• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Záchranné slová v posteli

Sex so sebou okrem príjemných zážitkov, prináša aj také, v ktorých často nevieme ako reagovať. Takými sú neobvyklé polohy alebo praktiky, ktoré nemusia byť pre toho druhého príjemné. V takýchto prípadoch je dobré mať svoje záchranné slovo. Inak by mohlo veľmi ľahko dôjsť k zraneniu alebo ku traumatizujúcemu zážitku. Ako si vybrať to správne záchranné slovo?

Prečo je dôležité mať ho?

Nemusíte mať záľubu v sado-maso praktikách na to, aby ste sa občas nedostali do nepríjemnej situácie v posteli. A to hlavne ak máte čerstvý vzťah alebo je to pre toho druhého prvýkrát. Vo víre vášne obyčajné zasyčanie či odtiahnutie nemusí byť tým správnym spôsobom, ktorý váš partner pochopí. Pre pokojný a vždy príjemný sex, je dôležité vytvoriť si aspoň pár slov, ktoré tomu druhému dajú jasne najavo, že nemá ďalej pokračovať.

Takéto slovo, by ste si mali stanoviť vopred, ešte pred sexom. Rovnako ako jasné predstavy o tom, čo sa vám páči a čo nie. Práve preto, že má veľa párov problém o intímnych veciach spolu otvorene hovoriť, je nutnosť záchranných slov dôležitá.

Kedy ho použiť?

Najčastejším stop slovom sú názvy farieb, pretože sú ľahko zapamätateľné a hlavne, nemajú so sexom žiaden súvis. Stanovte si napríklad tri farby, ktoré jasne určia hranice, ako napríklad – spomaľ, ešte viac spomaľ a prestaň. Pričom väčšinou farby ako červená a čierna sú na škále únosnosti tými poslednými. Odporúča sa to hlavne vtedy, keď chcete vyskúšať niečo nové a sami neviete čo máte očakávať. Ak by ste mali iba jedno záchranné slovo, ktoré by značilo – stop, mohlo by dôjsť automaticky k zničeniu celého večera. Pozor, ak by vaša polovička na záchranné slovo nereagovala alebo by zabúdala na jeho význam, hneď sa o tom porozprávajte a nepúšťajte sa do ničoho. Inak by ste si zbytočne mohli vypestovať odpor k danej činnosti a to na veľmi dlhú dobu.

Musí to byť niečo asexuálne

Je snáď jasné, že záchranným slovíčkom nesmie byť nič, čo je spojené so sexom. Ideálne by to nemalo byť ani nič, čo sa nachádza okolo vás v miestnosti. Malo by to byť niečo neobvyklé, čo sa v danej situácii nehodí alebo čo často nepoužívate a hlavne, malo by to byť ľahko zapamätateľné. Voliť môžete z rôznych druhov ovocia alebo zeleniny, najčastejšie sa používa slovo ananás, čo by ste mohli využiť hlavne v prípade ak máte často sex s rôznymi partnermi. Použiť môžete aj už spomenuté farby, zvieratá alebo odborný výraz, ktorý poznáte obaja. Veľmi dôležité, pri používaní bezpečných slov je, aby ste ich význam brali vážne. Ak by ste toto slovo používali pri akejkoľvek, i málo nepríjemnej situácii, jeho vážnosť by časom vyprchala.

Toto sú najčastejšie záchranné slová

  • Ananás
  • Banán
  • Farby na semafóre – červená, oranžová, zelená
  • Zemiak
  • Majonéza
  • Špagety
  • Dáždnik
  • Kakao
  • Názvy filmov
Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie