• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zloženie eJOY® – Kotvičník zemný, jeho účinky pre mužov a skúsenosti s užívaním

Kotvičník zemný

Tribulus Terrestris, ako sa táto rastlina odborne nazýva, patrí medzi byliny známe už stáročia a to predovšetkým pre svoj význam na posilnenie sily, výkonnosti a vitality u mužov. To sa týka tak celkovej vitality a výkonnosti, ako aj tej sexuálnej. Účinky Kotvičníka sú totiž už od nepamäti známe hlavne na impotenciu a erekciu.

Tribulus Terrestris a jeho pôvod, opis, zloženie látok a výskyt

Kotvičník zemný je jednoročná bylina pochádzajúca pôvodom z Ázie. Predpokladá sa, že pôvodným miestom jej výskytu boli morské pobrežia Japonska a Číny, odkiaľ sa rastlina rozšírila ďalej. Dnes ju možno nájsť aj v Európe, Afrike, Austrálii či Amerike.

Pokiaľ ide o jej opis a stavbu, treba vedieť nasledovné:

  • rastlina býva málo rozvetvená, obvykle dosahuje dĺžku najviac do 60 cm
  • má krátke a stopkaté listy, ktoré majú elipsový až kopijovitý tvar
  • kvety sú päťpočetné, zo stredu majú žlté zafarbenie, na okrajoch je bledšie
  • plod je suchý a tvorený päticou menších, tvrdých a ostnatých plodov

Najčastejšie sa využívajú plody rastliny, no v mnohých hotových prípravkoch a produktoch sa používa bylina celá. Rastlina obsahuje sapogeníny, alkaloidy, bioflavonoidy, glykosidy, triesloviny, steríny, rastlinné steroidy a fytosteroly. Je bohatá aj na viaceré kyseliny, napríklad na kyselinu linolovú, kyselinu linoleovú, kyselinu stearovú a kyselinu behenovú.

Plusom rastliny je, že pri jej užívaní sa nevyskytujú takmer žiadne vedľajšie účinky. Aj preto sa Kotvičník zemný už od nepamäti využíval v starovekej medicíne na posilnenie organizmu. V gréckej, čínskej a indickej tradičnej medicíne aj ako prostriedok na potenciu.

Účinky a význam rastliny

Vďaka veľmi bohatému zastúpeniu rôznych rastlinných látok, predovšetkým sapogenínom, rastlinných steroidov a fytosterolov, je možné Kotvičník zemný využiť vo viacerých oblastiach podpory fungovania ľudského zdravia.

Tu sú najdôležitejšie vplyvy a účinky rastliny:

Zvýšenie testosterónu: Primárnym vplyvom Tribulusu je zvýšenie hladiny luteinizačného hormónu, ktorý riadi syntézu testosterónu a podporuje tak zvýšenie jeho hladiny. U mužov v strednom veku môže vďaka tomu vzrásť v tele koncentrácia tohto hormónu až o tretinu, čo sa prejaví aj na zvýšení celkovej výkonnosti.

Potencia a sexuálny život: Aj vďaka vplyvu na testosterón sa využíva rastlina tiež ako prírodný prostriedok proti impotencii. Pomáha totiž zvýšiť libido, čiže sexuálny apetít, rovnako tak ovplyvňuje kvalitu erekcie, minimálne z hľadiska jej nástupu. Pomáha aj na zvýšenie plodnosti pôsobením na spermatogenézu.

Svalová hmota a regenerácia po výkone: Kotvičník zemný využívajú tiež športovci a muži, ktorí počas dňa absolvujú fyzicky náročnejšie činnosti. Rastlina má totiž svojim účinkom prírodný a prirodzený anabolický charakter, zvyšuje svalovú hmotu, podporuje bielkovinovú syntézu a po cvičení pomáha na regeneráciu.

Psychická vitalita: Tribulus pomáha nielen na fyzickú, ale aj na tú psychickú a mentálnu vitalitu. Využíva sa hlavne pri nespavosti, napätí, podráždenosti alebo na potlačenie rizika depresie. Zlepšuje celkovú mentálnu stabilitu a rovnováhu a odolnosť voči negatívnym vonkajším vplyvom, napríklad voči stresu.

Kotvičník zemný a jeho využitie v praxi

Vyššie spomínané účinky, ako aj všetky látky, ktoré rastlina obsahuje, sa využívajú hlavne v dvoch typoch prípravkov. Prvým sú tie, ktoré sú určené športovcov a mužov, ktorí cvičia alebo chodia do fitka, kedy je cieľom podpora budovania svalovej hmoty a sily.

Druhým a oveľa vhodnejším využitím sú tabletky a prípravky určené na podporu sexuálneho zdravia. Ide o prípravky, kde je Tribulus Terrestris jednou z najdôležitejších aktívnych látok, avšak ich obsahové zloženie je širšie. Dochádza tak ku kombinácii vplyvov a účinkov a zároveň k synergii hlavne na podporu erekcie, potencie, libida a plodnosti.

Podobných produktov je viacero, no nie všetky majú optimálne zloženie a dostatočnú koncentráciu extraktu z rastliny. Dobrým príkladom jej správneho a maximálneho využitia je značka eJoy®, kde je Kotvičník zemný svojim množstvom najdôležitejšou látkou.

Zdieľajte:

Komentáre

Tak ako to vlastne je?, niekde píšete, že kotvičník čistí pečeň, a na to napíšete, že nie je vhodné konzumovať, ak máte chorú pečeň, a žalúdočné vredy.

Dobrý deň, nemáme vedomosť, že by sme niekde popisovali negatívny účinok kotvičníku na pečeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Bezplatné

dodanie pri nákupe
nad 70 EUR

100% prírodné

a efektívne
zloženie