• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Vaginálny orgazmus

ženský orgazmus

Jedným z dvoch najčastejších orgazmov, ktoré môže žena dosiahnuť, je vaginálny orgazmus. Ide o orgazmus, ktorý vzniká na základe penetrácie pošvy a teoreticky by ho mala vedieť dosiahnuť každá žena. Na druhú stranu, úspech závisí aj od muža.

Pre dosiahnutie vaginálneho orgazmu je totiž nevyhnutné plné stoporenie, dostatočná veľkosť penisu a samozrejme aj správna technika. V nasledujúcich riadkoch sa preto zameriam na všetky tieto aspekty a skúsim vám detailnejšie vysvetliť, ako tento orgazmus dosiahnuť. Spoločne sa pozrieme aj na to, prečo ho žena niekedy nemôže mať.

Čo je vaginálny orgazmus a čo o ňom treba vedieť

Pod pojmom vaginálny orgazmus sa myslí taký typ vyvrcholenia, ku ktorému príde na základe stimulácie vnútornej sliznice ženskej vagíny. Orgazmus môže byť následkom dráždenia konkrétneho bodu alebo všeobecne vnútornej výstelky.

Napriek tomu, že ide o prirodzený orgazmus, množstvo žien ho nedokáže dosiahnuť. Na vine môže byť niekoľko faktorov, niektoré sú na ich strane, no niektoré aj na strane muža. Pre úspešné vyvrcholenie následkom stimulácie vagíny je dôležitá správna technika, vhodne zvolená sexuálna poloha a samozrejme 100 % kvalita stoporenia penisu.

Pokiaľ ide o zaujímavosti o tomto orgazme, platí, že:

 • na rozdiel od klitoriálneho je omnoho intenzívnejší a to najmä tým, že žena ho precíti v celom vnútri svojej vagíny, nielen iba na jednom bode
 • kým v prípade orgazmu následkom dráždenia klitorisu je vyvrcholenie vo forme pulzovania, pri vaginálnom orgazme ide o explóziu vzrušenia
 • zároveň ho však väčšina žien nikdy nedosiahne, alebo ak aj áno, tak k tomu vedie príliš dlhá cesta a orgazmus nie je taký silný a viditeľný

Špecifickou formou vaginálneho orgazmu je vyvrcholenie na základe dráždenia bodu G. Tento bod sa nachádza na hornej stene vagíny v jej prvej tretine, pričom jeho dráždenie môže byť prstom, nejakou sexuálnou pomôckou aj špičkou pohlavného údu.

Vnútro ženskej pošvy je bohato prekrvené a inervované. Ak dosiahnete u ženy stav vzrušenia práve následkom stimulácie vnútornej výstelky pošvy, bude jej orgazmus o úplnom prežití sexuálneho vyvrcholenia. Množstvo žien môže počas vaginálneho orgazmu vylučovať špecifickú tekutinu zo Skeneho žliaz, čo sa tiež nazýva mokrý orgazmus.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Pri pohlavnom styku aj s umelým pomocníkom

Žena môže dosiahnuť vaginálny orgazmus tak pri pohlavnom styku s mužom, ako aj osamotene, kedy využije pomôcku stimulujúcu vnútro vagíny.

Špecifickou, ale nie tak ojedinelou situáciou je, ak sa jej podarí dosiahnuť orgazmus iba jedným z týchto dvoch spôsobov. V tom prípade môže ísť o následok nesprávnej techniky, čo je typické pre pohlavný styk, alebo o nedostatok vzrušenia, čo je zas typické v prípade masturbácie. Môže však ísť aj o príliš málo praxe alebo skúseností.

K vaginálnemu orgazmu totiž môže viesť viac ciest:

 • najčastejšou je jednoduchá penetrácia do celej oblasti pošvy a jednoduchý pohyb, či už pohlavného údu partnera alebo pomôcky v tvare umelého penisu
 • vaginálny orgazmus možno dosiahnuť aj stimuláciou iba prednej tretiny vnútra pošvy, v tomto prípade sa treba zamerať na bod G na hornej strane
 • k orgazmu sa vie žena dopracovať aj dráždením zadnej časti pošvy, v tomto prípade je však nevyhnutným predpokladom dostatočná dĺžka penisu

Najdôležitejšie je preskúmať všetky možnosti, či už samostatne alebo s partnerom. Tu by som rád upozornil na to, že muži o tejto téme komunikujú veľmi málo, najmä ak by malo ísť o spontánnu reakciu. To je chyba, komunikácia môže veľa vyriešiť.

Tak, ako technika, aj vzrušivosť sa dá dlhodobo ovplyvniť. Na základe vlastných skúseností môžem potvrdiť, že predohra, stimulácia niektorých častí pošvy a aj posilnenie svalstva panvového dna zohrajú významnú úlohu. Preto je dôležité uvedené oblasti rozvíjať a to dlhodobo a pravidelne. Výsledok potom poteší oboch partnerov.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Návod pre mužov, ako dosiahnuť u ženy vaginálny orgazmus

Chceli by ste vedieť, ako u ženy dosiahnuť vaginálny orgazmus? Moja cesta k úspechu nebola vôbec jednoduchá a ani rýchla, no aspoň som nazbieral skúsenosti.

Tie som pretavil do nasledujúceho postupu pre vás:

Nevynechajte predohru, je dôležitá

Množstvo mužov podceňuje predohru a snaží sa hneď „zaútočiť“ a prejsť priamo k pohlavnému styku. To sa špeciálne pri vaginálnom orgazme nemusí vyplatiť, nakoľko práve predohrou môžete ženu najlepšie stimulovať. Výsledkom bude zvlhčenie a lepšie prekrvenie pošvy, čo vám pomôže neskôr rýchlejšie dosiahnuť vaginálny orgazmus.

Na úvod sa venujte aj klitorisu

Hoci našim cieľom je v tomto prípade vaginálny orgazmus, neznamená to, že by ste mali rezignovať na dôležitý ženský bod a to klitoris. Na úvod predohry a styku sa mu nezabudnite povenovať, či už prstami alebo aj jazykom. Stimulácia klitorisu pomôže k zvýšeniu vzrušenia a jeho dráždením zlepšíte prekrvenie celej oblasti panvy, vrátane pošvy.

Vhodná poloha umožní lepší prienik

V prípade vaginálneho orgazmu je veľmi dôležité, aby bol prienik penisu čo najlepší a zároveň ste mohli stimulovať čo najväčšiu časť vagíny. Niektoré sexuálne polohy sa na to hodia viac, iné menej. Ja aj na základe vlastných skúseností odporúčam polohu zozadu, polohu v stoji a polohy jazdkyne a obrátenej jazdkyne, keď je žena hore.

Skúste trenie aj tlak na bod G

Vaginálny orgazmus je možné dosiahnuť nielen klasickou penetráciou, ale aj sústredením sa na bod G. Ten je najlepšie stimulovať jedným či dvoma prstami, ktoré vložíte do pošvy bruškami smerom nahor. Zhruba v jednej tretine potom pritlačte na hornú stenu a hľadajte miesto so špongiovitým povrchom, ktoré môžete trieť alebo naň tlačiť.

Vyskúšajte lubrikáciu, môže zlepšiť vzrušenie

Dobrou predohrou a správnou technikou môžete síce udržiavať vzrušenie a dostatočnú vlhkosť pošvy, no niekedy tomu treba pomôcť. Skvelým prostriedkom sú lubrikačné gély, ktoré zvýšia kĺzavosť a môžu aj zintenzívniť sexuálne vzrušenie. Nebojte sa experimentovať a siahnuť napríklad po lubrikantoch s chladivým či hrejivým účinkom.

Nemeňte tempo, chce to výdrž

V poslednej fáze je najdôležitejšie nemeniť tempo prirážania a mať výdrž. Vzrušenie sa pri pohlavnom styku buduje postupne a dlhodobo, no v momente, ako nájdete to správne tempo, je už iba otázkou času, kedy žena vybuchne v extáze vaginálneho orgazmu. Niektorej to môže trvať iba pár minút, u inej budete musieť vydržať viac.

Kedy a prečo môže byť problém s orgazmom

To, že žena nevie dosiahnuť vaginálny orgazmus, prípadne orgazmus vôbec, môže byť výsledkom niektorých negatívnych vplyvov alebo rizikových faktorov.

Toto je prehľad tých, ktoré sa objavujú najčastejšie:

Nedostatočná vzrušivosť: Nízke libido, nedostatočný sexuálny apetít, ale aj ťažkosti so zvlhčením pošvy či dokonca anorgazmia. To všetko sú faktory, ktoré znižujú šancu na dosiahnutie nielen vaginálneho orgazmu, ale orgazmu všeobecne.

Nesprávna technika stimulácie: Prekážkou k vyvrcholeniu môže byť aj nesprávna či nedostatočná technika dráždenia erotogénnych zón. Vynechanie predohry, ignorácia klitorisu aspoň na úvod či ignorácia bodu G, to všetko má negatívny vplyv.

Príliš malý a málo stoporený penis: Ani tá najlepšia technika či poloha vám nemusia pomôcť, ak váš penis nedokáže dostatočne vyplniť a stimulovať vnútro pošvy. Najčastejšie je za tým neúplná erekcia, kedy nie je penis dosť tvrdý a dosť veľký.

Psychogénne faktory: Mnoho žien sa nedokáže uvoľniť, ak sa cítia pod stresom, v miestnosti sú nejaké zvuky alebo počuť ruch, prípadne, ak sú medzi nimi a partnerom nejaké nezhody. Prekážkou v dosiahnutí orgazmu sú aj depresia či problémy v práci.

Oslabené svaly pošvy a panvového dna: Jedným z vplyvov, ktoré muži aj ženy podceňujú, je nedostatočná pružnosť a pevnosť svalov pošvy alebo panvového dna. Našťastie, na tomto sa dá zapracovať cvičením s umelým penisom či Kegelovymi cvikmi.

Dotazy a otázky z praxe a z internetových fór

Chceli by ste vedieť niečo viac z praxe? Nie ste sami, na internetových diskusiách je veľké množstvo otázok týkajúcich sa uspokojenia ženy a vaginálneho orgazmu.

Tu sú dotazy, ktoré sa na fórach objavujú najčastejšie:

Môže vaginálny orgazmus dosiahnuť každá žena?

Áno, teoreticky môže mať tento druh orgazmu každá žena, ktorá nemá žiadne vážnejšie sexuálne poruchy či choroby. Pošva je veľmi bohato inervovaná, čo z nej robí miesto, ktoré je citlivé na sexuálne dráždenie a to bez výnimky u každej ženy.

Ako na vyvrcholenie vplývajú stav a kvalita erekcie?

Zásadne, nakoľko práve od kvality stoporenia závisí aj veľkosť a tvrdosť penisu, čo zas ovplyvní intenzitu a spôsob stimulácie pošvy. Ak muž nemá 100 % erekciu, nemôže jeho penis vyplniť vagínu tak, aby ju mohol dostatočne dráždiť.

Môže žena ovplyvniť intenzitu vaginálneho orgazmu?

Môže a to dlhodobo najmä precvičovaním svalstva pošvy a panvového dna. Ako ideálny tréning sa odporúčajú Kegelove cviky, čiže striedavé sťahovanie a uvoľňovanie svalstva, spoločne s masturbáciou s dostatočne veľkým umelým penisom.

Prečo je vaginálny orgazmus najintenzívnejší?

Práve kvôli tomu, že pošva je veľmi dobre inervovaná a to v celej svojej vnútornej ploche. Najintenzívnejšie je to práve v spomínanom bode G, ktorý je ešte viac citlivý, ako klitoris. Pri orgazme dochádza k silnejšej reakcii a to v celej výstelke pošvy.

Podporte svoju erekciu so značkou eJoy® a eJoy® LONG

Jednou z možností, ako zlepšiť kvalitu stoporenia a zvýšiť šance na dosiahnutie vaginálneho orgazmu, sú podporné prostriedky pre mužov. Na trhu už vyše 5 rokov pôsobí značka, ktorá svojou kvalitou vyčnieva spomedzi konkurencie a to tabletky eJoy®.

Prečo siahnuť práve po tomto prípravku? Najmä pre:

 • kvalitný pôvod, receptúra bola vyvinutá vo Veľkej Británii
 • 100 % prírodné zloženie, nie sú tu žiadne syntetické látky
 • veľmi široké pôsobenie na všetky oblasti mužskej potencie
 • jednoduchý nákup bez nutnosti vyšetrenia a receptu od lekára
 • možnosť jednorazového aj dlhodobého a pravidelného užívania
 • bezproblémové používanie bez vážnejších vedľajších efektov

Dobrou správou je, že prípravok sa dá kúpiť aj bez toho, aby ste museli niekam osobne chodiť. Stačí navštíviť oficiálny eshop www.ejoy.sk a spraviť objednávku aj cez svoj smartfón z pohodlia domova. Zásielka vám príde v diskrétnom balení a to buď priamo k vám domov, na ľubovoľnú inú adresu, prípadne do najbližšej Zásielkovni.

Čo sa týka výhod pre mužov, najdôležitejšie sú tieto:

Máte na výber 2 typy produktov: Výrobca má v ponuke dva druhy tabliet a to buď štandardnú receptúru eJoy® alebo vylepšený prípravok eJoy® LONG. Ten druhý je viac zameraný na predĺženie erekcie a teda aj výdrže pri pohlavnom styku.

Špeciálne namixované zloženie: Veľkou prednosťou týchto prípravkov je nielen prírodné zloženie jednotlivých látok, ale aj ich optimálny mix. eJoy® obsahuje bylinné afrodiziaka, aminokyseliny na podporu erekcie aj vitamíny na zlepšenie potencie.

Komplexný účinok: V prípade oboch produktov máte istotu, že získate prípravok s komplexným vplyvom. Podporiť viete naraz a dlhodobo tak libido, čiže sexuálny apetít, ako aj kvalitu erekcie, jej výdrž, plodnosť a potenciu a tiež zdravie prostaty.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Niekoľko skúseností a odporúčanie na záver

Na základe vlastných skúsenosti som sa rozhodol na záver zhrnúť niekoľko dôležitých zásad, bodov a tipov, ktoré sú určené najmä mužom a môžu im pomôcť.

Platí to nielen pre vaginálny orgazmus, ale aj celkovo:

 • v prvom rade sa snažte o čo najkvalitnejšiu erekciu, či už ide o jej tvrdosť, ale aj o výdrž stoporenia počas pohlavného styku čo najdlhšie
 • nezabudnite, že ženy potrebujú dostatočné vzrušenie, aby mohli vnímať dráždenie, predohra je preto kľúčom k akémukoľvek typu orgazmu
 • snažte sa popracovať aj na svojej výdrži, ktorá závisí jednak od fyzickej kondície, ale aj od dostatočnej kontroly ejakulácie a vlastného orgazmu
 • nielen ženám, ale aj mužom odporúčam cvičiť Kegelove cviky, vďaka nim viete jednak skvalitniť svoju erekciu, jednak aj predĺžiť výkon
 • nebojte sa siahnuť po afrodiziakach, napríklad morské plody, niektoré druhy bylín, chilli korenie alebo čokoláda fungujú spoľahlivo u každého
 • výberom vhodnej polohy môžete ovplyvniť intenzitu penetrácie, čo je pre vaginálny orgazmus kľúčové, skúšajte a experimentujte, vybočte zo stereotypu

Rád by som zároveň povzbudil všetkých mužov, ktorí majú nejaké ťažkosti v potencii. Ak nie je váš výkon taký, ako by ste si predstavovali, nebojte sa skúsiť aj podporné prostriedky. Dobrým príkladom je značka, ktorú som užíval a spomenul vyššie.

Stereotypy o tom, že niečo také potrebujú iba „starší“ muži v strednom či vyššom veku, hoďte pokojne za hlavu. Ak chcete mať spokojný a plnohodnotný sexuálny život, nebojte sa vziať veci do svojich rúk a využiť všetky možnosti, ktoré sú k dispozícii. Vďaka pokroku vedy môžete zlepšiť svoju výkonnosť v posteli prirodzene a dlhodobo!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie