• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zloženie eJOY® – Aminokyseliny L-Arginín a L-Citrulín a ich účinky na erekciu a potenciu

Aminokyseliny L-Citrulín a L-Arginín

Aminokyseliny, nazývané aj aminokarboxylové kyseliny, sú organické zlúčeniny, ktoré sú základnou stavebnou jednotkou bielkovín a svalstva. Spomedzi 22 všetkých esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín sú z pohľadu sexuálneho zdravia a funkčnosti reprodukčnej sústavy najdôležitejšie dve. Prvou je L-Arginín, druhou L-Citrulín.

Čo je L-Arginín a aké má účinky

L-Arginín je esenciálnou aminokyselinou, ktorá sa v organizme metabolizuje prostredníctvom ďalších aminokyselín, konkrétne L-Ornitínu a L-Citrulínu. Ide o základnú a najviac bázickú proteinogénnu aminokyselinu, ktorá je z chemického hľadiska izomérom arginínu.

Pokiaľ ide o význam aminokyseliny, toto sú najdôležitejšie vplyvy:

  • je dôležitá pre činnosť hypofýzy a stimuláciu uvoľňovania rastového hormónu
  • má vplyv na syntézu bielkovín, vylučovanie amoniaku a detoxikáciu pečene
  • prispieva k tvorbe kolagénu a stimuluje vylučovanie glukagónu
  • zúčastňuje sa tvorbu kreatínu dôležitého pre zásoby energie

Z hľadiska zvyšovania produkcie rastového hormónu sa využíva aminokyselina aj na podporu rastu svalov, čo ocenia predovšetkým športovci a muži, ktorí pravidelne cvičia. L-Arginín je však dôležitý aj pre oxid dusnatý, konkrétne pre zvyšovanie jeho hladiny.

Táto látka patrí do kategórie neurotransmiterov a má význam jednak pre tzv. pump effect, čo sa znova využíva pri fyzickej záťaži, ale hlavne pre uvoľnenie svalstva ciev a ich rozšírenie. Výsledkom je tak lepší prietok krvi a to aj do pohlavnej sústavy. Vďaka tomuto mechanizmu účinku pomáha L-Arginín na dosiahnutie lepšieho prekrvenia pohlavného údu.

Čo je L-Citrulín a aké má účinky

Druhou dôležitou aminokyselinou z hľadiska sexuálneho zdravia je L-Citrulín, ktorý je už neesenciálnou aminokyselinou. Táto aminokyselina vzniká kombináciou ornitínu a karbamoylfosfátu, pričom ide o prekurzor k vytváraniu L-Arginínu v tele.

Okrem možnosti premeny na L-Arginín ponúka aj tieto vplyvy:

  • pomáha odstraňovať amoniak z krvi a na zvýšenie hladiny anabolických hormónov
  • znižuje tiež hladinu kyseliny mliečnej, ktorá spôsobuje únavu svalov
  • zrýchľuje obnovu adenozíntrifosfátu a kreatínfosfátu, ktoré sú dôležité pre energiu
  • podľa niektorých výskumov môže aminokyselina znižovať vysoký krvný tlak

Kým väčšina najdôležitejších spomínaných účinkov a vplyvov je využiteľná hlavne pre športovcov, vplyv L-Citrulínu na zvýšenie hladiny oxidu dusnatého v tele je aj v tomto prípade dôležitý pre zdravé prekrvenie pohlavnej sústavy a pohlavného údu.

Vďaka aminokyseline prichádza aj k lepšiemu prekrveniu svalstva, čo podporuje jeho výkonnosť, no ide zároveň o zásobáreň L-Arginínu. Na rozdiel od neho sa nerozloží v prípade prijatia z potravy či doplnkov výživy priamo v žalúdku, ale dostáva sa do tela, kde dlhodobo prispieva na zvýšenie hladiny L-Arginínu a teda aj na podporu potencie.

L-Arginín a L-Citulín a ich využitie v praxi

Tak L-Arginín, ako aj L-Citrulín, sa v praxi využívajú na syntézu proteínov, na podporu rastu svalovej hmoty a tiež na regeneráciu svalov po cvičení. Obe látky bývajú súčasťou prípravkov určených pre športovcov a mužov, ktorí pravidelne cvičia, navštevujú fitness centrá alebo posilňujú. Najčastejšie ide o formu malátu, ktorý je najlepšie využiteľný na tento účel.

Druhým častým využitím spomínaných aminokyselín v praxi je ich účasť v prípravkoch na podporu sexuálneho zdravia. Aj v tomto prípade ide predovšetkým o súčasť širšieho zloženia, ktoré okrem L-Arginínu a L-Citrulínu zahŕňa rôzne rastlinné extrakty a výťažky.

Vzhľadom na to, že obe aminokyseliny svojim spôsobom prispievajú k lepšiemu prietoku krvi v cievach, vrátane tých, ktoré zásobujú pohlavnú sústavu a u mužov hlavne pohlavný úd, majú v týchto v prípravkoch úlohu predovšetkým v podpore lepšej a pevnejšej erekcie. Samotné produkty však pôsobia na pohlavné zdravie komplexne.

Príkladom takéhoto širšieho použitia je aj značka eJoy® so silným zastúpením oboch aminokyselín. Využíva však zároveň pozitívne vplyvy viacerých prírodných afrodiziak s pôsobením tak na libido, ako aj na sexuálny apetít a potenciu celkovo.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Bezplatné

dodanie pri nákupe
nad 70 EUR

100% prírodné

a efektívne
zloženie