• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zníženie a strata libida u mužov a čo sa s tým dá robiť

libido

Nemáte chuť na sex? Neposlúcha vás erekcia ako kedysi? Neviete si milovanie dostatočne užiť? V tom prípade ide o typické príznaky zníženia alebo dokonca straty libida. Keďže sex je korením každého vzťahu, nejde len o izolovaný problém, ktorý by sa týkal spálni, ale skôr či neskôr ovplyvní aj partnerský život. Zanedbať ho sa preto určite nevypláca.

Čo je libido a prečo je dôležité

Libido je zjednodušené pomenovanie pre sexuálny apetít, čiže chuť na sex. U mužov súvisí aj s celkovou výkonnosť a vitalitou, čiže s ich mužnosťou, nakoľko na libido vplýva predovšetkým hladina testosterónu. Tento hormón zároveň ovplyvňuje aj iné aspekty či už sexuálneho alebo bežného života.

Tu sú oblasti, ktoré s libidom súvisia a pre ktoré je libido dôležité:

  • erekcia, čiže stoporenie penisu, ktorej tvrdosť síce závisí hlavne od prekrvenia pohlavného údu, no na rýchlosť jej nástupu aj kvalitu vplýva tiež libido
  • plodnosť, niekedy nazývaná aj potencia, tu má libido vplyv hlavne v súvislosti so spomínaným testosterónom, ktorý ovplyvňuje aj dozrievanie spermií
  • orgazmus, ktorý muž dosahuje samozrejme následkom sexuálnej stimulácie, ale ovplyvňuje ho aj libido, hlavne rýchlosť jeho dosiahnutia
  • celková fyzická sila a výkonnosť, ktoré znova súvisia s hladinou testosterónu, ktorý má vplyv aj na libido a teda nižšie libido znamená aj nižšiu výkonnosť

Príčiny zníženia či straty libida

Za nízkym libidom možno hľadať viacero príčin. Nie všetky ovplyvňujú priamo hladinu testosterónu, niektoré majú vplyv napríklad na celkovú vitalitu organizmu z psychickej či fyzickej stránky. To sa potom prejaví aj na sexuálnom apetíte a chuti na sex.

Toto sú tie najdôležitejšie príčiny s vplyvom na sexuálny apetít:

Životospráva: Nedravé jedlá plné tuku alebo cukru, alkohol či fajčenie, to všetko sú veci, ktoré negatívnym spôsobom ovplyvňujú tak libido, ako aj celkový zdravotný stav. Prejavujú sa samozrejme aj na sexuálnej výkonnosti a jej všeobecnom poklese.

Životný štýl: Negatívnymi faktormi vplývajúcimi na libido sú aj zlozvyky týkajúce sa životného štýlu. Ide napríklad o nadmerný stres, prepracovanosť, nedostatok spánku a oddychu všeobecne, ktoré zhoršujú aj celkovo stav pohlavnej sústavy.

Vzťahové problémy a rutina: Ak máte problémy či nezhody v partnerskom vzťahu, skôr či neskôr príde k ich prejaveniu aj v sexuálnom živote. Rovnako tak rutina v posteli a v spálni neprospieva sexuálnemu apetítu, naopak, pomaly a isto ho zabíja.

Zdravotné problémy: Na sexuálny apetít má pochopiteľne svoj vplyv aj zdravotný stav. Problémy s cholesterolom, krvným tlakom či vážnejšie ochorenia negatívne vplývajú na libido. To platí aj o niektorých liekoch a liečivách.

Ako libido zvýšiť a podporiť

Ak sú za poklesom vášho sexuálneho apetítu nejaké ochorenia či lieky, treba sa zamerať na ich vyliečenie, prípadne náhradu liečiv, ktoré nebudú mať taký negatívny vplyv. Ovplyvniť však viete aj niektoré iné faktory, hlavne tie, ktoré sa týkajú priamo vás.

Tu sú 4 zmeny, ktoré môžete spraviť doslova zo dňa na deň:

Zdravšia životospráva: To, čo jete a pijete, ovplyvňuje vašu výkonnosť. Zabudnite preto na nezdravé jedlá, polotovary, alkohol a tabak, vylúčte ich zo svojho života. Naopak, konzumujte ovocie a zeleninu, sem tam koreniny a zdravé sladkosti, napríklad horkú čokoládu.

Pohyb a cvičenie: Najlepším možným spôsobom, ako rozprúdiť životnú energiu a zároveň zvýšiť testosterón vplývajúci na libido, je pohyb. Vyhýbajte sa však pomalým a zdĺhavým aktivitám, potrebujete skôr silový a výbušnejší pohyb, napríklad šprinty.

Oživenie sexuálneho života: Rutina v spálni je veľký nepriateľ sexuálneho apetítu, preto skúste nejaké nové sexuálne hry, nové milostné polohy alebo si oživte sex s rôznymi pomôckami. Dôležitá je aj pravidelnosť milovania, pokojne si ho zaraďte do diára.

Afrodiziaka: Afrodiziaka nás sprevádzajú prakticky už od nepamäti, tak prečo nevyužiť tie, ktoré majú overené účinky? Ustrice, jahody alebo koreniny, to všetko zvyšuje chuť na sex. Siahnuť môžete aj po bylinných afrodiziakach, tie nájdete napríklad aj v tabletkách eJoy®.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie