• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Najlepšie prirodzené afrodiziaka sú potraviny a bylinky. Tu je 11 príkladov

Afrodiziaká

Neodmysliteľnou súčasťou sexuálneho života je jeho spestrenie rôznymi stimulantmi pre zvýšenie vzrušenia a zlepšenie erotického zážitku. K takýmto prostriedkom patria aj afrodiziaka. Niektoré sú známe viac, iné o niečo menej, no stovky či tisíce rokov dostatočne preverili ich kvalitu a účinnosť. Tu je prehľad 12 najlepších prirodzených afrodiziak.

Korenie

Už prakticky od staroveku je korenie známe ako afrodiziakálny stimulant na zvýšenie mužského libida aj ženského sexuálneho apetítu. Mnoho korenín má povzbudzujúce účinky na sexualitu, konzumujete ich denne a ani o tom neviete. Ide hlavne o chilli korenie, zázvor, čierne korenie, škoricu, aníz, bazalku, koriander, zázvor, muškátový orech a klinčeky.

Morské plody

Veľmi známym afrodiziakom sú aj morské plody a dary mora. Platí to hlavne pre ustrice a krevety, ktorých afrodiziakálne pôsobenie je známe už od staroveku a obsahujú navyše veľa prospešných minerálov či vitamínov. Povzbudzujú libido tak u mužov, ako aj u žien. Rovnako tak niektoré morské ryby, napríklad losos a tuniak, majú povzbudzujúce účinky.

Ženšen

Kto by nepoznal ženšen, tradičnú ázijskú bylinu využívanú ako životabudič na celkové posilnenie životnej energie, vitality a výkonnosti. Ide o veľmi silné prírodné afrodiziakum pre mužov aj pre ženy, ktoré pomáha na lepšie prekrvenie oblasti panvy, čo má stimulačný účinok na sexuálny apetít aj fungovanie pohlavnej sústavy, u mužov hlavne na erekciu.

Čokoláda

Na povzbudenie zmyslov a sexuálneho apetítu sa hodia veľmi dobre sladkosti. Najlepším afrodiziakom tohto druhu je čokoláda, ale pokiaľ možno, s vyšším obsahom kakaa. Tá potom prospieva aj na zdravie, nakoľko obsahuje významné antioxidanty a tiež minerály horčík, draslík či železo. Vyskúšať môžete tiež konzumáciu kakaa samotného.

Oriešky

Na podporu libida, hlavne u mužov, pomáhajú tiež niektoré druhy orechov. Mandle, arašidy, píniové oriešky a kešu oriešky sú v tomto ohľade najlepšie, obsahujú látky pomáhajúce na zvýšenie hladiny pohlavných hormónov. Okrem toho sú v ich zložení aj aminokyseliny dôležité pre lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy či zinok nevyhnutný pre potenciu.

Maliny a jahody

Ďalším veľmi známym afrodiziakom z kategórie potravín sú maliny a jahody. Majú vysoký obsah antioxidantov a tiež vitamínov, hlavne pokiaľ ide o vitamín C. Hoci toto ovocie dokáže povzbudiť aj sexuálny apetít žien, v prvom rade je určené pre mužov, nakoľko sa  nich nachádza minerál zinok. Ten pomáha na spermatogenézu, testosterón aj libido.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Žerucha peruánska

Ďalšou zaujímavou bylinou s afrodiziakálnym pôsobením je žerucha peruánska, u nás známa aj pod označením maca. Táto rastlina pochádza z Južnej Ameriky a hovorí sa jej aj „Peruánska viagra“. Rastlina priaznivo vplýva na hladinu testosterónu u mužov, čo sa kedysi využívalo aj pri bojových výpravách domorodých kmeňov a samozrejme aj na potenciu.

Červené aj šumivé víno

Alkohol je všeobecne známy ako veľmi účinné afrodiziakum, samozrejme, len ak sa to s ním nepreháňa. Osobitné postavenie v tomto pôsobení má víno a to hlavne červené a šumivé. V tom prvom sa nachádza veľké množstvo antioxidantov a zlepšuje prekrvenie pohlavných orgánov, to druhé zas pôsobí upokojujúco na nervový systém a mozog.

Zelenina

Možno sa to na prvý pohľad zdá nepravdepodobné, ale aj zelenina je výborným afrodiziakom, hlavne ak obsahuje aminokyseliny podporujúce prekrvenie pohlavnej sústavy alebo látky vplývajúce na libido. Medzi zeleninu s afrodiziakálnym pôsobením patria hlavne rukola, špargľa, cibuľa, mrkva, cesnak, rajčiny, chren a zeler.

Melón

Či už červený, alebo aj zelený melón, oba druhy tohto ovocia obsahujú aminokyseliny L-Arginín a predovšetkým L-Citrulín. Ide o látky, ktoré pomáhajú na lepší krvný obeh a prekrvenie, aj panvy a pohlavných orgánov. Navyše sú melóny plné antioxidantov a vitamínov s priaznivým vplyvom celkovo na sexuálne zdravie.

Kotvičník zemný

Posledným príkladom prirodzeného afrodiziaka je rastlina zvaná Kotvičník zemný. Ide o jednu z najviac efektívnych bylín na mužské libido a to vďaka obsahu saponínov podporujúcich u mužov hladinu testosterónu. Rastlina sa využíva na povzbudenie chuti do sexu, ale aj na celkové zvýšenie a zlepšenie sexuálnej kondície a vitality.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie