• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Masáž prostaty ako súčasť sexu, jej postup a účinky

prostata

U mužov je predstojná žľaza, čiže prostata, obvykle tou časťou pohlavnej sústavy, ktorej sa venuje len minimálna pozornosť. Máloktorý z nich však vie, že tento malý orgán o veľkosti orechu je možné využiť aj pri sexuálnej stimulácii a dráždení. O to menej vedia o takejto možnosti ich partnerky a to je chyba, mužov totiž pripravujú o zaujímavý zážitok.

Prostata s vplyvom vo viacerých oblastiach

Prostata je žľaza, ktorá sa nachádza v dolnej oblasti panvy. Má veľkosť a tvar gaštana alebo orechu, pričom v jej blízkosti prechádza močová rúra a nachádza sa tu aj močový mechúr. Prostata obsahuje spolu 50 žliaz a váži okolo 20 gramov.

Prostata má zmysel hlavne kvôli dvom svojim funkciám:

  • prvou je sekrécia prostatickej tekutiny, ktorá tvorí ejakulát a je dôležitá pre životaschopnosť a pohyblivosť spermií, čiže ovplyvňuje nepriamo aj plodnosť
  • druhou je vplyv na močovú sústavu, či už ide o zvlhčovanie močovej trubice, alebo ovplyvňovanie močového mechúra a močovej rúry vo vnútri tela

So zvyšujúcim sa vekom muža sa však môže prostata mierne zväčšiť. To je už problém, nakoľko zväčšená prostata ovplyvňuje tak správnu tvorbu prostatického sekrétu, ako aj činnosť močovej sústavy, hlavne správny priebeh močenia.

Na druhú stranu, prostata môže slúžiť aj pre zlepšenie kvality sexuálneho života. Jej stimulácia môže prebiehať navonok aj vo vnútri a mnoho mužov popisuje dráždenie prostaty ako intenzívny a vzrušujúci zážitok. To je aj dôvod, prečo býva jej masáž súčasťou komplexných erotických masáží, napríklad známej tantra masáže.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Ako masírovať prostatu

Samostatná masáž prostaty má zmysel pre sexuálne, fyzické aj psychické uvoľnenie. Niektoré pramene tiež udávajú, že preventívne pomáha aj proti jej zväčšeniu a môže dokonca pomôcť s niektorými typmi impotencie. Isté však je, že pomáha zlepšiť orgazmus.

Podľa toho, aký typ masáže budete chcieť spraviť, sa odlišuje aj postup:

Vonkajšia masáž prostaty: Prvým typom masáže je vonkajšia stimulácia prostaty. Tento typ masáže je technicky jednoduchší, no zároveň neprináša až taký intenzívny zážitok. Masáž sa začína v ľahu na chrbte s mierne rozkročenými nohami. Ide najskôr o jemné hladenie oblasti genitálií, hlavne v okolí mieška a vnútornej strane stehien.

Neskôr sa prejde k oblasti hrádze, čiže medzi koreňom penisu a konečníkom. Miernym tlakom je možné prostatu nahmatať a začať kombináciou krúženia a priameho tlaku samotné dráždenie prostaty. Ak chcete zostať len pri tomto spôsobe, postačí pokračovať v pohyboch a pridať aj druhú ruku pre dráždenie napríklad mieška.

Vnútorná masáž prostaty: Vonkajšia stimulácia hrádze a prostaty môže byť aj úvodom pre vnútorné prevedenie tejto masáže. V tom prípade treba po úvodnom zahriatí zapojiť druhú ruku tak, že s jej pomocou nanesiete lubrikačný gél najskôr do okolia a neskôr jemne do vnútra análneho otvoru.

Keď bude otvor dostatočne lubrikovaný, môžete buď prstom, ale nejakou špeciálnou pomôckou vniknúť do neho. Lepšie je ak muž vtedy kolená mierne pokrčí, uvoľní tým svalstvo zvierača. V hĺbke okolo 6 až 7 cm by ste mali prostatu nahmatať smerom k brušnej dutine. Vzápätí ju môžete začať stimulovať zvnútra podobne, ako aj zvonku.

Nezabudnite ani na podporu fungovania prostaty

Aby mohla prostata plniť svoj účel z pohľadu pohlavnej sústavy, ale zároveň, aby ste ju mohli masírovať aj za účelom zlepšenia sexuálneho života, je treba dbať na jej zdravie. Tomu musíte prispôsobiť aj životosprávu, napríklad obmedziť korenisté jedlá, alkohol, nadmerný príjem kofeínu alebo fajčenie, ktoré prostate neprospievajú.

Rovnako tak, ak ste fanúšikom bicyklovania alebo radi nosíte tesné oblečenie, skôr či neskôr si koledujete o začiatok problémov s prostatou. To isté platí vtedy, ak budete v aute nadmerne používať vyhrievanie sedadiel. Tieto faktory je dobré obmedziť na nevyhnutné minimum.

Na zdravie prostaty majú naopak pozitívny vplyv rastlinné potraviny, hlavne ovocie, zelenina a strukoviny. Vyskúšať môžete aj rôzne bylinkové čaje a urologické čaje. Pozitívne vplyvy na zdravie a fungovanie prostaty majú aj tabletky eJoy®, ktoré pomáhajú celkovo na sexuálne zdravie. Užiť si sexuálny život naplno je možné len so zdravou prostatou!

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie