• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Zdraviu prospešný sexuálny život

Mladí muži sa pri začínajúcej pohlavnej aktivite nezaujímajú o zdravotnú stránku jej fungovania. Chcú jednoducho uspokojiť svoje potreby a túžby. Ak však nastanú problémy s erekciou, prostatou či plodnosťou, začne sa kolotoč zisťovania doposiaľ neznámych informácií v oblasti intímneho života. Aká strava vplýva na erekciu a celkové sexuálne zdravie? Ktoré vitamíny potenciu zlepšujú? Pomáhajú vitamínové doplnky aj pri problémoch s prostatou? To sú vcelku bežné otázky, ktoré začnú mužom v istom okamihu života víriť v hlave. A čo tak pravidelnosť či početnosť intímnych zblížení za určité časové obdobie? Aj tieto informácie sú podstatné pri odstraňovaní daných problémov a majú vplyv na skvalitnenie sexuálnych zážitkov.

Prevencia ochorení prostaty

Prostata je orgán nachádzajúci sa pod močovým mechúrom. Vytvára sa v nej číra tekutina, ktorá sa zmiešava so spermiami a spolu vytvárajú semeno. Funkciu prostaty ovplyvňuje testosterón – mužský pohlavný hormón produkovaný v semenníkoch. V určitom veku sa začnú u mužov prejavovať problémy s prostatou, najmä častejšie močenie. Spôsobuje ho zväčšovanie sa prostaty, ktorá tlačí na močový mechúr. Ak sa daná situácia nerieši, môže prerásť až do vzniku nádorového ochorenia, ktoré sa najčastejšie odstraňuje operačne. Ochoreniam prostaty sa dá úspešne predchádzať aktívnym pohybom, vhodným zložením stravy, dostatočným pitným režimom a celkovým zdravým životným štýlom. K preventívnym opatreniam patrí aj pravidelná ejakulácia. Ak muži trpia zápalovým ochorením prostaty, odporúča sa zvýšiť frekvenciu pohlavných stykov a častejšie ejakulovať.

Pri problémoch s plodnosťou

Je rozdiel medzi chuťou na sex a jej uspokojením v prípade, že je v tejto oblasti všetko v poriadku a v prípade, že sa objavili ťažkosti. Z fyziologického hľadiska sa môže zdravý mužský jedinec milovať pokojne každý deň, dokonca aj viackrát. Po určitej dobe však kvalita aktu klesá – erekcia nie je tak silná ako na začiatku a muž môže pociťovať bolesti v oblasti genitálií. Častý sex dovádza partnerov k akejsi rutine. Keď niečo nemáme, veľmi po tom túžime. Keď to získame, po určitom čase sa nabažíme a považujeme to za už bežnú súčasť života. To isté platí aj o sexe. Keď je príliš častý, nie je preciťovaný tak ako pred tým.

Ak sa k tomu ešte objavia problémy s plodnosťou a po rôznych vyšetreniach sa príčina nenájde ani u jedného z partnerov, je potrebné pohlavný styk plánovať. Samozrejme, všetko závisí od plodných dní partnerky, ale kvalita ejakulátu zohráva veľmi podstatnú úlohu. Pri príliš častej ejakulácií sa zásoby partnera nestíhajú dopĺňať v potrebnom množstve. Ak nedošlo k oplodneniu pri každodennom sexe, odporúča sa zmeniť frekvenciu na dva dni. Dozrievanie spermií trvá približne 2-3 mesiace, pričom každý deň dozreje zhruba 70 miliónov spermií. V jednom mililitri ejakulátu sa nachádza od 20 do 100 miliónov spermií. V ženskom tele prežijú 1-4 dni, závisí od genetických dispozícií.

 

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie