• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Potraviny na testosterón

potraviny na testosterón

Testosterón je najdôležitejší mužský pohlavný hormón. Ovplyvňuje jednak pohlavné dospievanie v puberte, ale čo je ešte dôležitejšie, tak v dospelosti má vplyv na sexuálny apetít, plodnosť, potenciu celkovo a do veľkej miery aj na výkon v posteli.

Na to, koľko testosterónu máte, vplýva niekoľko okolností. Niektoré sa ovplyvnia len veľmi ťažko, napríklad vek, no mnoho faktorov sa dá zmeniť režimovými opatreniami. Medzi ne patrí zmena a životosprávy, vrátane úpravy jedálnička. V ďalších riadkoch sa preto pozrieme na to, ktoré potraviny vám na testosterón dokážu pomôcť najviac.

Ako vplýva jedálniček na testosterón a mužskú potenciu

Testosterón patrí do kategórie androgénov a ide o steroidný hormón zodpovedný za pohlavné dozrievanie a funkcie u mužov, v praxi ovplyvňuje libido aj potenciu.

Tvorba testosterónu je závislá od činnosti Leydigových buniek, ktoré sa nachádzajú v semenníkoch. Vo významnejšom množstve sa tvorí počas puberty, naopak, s pribúdajúcim vekom jeho produkcia klesá. To, aká je jeho hladina v tele, má vplyv na sexuálny apetít, tvorbu a dozrievanie spermií a nepriamo aj na kvalitu a výdrž erekcie.

Na testosterón a potenciu vplýva taktiež jedálniček:

 • niektoré potraviny majú negatívny vplyv na hladinu alebo produkciu testosterónu, najmä tie, ktoré obsahujú fytoestrogény podobné estrogénom
 • problémom je aj konzumácia tučných, mastných a kalorických jedál, ktoré spôsobujú hromadenie tuku a ten negatívne vplýva na jeho produkciu
 • tieto faktory všeobecne ovplyvňujú aj mužskú potenciu, vedú najmä k zhoršeniu stavu ciev a krvného obehu, čo sa podpíše aj pod kvalitu erekcie

Okrem zloženia živín je dôležitý aj optimálny spôsob stravovania. Výkyvy v pravidelnosti či porciách prispievajú celkovo k zhoršeniu metabolizmu aj hormonálnej rovnováhy, to sa zas odrazí na fyzickej kondícii a sexuálnej vitalite, vrátane výkonnosti.

Vzhľadom na to, že testosterón ovplyvňuje mužskú plodnosť, majú tieto faktory negatívny vplyv aj v tomto ohľade. K tomu treba prirátať vplyvy životosprávy, fajčenie a konzumáciu alkoholu, spolu s pribúdajúcim vekom a starnutím organizmu. Skúsenosti ukazujú, že práve muži vo vyššom veku by si mali dávať na jedálniček viac pozor.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Najlepšie potraviny na testosterón a mužskú potenciu

Existujú vôbec potraviny, suroviny či jedlá, ktoré môžu podporiť hladinu a tvorbu testosterónu? Alebo také, ktoré dokážu stimulovať aj potenciu?

Odpoveď je jednoznačná a tu sú najlepšie príklady:

Orechy

Veľa zdravých tukov, selén, zinok, horčík aj vitamín E. Orechy patria medzi tzv. superpotraviny, ktoré sú doslova výživou pre potenciu, plodnosť a samozrejme aj testosterón. Jedzte najmä para, vlašské, mandle, arašidy a makadamové, majú najviac látok.

Morské plody

Ďalším veľmi dobrým zdrojom látok podporujúcich testosterón sú morské plody a dary mora. Tu vyčnievajú najmä ustrice a krevety bohaté na vitamín D, ktoré podporujú u mužov aj plodnosť. Navyše, ide o známe afrodiziaka stimulujúce sexuálny apetít.

Ryby

A ide o ryby, tie sú bohaté na omega-3 zdravé tuky, vitamín D aj zinok, všetko teda látky, ktoré stimulujú testosterón. Do jedálnička preto odporúčam zaradiť predovšetkým lososa, tuniaka, makrely, sardinky či tresky, ktoré obsahujú týchto živín najviac.

Vajcia

Vajcia pozná väčšina z vás ako zdroj bielkovín pre svalovú hmotu, no veľký zmysel má konzumovať aj vaječné žĺtka. Sú skvelým zdrojom vitamínu D3 dôležitého pre hladinu testosterónu a ich pravidelná konzumácia ho dokáže zvýšiť niekoľko násobne!

Hovädzie mäso

Červené mäso je u nás pomerne obľúbené a ak to nebudete preháňať s jeho množstvom, tak aj zdravé pre váš organizmus. Vďaka vysokému obsahu zinku dokáže stimulovať u mužov tvorbu testosterónu a má pozitívny vplyv aj na ich plodnosť a potenciu.

Biela cibuľa

Na prvý pohľad to bude paradoxné, ale cibuľa je vynikajúce afrodiziakum. Živiny, ktoré obsahuje, totiž dokážu zvýšiť hladinu testosterónu, navyše, je tu aj veľa antioxidantov spomaľujúcich bunkové starnutie. Výsledkom môže byť lepší výkon v posteli.

Cesnak a cibuľa

Známou „dvojičkou“ cibule je cesnak. Ide o aromatickú potravinu, ktorá pomáha na lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy, no má vplyv aj na testosterón. Jednak obmedzuje kortizol, ktorý ho potláča, zároveň obsahuje látky, ktoré podporujú jeho tvorbu.

Šampiňóny

Rovnako tak sú menej tradičnou potravinou stimulujúcou testosterón aj šampiňóny. Okrem vysokého obsahu vitamínu D podporujúceho plodnosť obsahujú aj látky blokujúce enzým aromatáza. Práve ten je zodpovedný v mužskom tele za pokles testosterónu.

Špenát

Veľké množstvo aminokyselín, najmä L-Arginínu, má špenát. Vďaka tomu ide o zeleninu, ktorá je ideálna na podporu mužskej potencie a erekcie. Táto potravina však obsahuje aj magnézium a ďalšie minerály, ktoré dokážu stimulovať testosterón v tele.

Brokolica

Známou a účinnou zeleninou je aj brokolica. Okrem vysokého obsahu vitamínu C je bohatá aj na zinok a ďalšie stopové prvky podporujúce lepšiu potenciu. Jej vplyv na mužské sexuálne zdravie je pritom komplexný, pomáha aj na erekciu a sexuálny apetít.

Tekvicové semiačka

Semiačka patria k známym potravinám pre podporu mužskej plodnosti a v tejto skupine určite vynikajú tekvicové. Obsahujú nadpriemerné množstvo minerálu zinok, ktorý je zodpovedný za tvorbu testosterónu a pomáha aj na lepšiu spermiogenézu.

Syr Ricotta

Syry sú všeobecne známe ako zdroj bielkovín, no v prípade tohto konkrétneho syru ide aj o jeho vplyv na erekciu a špeciálne na testosterón. Obsahuje totiž aminokyseliny a živiny znižujúce kortizol, ktorého hladina pôsobí proti testosterónu.

Jahody

Veľmi obdobne fungujú aj jahody, ovocie, ktoré by ste na podporu potencie u mužov tipovali asi len veľmi málo. V skutočnosti ide o skvelú vitamínovú bombu, najmä pokiaľ ide o vitamín C a ďalšie antioxidanty, ktoré vám pomôžu aj na erekciu a potenciu.

Avokádo

Jednou z najlepších potravín na testosterón je aj avokádo. Ide o ovocie, ktoré si pomaly, no iste, nachádza cestu aj na naše taniere. Je zdravé pre veľa omega mastných kyselín, ale aj ako skvelý zdroj vitamínov D a E, ktoré pôsobia na hormonálnu rovnováhu.

Granátové jablká

Vitamínová bomba prospešná pre erekciu, potenciu aj plodnosť, to sú granátové jablká. Sú bohaté na aminokyseliny zlepšujúce prekrvenie pohlavnej sústavy, no aj na látky pôsobiace proti enzýmu aromatáza, ktorý v tele znižuje hladinu testosterónu.

Hrozienka

Pri ovocí ešte ostaneme a do jedálnička, ak chcete podporiť hladinu testosterónu, odporúčam zaradiť aj hrozienka. Obsahujú bór a ďalšie látky, ktoré znižujú pôsobenie estrogénov v mužskom tele, takže nepriamo prispievajú k zvýšeniu testosterónu.

Pšeničné otruby

Vysoká hladina horčíka, zinku a ďalších stopových prvkov robí z týchto potravín skvelý zdroj látok dôležitých pre hladinu testosterónu. Otruby sú univerzálnou surovinou, ktorú môžete použiť v kombinácii s ovsenými vločkami a aj ich pridať do nápojov.

Maslo

Zrejme vás prekvapí odporúčanie na maslo, ale áno, aj to dokáže podporiť testosterón. Musí však ísť o maslo v BIO kvalite z mlieka, ktoré pochádza z ekologického chovu zvierat. Potom obsahuje vitamíny a nasýtené tuky stimulujúce tento hormón.

Koreniny

Pomerne často využívanou surovinou v kuchyni sú koreniny. Ako už určite viete, napríklad chilli korenie má povzbudzujúce účinky na libido a lepšie prekrvenie pohlavného údu. Na testosterón zas pomáhajú zázvor, bazalka alebo známe oregano.

Oleje

Ak v kuchyni používate kokosový, olivový alebo arganový olej, robíte dobre. Ide o skvelé zdroje nasýtených tukov, ktoré podporujú tvorbu testosterónu a zároveň obsahujú aj antioxidanty a látky, ktoré naopak pôsobia proti zníženiu jeho hladiny.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Čo ešte na pomáha na testosterón a mužskú potenciu

Okrem jedálnička a zloženia nápojov, ktoré ovplyvňujú nielen testosterón, ale celkovo aj potenciu, možno hladinu a produkciu testosterónu stimulovať aj inak.

Pravidelný pohyb, najmä intenzívnejšie a výbušnejšie cvičenie, sprchovanie sa v studenej vode, dostatok spánku, obmedzenie stresu produkujúceho stresové hormóny, voľnejšia spodná bielizeň aj obmedzenie kofeínu. Všetky tieto veci majú podporný a pozitívny účinok. Na jeho doplnenie môžete skúsiť aj prírodné produkty určené len pre mužov.

Ak ste o nich ešte nepočuli, toto sú ich charakteristiky:

 • sú založené na bylinách, vitamínoch, mineráloch a aminokyselinách
 • využívané sú afrodiziaka v podobe extraktov a výťažkov
 • v produktoch naopak nie sú žiadne syntetické a rizikové látky
 • nielen zloženie je široké, ale aj pôsobenie na mužskú potenciu
 • veľkým plusom je možnosť dlhodobého užívania viac mesiacov
 • zakúpiť si ich môžete bez vyšetrenia alebo receptu od lekára

Tieto prípravky sa dajú dávkovať buď na pravidelnej a každodennej báze, kedy sú ich účinky podľa skúseností dlhodobejšie a intenzívnejšie, alebo iba príležitostne. Vtedy stačí užiť dávku 30 až 60 minút pred pohlavným stykom a počkať na účinky v praxi.

Vďaka prírodnému zloženiu sa nemusíte obávať žiadnych vážnejších nežiaducich vplyvov. Minimálne sú aj kontraindikácie, prípravky sú určené prakticky pre každého muža bez ohľadu na vek. Väčšinou majú podobu tabliet alebo kapsúl, ktoré sa len prehltnú a zapijú vodou. Kúpiť sa dajú lekárni, prípadne priamo cez oficiálny eshop výrobcu.

Prírodný povolený doping: s eJoy® zvládnete všetko ľahšie

Jedným z takýchto prípravkov sú aj tabletky na potenciu pre mužov eJoy®. Ide o značku, ktorá pochádza z Veľkej Británie a na náš trh prišla v roku 2016. Za ten čas si získala popularitu, v ponuke má dokonca aj nový produkt eJoy® LONG.

Oproti konkurencii ponúka eJoy® nasledovné výhody:

 • receptúru pôvodom zo zahraničia, ktorá prešla testovaním
 • oveľa koncentrovanejšie zloženie a kvalitnejší pôvod látok
 • silný dôraz na látky, ktoré stimulujú produkciu testosterónu
 • možnosť užívania tak pravidelne ako aj iba podľa príležitosti
 • veľký výber balení, či už na mesiac alebo pokojne aj na pol roka
 • unikátnu garanciu vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti

Spomínaný produkt eJoy® LONG je zacielený ešte viac na predĺženie výkonnosti v posteli, môžete ho kombinovať aj s prípravkom eJoy®. Účinky by sa mali dostaviť do 1 hodiny po užití, optimálne je však dlhodobé dávkovanie na dennej báze. Prípravok zakúpite priamo z eshopu značky, domov vám príde v diskrétnom balení bez označenia.

eJoy® vám môže pomôcť komplexne a to najmä na:

Lepšiu erekciu: Vďaka tomu, že eJoy® obsahuje aminokyseliny L-Arginín a L-Citrulín a extrakt z chilli, pomáha na lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy. Výsledkom je rýchlejší nástup erekcie, jej viditeľne lepšia tvrdosť a aj dlhšia výdrž.

Viac libida aj sexuálneho apetítu: Afrodiziaka obsiahnuté v prípravku, najmä Kotvičník a Žerucha, podporujú testosterón a teda aj libido a sexuálny apetít. Sekundárnym vplyvom je zlepšenie potencie a spermiogenézy, vrátane dozrievania spermií.

Zdravie prostaty a zvýšenie energie: Sabalová palma, ktorá je v prípravku vo forme extraktu, má pozitívny vplyv na zdravie prostaty. Dvojica antioxidantov, vitamínov C a D, môže stimulovať vitalitu a energiu a viesť k lepšiemu výkonu.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Vlastné skúsenosti a záverečné zhrnutie

Jedálniček a zloženie potravín, ktoré budete konzumovať, by ste mali doplniť práve o spomínané prípravky. Moje skúsenosti s nimi sú nadmieru pozitívne.

Zároveň by som chcel mužom odporučiť aj toto:

 • snažte sa všeobecne o zdravšie stravovanie, jedzte menšie porcie, ale viac krát do dňa, nebudete tak nadmerne zaťažovať trávenie a metabolizmus
 • ruka v ruke s tým by mal ísť aj pohyb, ideálne je kombinovať vytrvalostné športy s intenzívnejším cvičením, ktoré stimuluje tvorbu testosterónu
 • určite obmedzte konzumáciu alkoholu, ktorý negatívne vplýva nielen na produkciu testosterónu, ale aj na krvný obeh a teda aj potenciu a erekciu
 • na testosterón pomáha tiež otužovanie, nepreháňajte to s oblečením a rovnako tak ani s teplou vodou, lepšie je naopak sa sprchovať v tej vlažnej
 • pozor na spánok a oddych, čím menej spíte, tým menej máte aj testosterónu, stresový hormón kortizol taktiež znižuje jeho prirodzenú hladinu v tele
 • cielene sa zamerajte aj na doplnky výživy s obsahom zinku, horčíka a selénu, tieto minerály prispievajú k potencii aj hormonálnej rovnováhe ako takej

Čím komplexnejšie a dlhodobejšie budete dodržiavať uvedené odporúčania, tým lepší bude výsledok. Nehovorím pritom iba o testosteróne, ale celkovo o potencii.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie