• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zloženie eJOY® – Tribulus Terrestris: dávkovanie, účinky pre ženy a mužov, kedy užívať a skúsenosti

Kotvičník zemný

Pre mužov aj pre ženy, ako prírodné afrodiziakum aj na celkové povzbudenie organizmu, Tribulus Terrestris patrí medzí najznámejšie a najviac využívané bylinky. Platí to o to viac, ak ide o rastlinu s komplexným pôsobení na fyzickú aj mentálnu vitalitu.

Kotvičník zemný, čo je slovenský názov byliny, sa v tradičnej medicíne využíval po stáročia, no najväčšiu popularitu začal získavať v 80. rokoch minulého storočia. Kde siaha jeho pôsobenie, ako správne stanoviť dávkovanie, kedy je vhodný čas na užívanie a čo ponúka mužom a ženám? Tu sú všetky dôležité informácie aj skúsenosti.

Čo je Tribulus Terrestris, charakteristika, pôvod a popis rastliny

Kotvičník zemný patrí medzi rastliny s fascinujúcimi vlastnosťami a bohatou historickou tradíciou v tradičnej medicíne pôvodom z pobrežia Japonska a Číny.

Postupne sa rastlina rozšírila aj do Európy, celej Ázie, Austrálie a Afriky. Rastie v teplejších oblastiach s dostatkom prirodzenej vlahy. Rastlina dosahuje výšku do 60 cm, má listy stopkovitého, elipsového alebo kopijového tvaru a kvet žltej farby. Plod je päťpočetný, hviezdicového tvaru s pichliačmi po stranách, semená sú svetlohnedé.

Medzi ďalšie charakteristiky bylinky patria tieto:

 • Tribulus Terrestris je vytrvalá rastlina, ktorá sa vyznačuje širokými listami a malými, jasne žltými kvetmi, ktoré sú usporiadané na vetvičkách
 • výrazným znakom Kotvičníka sú tŕne, ktoré sú charakteristicky zakrivené dozadu a rovnomerne pokrývajú povrch listov a plodov tejto rastliny
 • bylina vyniká svojou schopnosťou prispôsobiť sa rôznym náročným prostrediam od púšte až po skalnaté oblasti, najviac je ale na pobreží mora
 • v tradičnej medicíne bol Tribulus Terrestris používaný ako adaptogén, v tej modernej sa využíva na podporu testosterónu aj pre športovcov

Využitie a obľuba Kotvičníka vyplávajú z obsahu jeho látok. Nachádzajú sa tu sapogeníny, alkaloidy, bioflavonoidy, triesloviny, glykozidy, steríny, fytosteroly, oleje a kyseliny a tiež základné živiny, čiže sacharidy, bielkoviny, tuky a vláknina. Z vitamínov sú v byline obsiahnuté najmä B, C a E, z minerálov horčík, železo a draslík.

Tribulus Terrestris je dnes už overenou, modernou a pritom prírodnou podporou pre mužov aj ženy v každom veku. Aby sa mohli jeho účinky od reprodukčného systému, cez trávenie až po fyzickú kondíciu prejaviť naplno, dbajte na pravidelné užívanie.

V akých oblastiach a aké účinky má pre mužov a pre ženy

Kotvičník je jednou z mála rastlín, ktoré prinášajú pre organizmus komplex účinkov prakticky na každú jednu dôležitú oblasť. Okrem funkcie afrodiziaka má bylinka širší vplyv na pohlavné zdravie a sexuálny život a pomáha aj celkovo na zdravie.

Medzi jej najvýraznejšie účinky v organizme patria:

Viac chuti na sex u mužov aj žien: Kotvičník zohráva významnú úlohu v podpore sexuálnej vitality. U mužov pôsobí podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu, čo vedie k zvýšeniu sexuálnej chuti a výkonnosti. Pre ženy je jeho účinok podobný a stimuluje produkciu estrogénov, čo má pozitívny vplyv na zvýšenie sexuálnej túžby.

Podpora spermatogenézy a potencie mužov: Aktívne zlúčeniny Tribulusu zohrávajú významnú úlohu v podpore procesu spermatogenézy, čo má za následok zvýšenie množstva a zlepšenie kvality spermií. Týmto spôsobom Kotvičník prispieva k zlepšeniu plodnosti mužov a to práve pôsobením na testosterón zodpovedný za tvorbu spermií.

Vplyv na hormonálnu rovnováhu u žien: U žien má bylina schopnosť pozitívne ovplyvňovať hormonálnu rovnováhu. Jej látky pomáhajú stabilizovať hladiny estrogénu, čo má pozitívny vplyv na celkové ženské zdravie. Je ideálna v obdobiach hormonálnych zmien, na menštruačný cyklus a menopauzu, napríklad proti návalom tepla.

Podpora plodnosti mužov aj žien: Kotvičník zemný predstavuje prírodný prostriedok podporujúci plodnosť u oboch pohlaví. U mužov zvyšuje kvalitu spermií a stimuluje ich produkciu, čím zlepšuje reprodukčnú schopnosť. U žien pôsobí pozitívne na hormonálnu rovnováhu, dozrievanie vajíčok a pravidelnosť ovulačného cyklu.

Zlepšenie fyzickej výkonnosti: Mimo sexuálneho života je rastlina známa ako stimulant fyzickej výkonnosti a energie. Jej zložky podporujú prirodzenú produkciu hormónu testosterón, čo vedie k nárastu svalovej hmoty, zlepšeniu vytrvalosti a zvýšeniu výkonu. Tento účinok sa hodí pre športovcov aj pre ľudí vo vyššom veku.

Podpora imunity: Tribulus Terrestris má tiež pozitívny vplyv na imunitný systém a to vďaka svojim adaptogénnym vlastnostiam. Tieto vlastnosti pomáhajú organizmu lepšie reagovať na stres a zlepšovať jeho schopnosť odolávať chorobám a infekciám. Okrem toho má výrazné protizápalové účinky a to aj na infekcie a zápaly močových ciest.

Regulácia hladiny cukru a podpora trávenia: Rastlina má schopnosť podporiť reguláciu hladiny cukru v krvi vďaka svojim aktívnym zlúčeninám, ktoré pomáhajú zlepšovať citlivosť buniek na inzulín. Pomáha udržiavať optimálnu tráviacu funkciu a zdravie žalúdka ako aj čriev, čo je kľúčové pre celkové zdravie, vrátane tráviaceho systému.

Podpora mentálnej vitality: Okrem fyzickej výkonnosti je Kotvičník užitočný prírodný prostriedok aj pre podporu tej mentálnej. Svojim vplyvom na hormonálny systém aj lepšie prekrvenie zlepšuje činnosť mozgu a pamäte, zmierňuje podráždenosť, zlepšuje reguláciu nálady, pôsobí proti depresívnym stavom a potláča nespavosť.

Ako na užívanie cez rôzne formy a odporúčaná denná dávka

Pri užívaní Kotvičníka zemného je dôležité zvážiť dostupné formy a odporúčanú dennú dávku pre dosiahnutie vyššie spomínaných účinkov. Z perorálnych firiem je dostupný v podobe forme kapsúl, tabliet, tinktúr, kvapiek, sušiny alebo hotových čajov.

U väčšiny doplnkov sa odporúčaná denná dávka pohybuje v rozmedzí 500 mg až 1.500 mg, horný limit je zároveň maximálnou dennou dávkou. Ideálne je rozdeliť túto dávku na viac krát počas dňa a to jednak kvôli intenzite účinkov, ale aj pre lepšiu vstrebateľnosť všetkých látok. V prípade hotových prípravkov sa riaďte odporúčaním výrobcu.

Pokiaľ sa rozhodnete túto bylinu konzumovať vo forme čaju, stačí 1 gram sušenej rastliny alebo prášku z nej, 0,5 litra vody a varenie čaju po dobu 10 minút.

Ak ide o tinktúru alebo kvapky, denne stačí 1 čajová lyžička, to isté aj v prípade prášku, ktorý by ste chceli pridať do jedla alebo nápojov. Majte tiež na pamäti, že Kotvičník môže ovplyvňovať alebo reagovať s inými liekmi či doplnkami stravy.

Ak ho budete užívať viac krát počas dňa a zabudnete užiť jednu dávku, neberte si v ďalšom prípade dvojnásobné množstvo. Bez ohľadu  na formu, ak sa u vás objavia nejaké ťažkosti, interakcie alebo vedľajšie účinky, prerušte užívanie Kotvičníka a poraďte sa s lekárom o ďalšom postupe. Inak užívajte rastlinu pravidelne a každý deň.

Možné vedľajšie a nežiaduce účinky, riziká a kontraindikácie

Pri užívaní Kotvičníka sa obvykle nemusíte obávať žiadnych rizík, na druhú stranu, tak, ako aj pri iných rastlinách, môžu sa ojedinele objaviť vedľajšie vplyvy.

Pozor si dajte na alergické a precitlivené reakcie. Ak máte alergiu či neznášanlivosť na lepok, problémy so vstrebávaním tukov alebo ochorenie pečene či obličiek, mali by ste sa Tribulusu vyhnúť alebo sa pred jeho užívaním obrátiť na svojho lekára.

Pozornosť venujte aj týmto prípadom alebo situáciám:

 • ak pri užívaní dôjde k zažívacím ťažkostiam, ako sú hnačky, zápcha a nadúvanie, prípadne sa objavia svrbenie a vyrážky, užívanie prerušte
 • pri dlhodobom užívaní Kotvičník ovplyvňuje činnosť určitých enzýmov v tele, čo môže viesť k metabolickým nerovnováhe a priberaniu
 • u niektorých ľudí môže rastlina spôsobiť dočasné nevoľnosti alebo ospalosť, z dlhodobého hľadiska ide však o ojedinelé symptómy
 • ak máte problémy s tráviacim traktom, žalúdočné vredy, zápaly žalúdka alebo čriev či hormonálne podmienené nádory, rastline sa vyhýbajte

Užívaniu bylinky Tribulus Terrestris by sa mali vyhnúť tehotné a dojčiace ženy ako aj deti do 3 rokov. Kontraindikáciou je užívanie liekov s vplyvom na hormonálny systém alebo priamo liekov v rámci hormonálnej substitúcie. Ak máte nedostatok vitamínov A, D, E a K, dajte si pozor, rastlina má totiž schopnosť znížiť mieru ich vstrebávania.

Najčastejšie otázky o Tribulusu a jeho účinkoch

Ak by ste chceli poznať odpovede na praktické aspekty týkajúce sa rastliny skôr, ako ju začnete užívať, stačí zájsť na internetové fóra a diskusie. Muži aj ženy sa pýtajú na témy súvisiace s jej užívaním, účinkami alebo určením na konkrétny problém.

Medzi časté patria najmä tieto otázky alebo dotazy:

Kto by mal najviac zvážiť užívanie Tribulusu a prečo?

Tribulus Terrestris je prospešný pre každého, kto hľadajú podporu na zlepšenie svojho fyzického výkonu, pri športovaní alebo vyššej námahe, na zvýšenie energie, podporu svalového rastu a samozrejme aj na zlepšenie plodnosti a potencie. Je vhodný pre športovcov aj pre ľudí vo vyššom veku, ktorí majú problém s nadmernou únavou.

Aký je odporúčaný spôsob užívania pre optimálne výsledky?

Všetko závisí od konkrétnej formy a koncentrácie látok. Všeobecne platí, že sa odporúča dodržiavať odporúčanú dávku uvedenú na obale a užívať bylinu pravidelne každý deň a dlhodobo viac mesiacov. Platí to najmä pre dosiahnutie optimálnych výsledkov pre mužov na podporu spermiogenézy a pre ženy na podporu otehotnenia.

Je rastlina vhodná aj pre ľudí v strednom či vyššom veku?

Rastlina je známa svojimi prospešnými účinkami na hormonálnu rovnováhu, energetickú úroveň a sexuálnu vitalitu, ktoré sú pre mužov aj ženy najmä vo veku nad 40 rokov potrebné najviac. Benefity užívania Kotvičníka tak pocítia aj ľudia vo vyššom veku, zvlášť ak majú problémy s poklesom testosterónu u mužov alebo estrogénu u žien.

Sú účinky Kotvičníka zamerané na obe pohlavia?

Účinky Tribulusu sa týkajú oboch pohlaví. Rastlina podporuje hormonálnu rovnováhu a zvyšuje sexuálnu vitalitu tak u mužov, ako aj u žien. To isté platí aj pre iné oblasti, vrátane plodnosti, potencie, nervového systému, imunity či vplyvu na svalstvo, fyzický výkon a mentálne zdravie. Intenzita účinkov je ale prirodzene individuálna.

V akých oblastiach sú skúsenosti s rastlinou najlepšie?

Skúsenosti s Kotvičníkom sa líšia podľa pohlavia aj veku. U mužov sú najviac pozorované pozitívne vplyvy v oblasti svalového rastu a výkonnosti v posteli. U žien zas je podľa skúseností najviac pozitívny vplyv na hormonálnu rovnováhu a s tým spojenú plodnosť. Všeobecne rastlina pomáha komplexne a to mužom aj ženám.

Ako fungujú doplnky s jej obsahom a ich charakteristika

Prírodné doplnky obsahujúce bylinku Tribulus Terrestris predstavujú prirodzenú a súčasne efektívnu cestu k podpore všeobecného aj sexuálneho zdravia a vitality.

Ich účinnosť spočíva v aktívnych zložkách rastliny, ktoré vplývajú na obe pohlavia. V niektorých doplnkoch sa využívajú všeobecné účinky na fyzické aj mentálne zdravie, v iných ide o cielenú podporu hormonálnej rovnováhy, potencie či plodnosti.

Pokiaľ ide o ich charakteristiku, treba vedieť toto:

 • Kotvičník môžete využiť v rôznych formách, vrátane kapsúl, práškov a tekutých doplnkov, všetky sú dostupné bez receptu či vyšetrenia
 • dávkovanie je jednoduché, presné a je možné aj dlhodobo, čo pomáha udržiavať konzistentný príjem najviac prospešných látok byliny
 • Kotvičník a jeho zloženie sú pre telo prirodzené, užívanie je teda bezpečné bez nejakých vážnejších vedľajších účinkov a kontraindikácií
 • v prípade komplexnejšieho zloženia budete ťažiť z toho, že Tribulus výborne pôsobí s inými podobnými rastlinami a to najmä na sexuálny život

Doplnky obsahujúce Tribulus Terrestris môžu byť obohatené aj o ďalšie rastliny v podobe kvalitných a koncentrovaných extraktov, ale aj o minerály, vitamíny či aminokyseliny. Výsledkom je potom široké pôsobenie, u žien napríklad na hormonálnu rovnováhu, podporu menštruačného cyklu, plodnosť či príznaky menopauzy.

U mužov zas prispieva k zvýšeniu kvality erekcie, zlepšeniu sexuálnej výkonnosti, zvýšenie chuti na sex a na posilnenie potencie a plodnosti. Viditeľné sú aj účinky rastliny na celkové fyzické aj mentálne povzbudenie a zvýšenie vitality a energie.

Tribulus ako podpora erekcie, libida a plodnosti v eJoy® prípravkoch

Kotvičník je kľúčovou rastlinou v doplnkoch zameraných na podporu erekcie, zvýšenie libida a plodnosti a zlepšenie kvality a zdravia sexuálneho života. Platí to u mužov aj u žien a príkladom efektívneho využitia jeho účinkov je značka eJoy®.

Toto sú jej prírodné určené pre mužov aj pre ženy:

eJoy® Femina: Prípravok je určený pre ženy a medzi jeho najdôležitejšie účinky patria podpora sexuálneho života, zlepšenie zdravia pohlavnej sústavy a udržiavanie hormonálnej rovnováhy. Vďaka extraktom z rastlín Tribulus, Ashwagandha, Damiána a Maca spolu s vitamínmi a minerálmi pomáha na menopauzu aj na menštruáciu.

eJoy® Fertility: Tento doplnok je špeciálne vytvorený na podporu reprodukčného zdravia a plodnosti a to tak u mužov, ako aj u žien. Je vhodný pre všetky vekové skupiny a kombinuje efekt viacerých rastlín, vrátane Kotvičníka alebo Macy, spolu s minerálmi a koenzýmom Q10. Vďaka tomu pomáha na dozrievanie spermií aj vajíčok.

eJoy®: Doplnok eJoy® je navrhnutý pre mužov, ktorí túžia po zlepšení svojho sexuálneho života. Prípravok pozitívne pôsobí na erekciu, potenciu, libido aj prostatu. S jedinečným zložením, ktoré zahŕňa Tribulus, Macu, Saw Palmetto, chilli, L-Arginín, L-Citrulín a vitamíny C a D, sa vyznačuje účinnosťou na potenciu aj sexuálny apetít.

eJoy® Long: Tento doplnok je navrhnutý na podporu dlhšej erekcie, oddialenie ejakulácie aj predĺženie výkonnosti v posteli. Podobne, ako všetky ostatné produkty, je dostupný bez predpisu a môžete si ho objednať z pohodlia domova. Prispieva tiež k normalizácii libida a na zmiernenie napätia vďaka zloženiu zahŕňajúcemu aj Ázijský ženšen.

Zhodnotenie, skúsenosti a ako najlepšie Tribulus využiť

Tribulus Terrestris je dôležitou rastlinou pre mužov aj ženy, ktorí hľadajú prirodzený spôsob podpory sexuálneho zdravia a výkonnosti a na celkové posilnenie vitality. U mužov prispieva na zlepšenie erekcie, sexuálnej výdrže aj posilnenie plodnosti.

U žien zas podporuje hormonálnu rovnováhu, stabilizuje menštruačný cyklus a zvyšuje chuť na sex. Jeho účinky sa však neobmedzujú len na sexuálnu oblasť, pozitívny vplyv Kotvičníka siaha aj na zvýšenie fyzickej výdrže, podporu svalstva a na zlepšenie psychickej pohody. Rastlina je široko využiteľná na celkové zlepšenie životného štýlu.

Účinky Tribulusu sa využívajú aj v doplnkoch výživy, či už ide o všeobecné prípravky alebo o prípravky so špecifickým zameraním, napríklad na sexuálny život.

Tieto výhody sú dôkladne využité v prípravkoch značky eJoy®, ktoré sú špeciálne navrhnuté s ohľadom na potreby mužov aj žien v rôznych životných obdobiach a pre konkrétne situácie. Všetky doplnky tejto značky sú svojim zložením 100% prírodné, laboratórne testované a schválené Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Ich užívanie je možné dlhodobo, nemusíte mať obavy z vedľajších účinkov, kontraindikácií či iných rizík a dávkovanie je možné každý deň. Účinky Tribulusu sú v tomto prípade využité naplno a v synergii s ďalšími rastlinami, vitamínmi či minerálmi.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Tak ako to vlastne je?, niekde píšete, že kotvičník čistí pečeň, a na to napíšete, že nie je vhodné konzumovať, ak máte chorú pečeň, a žalúdočné vredy.

Dobrý deň, nemáme vedomosť, že by sme niekde popisovali negatívny účinok kotvičníku na pečeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie