ho mať niekoľkokrát do dňa a to každý jeden deň. Avšak spáliť kalórie, poriadne sa zapotiť a rozhýbať celé telo, sa pri ňom určite dá. Viete koľko kalórií sa dá schudnúť pri jednom sexe?

Dôležitý je čas

Pravdou je, že muži sú väčšinou pri sexe aktívnejší a preto je jasné, že spália pri jednom akte o niečo viac kalórií ako ženy. Pri študovaní, koľko času je potrebného na to, aby došlo k spaľovaniu tukov, sa zistilo, že priemerný pár má intenzívny sex iba necelých 6 minút. Vtedy dôjde k spáleniu iba 15 – 20 kalórií. Na to, aby ste spálili približne 100 kalórií, by ste sa museli milovať 25 minút. Avšak, museli by ste využiť celý ten čas naplno. Do tohto času sa totiž neráta predohra, iba aktívny pohyb. Ženy by po 25 minútach mali spáliť necelých 78 kalórií a muži až 105. Takéto množstvo kalórií predstavuje približne 100 g zemiakov.

Zistilo sa tiež to, že žena, ktorá váži 64 kíl, by počas hodinového sexu, dokázala schudnúť od 83 do 176 kalórií. Tieto hodnoty sú samozrejme priemerné a neplatia pre každého. Rozhodujúcimi faktormi je napríklad hmotnosť, stav kardiovaskulárneho systému a energetické požiadavky organizmu. Mimoriadne dôležitá je aj tepová frekvencia, ktorá by podľa odborníkov nemala klesnúť pod 120 tepov, inak sa chudnutia nedočkáte!

Od čoho to závisí?

Ako sme už vyššie spomenuli, každý organizmus je iný, má inú stavbu, inú výdrž aj iné požiadavky. Ďalšou vecou, ktorá ovplyvňuje množstvo spálených kalórií je aj spôsob, akým sa milujete. Je rozdiel, či počas sexu ležíte, takmer vôbec sa nehýbete a celý akt trvá 10 minút. A je rozdiel, či váš sex trvá pol hodinu, počas ktorej ste naozaj aktívni, meníte polohy a po skončení ešte pár minút chytáte dych. Ak by ste chceli sex zaradiť do svojho fitness plánu, mali by ste ho brať ako výzvu a naozaj pri ňom zamakať.

Pokiaľ by sme sex prirovnali k vysoko intenzívnemu HIT cvičeniu, stačilo by, ak by ste pár minút intenzívne „pracovali“ a následne si dali pár minút pauzu. A tak stále dookola. Pretože za HIT cvičenie sa považuje každá aktivita, pri ktorej sa trochu zadýchate. Naozaj by ste ale chceli vymeniť príjemné milovanie za náročný a intenzívny sex?

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Pri ktorých polohách sa dá schudnúť?

 • S chudnutím môžete začať už pri predohre! Ak zvyknete byť pri polohe 69 dole, vylezte hore a skúste pri tom urobiť pár kľukov
 • Máte radi klasického „misionára“? Nebuďte pasívni a natiahnite sa za svojím partnerom. Okrem pár vášnivých bozkov pri tom spravíte aj pár brušákov a celkom jednoducho. A tým to nekončí. Pri tejto polohe po ležiačky, vyskúšajte dvihnúť zadok akoby ste išli robiť mostík a pomôžte tým partnerovi pri práci
 • Ďalšou zmenou, ktorú môžete urobiť v posteli pre lepšiu postavu, je zmeniť miesto. Skúste polohy z postele preniesť inam a namiesto ležania viac stáť.

Nájdite si iné benefity

Sexom k lepšej postave sa teda viete dostať, no stálo by vás to asi viac úsilia, než by ste boli ochotní do toho dať. Respektíve, by ste z príjemnej činnosti spravili ďalšie cvičenie, čo sa nemusí páčiť vašej polovičke. Skúste sa radšej zamerať na iné pozitíva milovania, ktoré sú omnoho lepšie než spaľovanie kalórií.

 • Lepšia obranyschopnosť
 • Lepšia činnosť srdca
 • Nižší krvný tlak
 • Úľava od bolesti
 • Nižšie riziko rakoviny prostaty
 • Lepší spánok
 • Menej stresu
 • Dlhší život
 • Kľudnejšia myseľ
 • Zdravé sebavedomie

Najčastejšie otázky:

Kedy spálim pri sexe najviac kalórií?

Ak chcete schudnúť, vyskúšajte sex pred raňajkami. Sex na lačno dokáže znížiť zásoby tukov oveľa viac, než inokedy počas dňa, nakoľko telo nemá z čoho iného čerpať energiu. Navyše, u mužov sa ráno nachádza hladina testosterónu na maxime, takže to môže byť naozaj dobrý štart do dňa.

Ako súvisí oxytocín so sexom a chudnutím?

Oxytocín je hormón, ktorý sa v tele uvoľňuje aj počas orgazmu. Jedným z jeho účinkov je znižovanie chuti do jedla.

Dá sa schudnúť aj bez orgazmu?

Je to diskutabilné. Niektorí tvrdia, že sex zakončený vyvrcholením dokáže spaľovanie urýchliť. Na druhej strane ďalší tvrdia, že práve tých pár sekúnd behom orgazmu sa prestávame hýbať a tým aj spaľovať. To znamená, že je v podstate jedno či orgazmus dosiahnete alebo nie, spaľovanie to neovplyvní.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie