• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ako na zadržanie ejakulácie, ak prichádza príliš skoro? Skúste týchto 7 tipov a preventívnych opatrení

spermiogram

Ejakulácia je prirodzenou súčasťou mužského orgazmu a sprevádza dosiahnutie sexuálneho vyvrcholenia každého zdravého muža. Sú prípady, kedy k nej príde príliš skoro, najčastejšie napríklad v prípade dlhej abstinencie či nadmerného vzrušenia. Ak sa však takýto stav opakuje častejšie a pravidelne, treba ho začať riešiť.

Čo je ejakulácia a kedy by mala nastať

Pod pojmom ejakulácia sa myslí výron semena z penisu a to na základe sexuálnej stimulácie a dráždenia. Ide o výsledok vzrušenia, kedy príde k prekročeniu prahu citlivosti, následkom čoho sa spustí reakcia nervového systému, ktorý aktivuje svalstvo v genitálnej oblasti.

Výsledkom je vymrštenie ejakulátu obsahujúceho svalovými kontrakciami a to cez močovú rúru až do jej ústia na žaludi. Ide o mechanizmus, ktorý je prirodzenou súčasťou mužského orgazmu a jeho najdôležitejší význam spočíva v zachovaní funkcie plodnosti, vďaka čomu môžu mužské spermie v ejakuláte oplodniť ženské vajíčka.

Čo sa týka ejakulácie, treba o nej vedieť toto:

  • u priemerného muža nastáva ejakulácia nie skôr ako po 5 až 6 minútach, niekedy však môže byť tento čas individuálne aj oveľa dlhší
  • príliš skorá ejakulácia pod tento časový limit môže byť jednorazovo bežnou reakciou napríklad na vyššie libido či nedostatok sexu
  • ak sa stav opakuje, môže sa jednať aj o prejav nejakého zápalu predkožky či žaluďa, prípadne dočasne zvýšenej citlivosti na vzrušenie
  • ako predčasná ejakulácia je definované ejakulovanie do 1 až 2 minút od začiatku sexuálnej stimulácie a ide už o prejav vážnejšej poruchy

eJoy® Long

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Long určený mužom, ktorí chcú PREDĹŽIŤ svoj sexuálny zážitok.

Zbavte sa predčasného vyvrcholenia.

Chcem vyskúšať eJoy® Long

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Ako zadržať príliš skorú alebo predčasnú ejakuláciu

Poďme sa teraz pozrieť konkrétne na niektoré tipy, triky a overené rady, ktoré môžu pomôcť tak na okamžité zastavenie a zadržanie ejakulácie, ako aj dlhodobo a v rámci prevencie. Využiť ich môžu všetci muži bez ohľadu na vek.

Ak chcete zadržať skorú ejakuláciu, skúste toto:

Okamžitá stopka: Ak potrebujete skorú ejakuláciu zadržať a zastaviť okamžite, môžete využiť aj techniku tzv. okamžitej stopky. Na prvý krát sa to síce nemusí podariť, ale cvičenie robí majstra. Keď už budete cítiť, že sa blíži vrchol, palcom a ukazovákom stlačte žaluď v mieste uzdičky a na hornej strane súčasne.

Špeciálne kondómy: Pre tých mužov, čo používajú prezervatívy, existuje aj špeciálna kategória kondómov napustených znecitlivujúcimi látkami, najčastejšie sa využíva benzokaín. Táto látka spôsobí zníženie citlivosti penisu na trenie alebo všeobecne dráždenie a tak oddiali pocity vzrušenia smerujúceho k vyvrcholeniu.

Znecitlivujúce gély: Veľmi obdobne fungujú aj niektoré prípravky s podobným mechanizmom účinku či obsahovými látkami, napríklad znecitlivujúce gély, krémy a podobne. Tieto však majú dve nevýhody a to jednak riziko zhoršenia kvality erekcie a riziko prenesenia látok aj do pošvy u partnerky.

Dlhodobé cvičenia: Všeobecne platí, že dlhodobý tréning s rôznymi cvičeniami prináša najlepšie a najúčinnejšie účinky. Na zlepšenie kontroly ejakulácie sa odporúčajú mužom Kegelove cviky na posilnenie svalstva panvového dna a technika Masters-Johnson, ktorá pripomína tzv. okamžitú stopku a cvičí sa pri masturbácii.

Zmena sexuálnej polohy: Ak ide o sexuálnu polohu, jej výber má tiež určitý účinok na mieru a rýchlosť vzrušenia a dosiahnutia vyvrcholenia. Všeobecne platí, že na oddialenie príliš rýchlej ejakulácie je najlepšia misionárska poloha alebo poloha v stoji, naopak, polohy zozadu a na koníka sú z tohto pohľadu najviac rizikové.

Zmena dýchania: Sexuálne vzrušenie a postupné zvyšovanie napätia so sebou prirodzene prináša aj rýchlejšie a viac plytké dýchanie, kedy človek doslova lapá po dychu a výdychy či nádychy sú veľmi krátke. Skúste však dýchanie viac kontrolovať, snažte sa dýchať pomalšie a hlbšie, môže to znížiť napätie.

Prestávka: V kombinácii s vyššie uvedenými technikami a možnosťami môžete vyskúšať aj jednoduchý spôsob robenia prestávok počas sexu. Keď už budete cítiť, že sa blíži vyvrcholenie, jednoducho prestaňte so stimuláciou penisu. Môžete sa začať viac venovať partnerke, napríklad orálnym spôsobom či prstami.

eJoy® Long

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Long určený mužom, ktorí chcú PREDĹŽIŤ svoj sexuálny zážitok.

Zbavte sa predčasného vyvrcholenia.

Chcem vyskúšať eJoy® Long

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie