• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zloženie eJOY® – Aminokyselin L-Arginín: dávkovanie, účinky pre ženy a mužov, možné nežiaduce účinky a skúsenosti

Aminokyseliny L-Citrulín a L-Arginín

L-Arginín, semi-esenciálna aminokyselina s mnohými prospešnými zdravotnými pozitívami na organizmus, sa stáva čoraz viac predmetom záujmu. Platí to pre mužov aj ženy a to nielen v oblasti podpory športového výkonu, ale aj sexuálneho zdravia.

V nasledujúcich riadkoch sa preto pozrieme na účinky, ktoré aminokyseliny ponúka, spôsob jej užívania, odporúčané dávkovanie a tiež na jej komplexné pôsobenie v tele. Ak chcete vedieť, v ktorých potravinách sa nachádza, či má aj nejaké nežiaduce alebo vedľajšie účinky a ako pomáha na sexuálny výkon, čítajte ďalej a všetko sa dozviete.

Čo je L-Arginín, charakteristika, zdroje a tvorba v tele

L-Arginín je aminokyselina, čiže ide o látku, ktorá je stavebným materiálom pre bielkoviny. Čiastočne si ju telo dokáže vyrobiť, no nie vždy dostatočné množstvo.

Túto aminokyselinu primárne charakterizuje schopnosťou podporiť tvorbu oxidu dusnatého v organizme, čo je látka nevyhnutná pre funkciu cievneho systému. Okrem toho sa v tele podieľa na syntéze bielkovín, enzýmov aj iných dôležitých molekúl.

Ak ide o jeho tvorbu a hladinu v tele, treba vedieť:

 • skvelým zdrojom L-Arginínu sú mäso a ryby, pričom najviac ho obsahuje hovädzie a kuracie mäso, z rýb sú najlepšie losos, tuniak alebo pstruh
 • nájdete ho aj v strukovinách, ako sú fazuľa alebo šošovica, obsahujú ho aj ľanové a slnečnicové semiačka a je v para orechoch alebo mandliach
 • tiež mliečne výrobky, ako sú jogurty, tvaroh, kyslá smotana a zo syrov najmä parmezán, niva a oštiepok, sú vynikajúcim potravinovým zdrojom
 • L-Arginín telo vytvára pri procesoch v obličkách, pečeni a mozgu, pričom vzniká v biochemickom cykle močoviny s vylučovaním amoniaku

Samotná aminokyselina sa v organizme mení na oxid dusnatý, ktorý je dôležitý pre telesné funkcie aj pre celkovú vitalitu a energiu. Okrem toho je L-Arginín jednou zo základných stavebných látok pre tvorbu ďalších aminokyselín, napríklad L-Citrulín alebo L-Ornitín. To je aj dôvod, prečo treba mať tejto aminokyseliny v tele vyššie množstvo.

Telo si však zväčša nevie vyrobiť dostatok L-Arginínu a stačiť nemusia ani potraviny. V situáciách, kedy je potrebné zvýšiť jeho hladinu, napríklad pri športovom výkone alebo na podporu krvného obehu, je potrebné ho doplniť dodatočne cez prípravky.

V akých oblastiach a aké účinky má pre mužov a pre ženy

L-Arginín má účinky v rôznych oblastiach, pričom zohráva kľúčovú úlohu najmä u fyzicky aktívnych ľudí. Zaujímavé je tiež to, že ak ide o pohlavnú sústavu a sexuálne zdravie, jeho účinky odlišné pre mužov a pre ženy, no v zásade nenahraditeľné.

Medzi jeho najvýraznejšie oblasti pôsobenia patria:

Potencia mužov: L-Arginín má pozitívny vplyv na plodnosť a potenciu mužov vďaka svojej schopnosti podporovať produkciu oxidu dusnatého. Aminokyselina je kľúčovým faktorom pri tvorbe zdravých a pohyblivých spermií, čo je nevyhnutné pre úspešné oplodnenie. Sekundárne tak prispieva k ich lepšiemu dozrievaniu a úspešnosti.

Vyššie libido u mužov aj žien: Svojimi účinkami aminokyselina stimuluje libido u oboch pohlaví a to vďaka jej schopnosti zlepšiť prietok krvi do pohlavných orgánov. Tým sa zvyšuje citlivosť a podporuje prirodzená sexuálna túžba. Okrem toho, L-Arginín pozitívne ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu, čo má výrazný vplyv na libido práve u žien.

Kvalitnejšia erekcia: L-Arginín prispieva ku kvalitnejšej erekcii prostredníctvom zlepšenia prietoku krvi do penisu. Táto aminokyselina stimuluje produkciu oxidu dusnatého, čo je látka uvoľňujúca cievy a umožňujúca lepší a trvácnejší prietok krvi do genitálií. Tým sa prirodzene a dlhodobo dosiahne rýchlejšia, silnejšia a dlhšie trvajúca erekcia.

Podpora krvného obehu a ciev: Táto látka je kľúčová pre cievnu funkciu vďaka jej schopnosti podporovať tvorbu oxidu dusnatého, ktorý je dôležitý pre uvoľnenie cievnych svalov a rozšírenie ciev, pomáha na krvný obeh. Zlepšuje prietok krvi, znižuje vysoký krvný tlak a napätie v cievach. Výsledkom sú lepšia pružnosť a pevnosť ciev.

Podpora imunitného systému: Významnú úlohu zohráva látka aj pri podpore imunitného systému. Aminokyselina je nevyhnutná pre syntézu bielkovín, ktoré tvoria základnú štruktúru imunitných buniek. Pomáha pri aktivácii imunitných reakcií a podporuje tvorbu látok potrebných na boj s infekciami a patogénmi, vrátane vírusového pôvodu.

Znížený stres a únava: L-Arginín pozitívne ovplyvňuje aj úroveň stresu a únavy a to práve vďaka jeho schopnosti podporovať uvoľňovanie oxidu dusnatého, čo má upokojujúci vplyv na nervový systém. Tým sa zlepšuje celková mentálna pohoda a odolnosť voči stresovým situáciám. Podporuje aj syntézu bielkovín, ktoré potláčajú únavu.

Podpora svalovej regenerácie: Aminokyselina je nevyhnutná pre tvorbu bielkovín, ktoré sú stavebnými kameňmi svalového tkaniva. Po náročnom fyzickom cvičení je dôležité, aby sa svaly mohli rýchlo obnoviť a opraviť svoju štruktúru. L-Arginín tak prispieva k rýchlejšej a efektívnejšej svalovej regenerácii po tréningu a k budovaniu svalstva.

Lepší výkon pri športoch: Keďže L-Arginín podporuje tvorbu oxidu dusnatého, pozitívne pôsobí aj na športové výkony. Uvoľnenie ciev a zlepšenie cirkulácie krvi umožňuje svalom pracovať efektívnejšie a vytrvalejšie počas fyzickej aktivity. Navyše, spomínaná syntéza bielkovín má význam aj pre svalstvo a to zas vplýva na športový výkon.

Ako na užívanie cez rôzne formy a odporúčaná denná dávka

Ako vidieť, L-Arginín je významnou aminokyselinou, ktorá prináša mnoho prospešných účinkov pre zdravie. Aby ste ich mohli vyžiť naplno, treba zvoliť vhodnú kombináciu foriem jej príjmu a to vrátane optimálneho užívania a denného dávkovania.

Jedným z najprirodzenejších spôsobov, ako získať L-Arginín, je cez stravu. Vyššie spomínané potraviny patria k bohatým zdrojom tejto aminokyseliny. Na druhú stranu, ak chcete podporiť fyzický výkon či sexuálny život, iba potraviny stačiť nebudú. V tom prípade sú ideálne doplnky výživy vo forme perorálnych kapsúl, tabliet alebo práškov.

Ak ide o tabletky a kapsuly, štandardné denné užívanie zahŕňa 1 až 2 dávky. V prípade prášku je to do 2.000 mg, kde sa prášok rozmieša s vodou alebo ovocnou šťavou.

Pre niektoré prípady môže byť aminokyselina L-Arginín k dispozícii aj vo forme krémov alebo gélov určených na miestnu aplikáciu tela. Ide o špecifické prípravky na podporu svalstva či už pred výkonom, počas neho alebo na regeneráciu.

Odporúčaná denná dávka aj čas použitia L-Arginínu sa líšia v závislosti od individuálnych faktorov, vrátane veku, pohlavia, fyzickej aktivity a zdravotného stavu. Všeobecne sa odporúča užívať 2 až 6 g denne, ideálne vo viacerých dávkach počas dňa. Ak ide o podporu športového výkonu, ideálne je užitie 30 až 60 minút pred ním.

Možné vedľajšie a nežiaduce účinky, riziká a kontraindikácie

Aminokyselina L-Arginín je pre telo prirodzená, preto by sa nemalo stať, že by mala nejaké závažné vedľajšie účinky. Jej užívanie nie je pre zdravého človeka rizikové.

Na druhú stranu, vplyv látky na krvný obeh, oxid dusnatý či krvný tlak môže byť komplikáciou v spojení s niektorými liekmi, ochoreniami alebo zmenami zdravotného stavu. Na začiatku užívania si preto treba všímať všetky neobvyklé prejavy.

Zvýšená pozornosť je na mieste v týchto prípadoch:

 • osoby trpiace ochoreniami srdca, obličiek a pečene by mali konzultovať s lekárom užívanie L-Arginínu, to isté platí aj vtedy, ak máte nízky tlak
 • ak ste mali herpesové infekcie, mali by ste užívanie obmedziť, aminokyselina môže podporiť rast herpesových vírusov a teda aj vyrážok na koži
 • ak ide o interakcie s liečivami, pozor by si mali dať ľudia užívajúci lieky na reguláciu krvného tlaku a činnosť srdca, môže tam prísť k vplyvu na účinnosť
 • muži a ženy s autoimunitnými ochoreniami a užívajúci lieky na zvýšenie imunity by sa mali pred užívaním aminokyseliny poradiť so svojim lekárom

V niektorých prípadoch môže nadmerný príjem L-Arginínu spôsobiť typické krátkodobé negatívne javy, najmä žalúdočné nepríjemnosti, nevoľnosti, vracanie a plynatosť. Pozor by si mali dať samozrejme tehotné a dojčiace ženy, v ich prípade sa väčšina doplnkov ani neodporúča. Niektorí ľudia môžu mať pozorovať užívania bolesti hlavy.

Najčastejšie otázky o L-Arginíne a jeho účinkoch

Všetky vyššie spomínané účinky a oblasti pôsobenia vyvolávajú na online fórach množstvo záujmu a otázky súvisiace s aminokyselinou. Platí to tak u mužov, ktorí sa venujú športu, ako aj u žien, ktoré hľadajú možnosti, ako zlepšiť svoj sexuálny život.

Medzi najčastejšie témy s L-Arginínom patria tieto:

Môže byť prospešný pre ľudí s metabolickými ochoreniami?

Áno, L-Arginín môže byť prospešný pre osoby trpiace metabolickými ochoreniami. Táto aminokyselina môže pomôcť zlepšiť cievnu funkciu, regulovať hladiny glukózy a zlepšiť metabolizmus tukov, čo je dôležité pri riadení metabolických ochorení, vrátane cukrovky alebo obezity. Pred začatím užívania látky sa však poraďte s lekárom.

Ako dlho trvá, kým sa objavia prvé účinky L-Arginínu?

Čas, kedy sa začnú objavovať prvé efekty užívania L-Arginínu je samozrejme individuálny a to u mužov aj u žien. Vo väčšine prípadov sú však prvé zlepšenia viditeľné už v priebehu niekoľkých dní, maximálne 1 až 2 týždňov. Týka sa to krvného obehu a s tým spojených vplyvov na športový výkon, nervový systém a u mužov aj na erekciu.

Má aminokyselina vplyv na sexuálny život a ak áno, aký?

Áno, L-Arginín patrí medzi veľmi dobré podporné stimulanty pre pohlavné zdravie aj sexuálny život a to u oboch pohlaví. Podporuje totiž produkciu oxidu dusnatého, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri rozšírení ciev a zlepšení prietoku krvi do pohlavných orgánov. Týmto spôsobom pomáha na libido vzrušivosť a u mužov aj na lepšie stoporenie.

Je možné užívať L-Arginín s inými prírodnými látkami?

Áno, L-Arginín možno užívať súčasne s inými látkami prírodného pôvodu, napríklad s bylinnými extraktmi, minerálmi, vitamínmi aj inými aminokyselinami. Dôležité je dodržiavať odporúčané dávkovania a ak pôjde o doplnky výživy, dať si pozor na maximálnu dennú dávku aminokyseliny. V prípade liekov však už hrozia interakcie.

Je táto aminokyselina vhodná pre všetky vekové kategórie?

Pre deti a mládež je vhodné konzultovať s lekárom cielené dopĺňanie L-Arginínu, no v zásade platí, že v tomto veku to nie je potrebné. Dospelí v rôznych vekových skupinách môžu mať rozdielne potreby a preto je dôležité dodržiavať odporúčania ohľadom maximálnej dennej dávky. Pozitívne účinky však využijú muži aj ženy v každom veku.

Ako fungujú doplnky s jeho obsahom a ich charakteristika

L-Arginín je aminokyselinou, ktorá hrá dôležitú úlohu v mnohých základných fyziologických procesoch organizmu a preto sa často objavuje aj v prírodných doplnkoch.

Existujú rôzne formy a zamerania prípravkov s obsahom L-Arginínu. Najčastejšie sa jedná o perorálne kapsuly, pričom niektoré sú špecificky určené na podporu fyzického výkonu, iné majú všeobecné účinky alebo ide o doplnky s komplexnejším zložením.

Pokiaľ ide o ich charakteristiku, pôsobia nasledovne:

 • stimulujú produkciu a hladinu oxidu dusnatého, čo sa prejavuje na zlepšení krvného obehu a prekrvení svalstva, takže podporujú športový výkon
 • bojujú proti voľným radikálom a chránia bunky pred oxidačným stresom, čo prispieva k zachovaniu zdravej kože a spomaleniu bunkového starnutia
 • udržujú optimálnu hladinu energie, potláčajú únavu a zlepšujú mentálnu odolnosť voči stresu, vrátane podpory nervovej sústavy a kognitívnych funkcií
 • špecificky zamerané doplnky zlepšujú kvalitu erekcie u mužov, podporujú libido a chuť na sex u mužov aj žien a vplývajú na hormonálnu rovnováhu

Platí, že doplnky vynikajú prirodzeným zložením, ktoré kombinuje extrakty bylín, vitamíny, minerály a rôzne aminokyseliny. Tým sa dosahuje zosilnenie všetkých pozitívnych vplyvov. Ich výhodou je dostupnosť, pretože ich môžete kúpiť bez vyšetrenia alebo receptu a samozrejmosťou je ich schválenie Úradom verejného zdravotníctva.

Vzhľadom na to, že sú tieto doplnky 100 % prírodné, nemáte dôvod obávať sa závažných vedľajších účinkov alebo kontraindikácií. Zložky týchto produktov sú prirodzené pre organizmus a účinné látky sú certifikované a testované v laboratóriách.

L-Arginín ako podpora erekcie, libida a plodnosti v eJoy® prípravkoch

L-Arginín je aminokyselina, ktorej úloha je v produkcií oxidu dusnatého a v podpore hormonálnej rovnováhy využívaná aj v špeciálnych doplnkoch určených pre mužov a pre ženy. Platí to aj pre podporu zdravej erekcie, zvýšenie sexuálneho apetítu a podporu plodnosti. Týmto smerom sú zamerané aj produkty značky eJoy®.

Tu sú tie, kde má aminokyselina zastúpenie v zložení:

eJoy®: Základom ponuky je doplnok eJoy® vyvinutý pre mužov, ktorí túžia po zlepšení svojho sexuálneho života. Pozitívne vplýva nielen na erekciu a potenciu, ale tiež na celkové zdravie prostaty. Jeho unikátne zloženie zahŕňa prírodné extrakty z Tribulusu, Macy, Saw palmetto a chilli, ale aj L-Arginín, L-Citrulín a vitamíny C a D. Takéto zloženie prispieva aj k stimulácii libida a minimalizuje akékoľvek nežiaduce účinky vplyvy.

eJoy® Long: Špeciálne na podporu mužskej sexuálnej výkonnosti, predĺženie erekcie a výdrži v posteli a na oddialenie ejakulácie je zameraný doplnok pod označením Long. Tak, ako aj pri ostatných, aj v tomto prípade je dostupný bez lekárskeho predpisu a kúpiť si ho viete priamo z pohodlia domova a online. V zložení je okrem aminokyselín aj extrakt Panax Ginseng, ktorý pomáha na uvoľnenie napätia, stresu a nervozity.

eJoy® Fertility: eJoy® Fertility prispieva k lepšiemu reprodukčnému zdraviu, podpore plodnosti a ku kvalite sexuálneho života mužov aj žien. Ide o prírodný doplnok, ktorý má formu kapsúl a a je vhodný pre všetky vekové skupiny. Jeho zloženie zahŕňa unikátnu kombináciu rastlinných extraktov, aminokyselín aj koenzýmu Q10. Pomáha tak komplexne na dozrievanie vajíčok ako aj životaschopnosť a pohyblivosť spermií.

Zhodnotenie, skúsenosti a ako najlepšie L-Arginín využiť

L-Arginín sa v posledných rokoch stal predmetom záujmu v súvislosti s jeho schopnosťou pozitívne ovplyvňovať rôzne aspekty ľudského zdravia. Medzi pozitívnymi skúsenosťami dominujú vplyv na fyzickú výkonnosť , ale predovšetkým čoraz viac aj na sexuálny život. Stimulácia krvného obehu je kľúčová tak u mužov, ako aj u žien.

L-Arginín môže byť kľúčom k posilneniu sexuálnej výkonnosti a plodnosti. Jeho vplyv na krvný obeh a cievnu funkciu podporujú u mužov zdravú erekciu a sexuálnu vitalitu. U žien zas má pozitívny vplyv na sexuálny apetít, vrátane vnímania vzrušenia.

Mimo oblasti sexuality má L-Arginín dôležitú úlohu v posilnení fyzického výkonu, pri podpore imunitného systému a pri potlačenie únavy a zvýšení vitality.

Je však dôležité si uvedomiť, že L-Arginín je len jednou z mnohých látok, ktorá ponúka podporu sexuálneho života. Jeho účinnosť bude maximálne využitá v kombinácii so zdravým životným štýlom, ale aj ostatnými prírodnými látkami a bylinkami.

Práve takúto synergiu ponúkajú doplnky značky eJoy® určené pre mužov aj pre ženy. Využívajú silu spojenia rastlinných afrodiziak, aminokyselín typu L-Arginín, vitamínov a minerálov, čo sa prejaví v potencii, plodnosti aj hormonálnej rovnováhe.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie