• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ženský kondóm

Aké sú jeho výhody a nevýhody?

Kondóm, čiže mužský prezervatív, pozná každý. Na trhu existujú ich rôzne značky, veľkosti, materiály či príchute. Je to klasická forma antikoncepcie, ktorá oboch účastníkov milostného zážitku chráni aj pred prípadnými pohlavnými chorobami. Kto s ním prišiel do kontaktu dá určite za pravdu názoru, že aj napriek jednoduchému použitiu si jeho natiahnutie vyžaduje istú dávku obratnosti. Čím viac skúseností, tým rýchlejšie a efektívnejšie nasadenie. O existencií ženského kondómu mnoho ľudí vôbec netuší. Ako funguje a aké sú jeho výhody či nevýhody oproti mužskej ochrane?

Antikoncepcia bez hormónov

Ženský kondóm je formou bariérovej antikoncepcie. Neobsahuje teda žiadne hormóny a vyrába sa z materiálu (polyuretanu), ktorý by v oblasti ženských partií nemali spôsobovať žiadne alergie. Ide o tenký kondóm v tvare kalíšku, ktorý sa zavádza pred pohlavným stykom do pošvy. Niektorým ženám vyhovuje, ak si ho do vagíny zavedú aj niekoľko hodín pred samotným stykom – lepšie sa tak usadí.

Výhody verzus nevýhody

Ako najväčší benefit týchto kondómov možno označiť skutočnosť, že prácu s ním majú v rukách samotné ženy. Nie že by boli muži pri použití kondómu nezodpovední, ale veľmi často sa stáva, že muž partnerku presviedča na sex bez kondómu. Lebo sa bez  neho cíti lepšie, lebo je pre neho nepohodlný, lebo sa mu ťažko navlieka a podobne. Muž je v prípade ženského prezervatívu teda bez starostí, žena si dá na jeho správnom a včasnom použití určite záležať. Ďalšou výhodou ženských kondómov je samotný princíp ich fungovania – množstvo žien sa vyhýba používaniu hormonálnej antikoncepcie a preto hľadajú iné alternatívy ochrany pred počatím. Bariérová antikoncepcia je preto pre ne vyhovujúca. Ženský kondóm vyrobený z polyuretanu je tiež alternatívou klasických mužských kodómov vyrobených z latexu pre tých, ktorí trpia alergiou na latex. Odstránenie tohto kondómu po použití je ľahké a pri správnom vložení predstavuje spoľahlivú ochranu.

Čo sa týka nevýhod, je ich hneď niekoľko. Oproti klasickým kondóm majú tie ženské ťažšiu dostupnosť. V obchodoch ich bežne nenájde, používateľky musia staviť buď na nákup po vybraných lekárňach alebo si kondómy objednávať z internetu. Hneď druhou nevýhodou spojenou s obstaraním je ich cena, ktorá je oproti mužským kondómom vyššia a tým pádom aj trochu odradzujúca. Niekoľko negatív sa nájde aj pri samotnom používaní. Prvá a zrejme najdôležitejšia prekážka môže nastať už pri ich zavádzaní. Ak žena nepozná anatómiu tela a nemá to svoje preskúmané, môže mať pocit, že sa jej kondóm nedá zaviesť alebo ho zavedie nesprávne/nedostatočne. Pri používaní ženských kondómov je veľmi potrebné dostatočné zvlhčovanie – teda používanie lubrikačných gélov a dvojica by si mala počas milovania zvyknúť aj na neobvyklé zvuky.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie