• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zloženie eJOY® Long – Ženšen, čiže Panax ginseng, aké má účinky a aké sú skúsenosti mužov

Ženšen - Panax Ginseng

Všehoj ázijský, čo je oficiálny názov tejto rastliny, patrí medzi pomerne často využívané druhý rastlín v ázijskej medicíne, hlavne v čínskej a kórejskej. Najčastejšie sa v minulosti využíval koreň, z ktorého sa pripravoval čaj podporujúci celkovú životnú silu a energiu. Aké účinky však vie priniesť táto rastlina dnes?

Všehoj ázijský a jeho pôvod, opis, zloženie látok a výskyt

Panax ginseng patrí medzi trváce rastliny, ktoré možno nájsť prirodzene v Ázii, najmä na severovýchode Číny, v menšom meradle rastú aj vo východnom Rusku a na izolovaných miestach Severnej Kórei. Ide o druh rastliny z čeľade aralkovitých.

Ženšen nepatrí svojou stavbou medzi príliš veľké rastliny:

  • výška byliny dosahuje od 30 do 60 cm, podzemný koreň je mohutný
  • nadzemná časť rastliny každoročne odumiera, na jar vyrastá nová byľ
  • listy sú zelené, dlhé a stopkaté, sú dlanito zložené z 3 až 5 lístkov
  • kvety sú zeleno biele a päťpočetné, plodom je červená a šťavnatá kôstkovica

Z rastliny sa najviac a bežne využíva jej koreň, ktorý sa suší na slnku alebo sa parí v cukornom či bylinnom náleve. V rastline sa nachádzajú viaceré liečivé látky, ktoré sa získavajú práve z koreňa a to aj rôznym spôsobom jeho úpravy. V prípade sušenia sa získava najmä tzv. biely ženšen, v prípade parenia zas tzv. červený ženšen, ktorý sa krája či práškuje.

Medzi najdôležitejšie účinné látky obsiahnuté v rastline patria ginsenozidy, eleuterozidy, organické kyseliny a éterické látky, najviac sú obsiahnuté v koreni Všehoja. Okrem toho je bylina dobrým zdrojom antioxidantov brániacich predčasnému starnutiu.

Účinky a význam rastliny

Spomínané účinné látky, ale aj rôzne polysacharidy, kyseliny, saponíny, vitamíny, silice či aminokyseliny, robia zo Ženšenu všeobecný životabudič, ktorý pomáha vo viacerých dôležitých oblastiach od imunity až po sexuálnu výkonnosť.

Medzi najdôležitejšie účinky rastliny patria:

Vplyv na krvný obeh a erekciu: Ženšen patrí medzi rastliny, ktoré boli v minulosti v rámci tradičnej prírodnej medicíny využívané aj pri problémoch s erekciou a to kvôli tomu, že obsahuje zložky pozitívne vplývajúce na krvný obeh. Tie podporujú tvorbu krvi, znižujú jej zrážanlivosť a majú priaznivý vplyv na stav ciev.

Podpora libida a sexuálneho apetítu: Nedostatočná či nízka chuť na sex je častým problémom dnešných moderných ľudí a práve v tejto oblasti má Všehoj tiež významné pôsobenie. Podporuje totiž činnosť žliaz tvoriacich pohlavné hormóny, hlavne u mužov testosterón, čo znamená, že zvyšuje aj libido a sexuálny apetít.

Zvýšenie imunity a vitality: Z hľadiska vplyvov mimo sexuálnu oblasť je najdôležitejším účinkom Panax ginseng podpora prirodzenej imunity a obranyschopnosti. Látky obsiahnuté v rastline majú aj protizápalové účinky a podporujú fyzickú výkonnosť, celkovo tiež rekonvalescenciu tela po fyziologickej stránke.

Vplyv na mentálny výkon: Okrem pozitívneho pôsobenia na fyziologickú výkonnosť pomáha ženšen aj na tú mentálnu a psychogénnu. Zlepšuje odolnosť voči stresu, pôsobí ako tzv. adaptogén voči vonkajším podmienkam okolia, pomáha na problémy s pozornosťou a koncentráciou a tiež na potlačenie únavy alebo nervozity.

Ženšen a jeho využitie v praxi

Pokiaľ ide o využitie Panax ginseng a jeho vplyvov v praxi, rastlina je pomerne často využívaná v rôznych doplnkoch výživy. Ide hlavne o tabletky a kapsuly na perorálne užitie, kde sa využíva extrakt z jej koreňa. Zakúpiť sa dá aj sušený koreň na čaj.

Dôležité je však aj správne dávkovanie, nakoľko pre svoje stimulačné účinky na nervový systém a celkovú vitalitu by sa nemal Ženšen užívať pred spaním. V prípade hotových doplnkov výživy sa však netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov, rastlina sa tu nachádza v bezproblémovom množstve a jej pôsobenie je doplnené o iné látky.

Dobrým príkladom maximálneho využitia Všehoja, hlavne v oblasti stimulácie sexuálnej energie a vitality u mužov, sú aj tabletky eJoy®, konkrétne verzia eJoy® LONG. V nich má extrakt z koreňa tejto rastliny pozitívny vplyv na libido aj zvýšenie kvality erekcie.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie