• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Z čoho sa skladá pohlavná sústava ženy a aké sú príznaky jej problémov

ženské pohlavné orgány

Tak, ako u mužov, aj u žien je reprodukčná sústava dôležitá hľadiska rozmnožovania a plodnosti, ale aj z hľadiska kvality sexuálneho života. Jej fungovanie je pritom ovplyvnené viacerými faktormi, či už ide o hormonálnu rovnováhu, alebo o celkový zdravotný stav. Rovnako tak jej funkčnosť vplýva na ďalšie aspekty bežného života.

Ženská rozmnožovacia sústava a jej časti

Pohlavná sústava u žien je tvorená vnútornými a vonkajšími pohlavnými orgánmi. Tie vnútorné, konkrétne vaječníky, vajíčkovody a maternica, sú dôležité hlavne pre reprodukčnú funkciu, kým vonkajšie, kam patria pysky a klitoris, zas pre sexuálny život.

Kým úlohou vaječníkov je vytvoriť prostredie pre dozretie a uvoľnenie vajíčka v čase ovulácie, vo vajíčkovodoch a v maternici zas prebieha samotné oplodnenie a uhniezdenie oplodneného vajíčka pre vývoj plodu. Z hľadiska sexuálneho života sú však dôležitejšie samotná pošva a jej časti, konkrétne klitoris a pysky ohanbia.

Pokiaľ ide o túto časť reprodukčného systému, tak:

  • klitoris je označovaný niekedy aj ako tzv. „ženský penis“, nakoľko v čase vzrušenia má schopnosť sa zväčšiť a to vplyvom prekrvenia
  • jedinečnou súčasťou pošvy je tzv. bod G, ktorý je tvorený špeciálnym tkanivom s veľmi vysokým stupňom inervovania a vzrušivosti
  • dospelá žena má vo svojich vaječníkov od 300 do 500 vajíčok, ktoré sa uvoľňujú počas jej reprodukčného života, sú však už dopredu vytvorené

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Problémy a ochorenia a ich príznaky

Správne fungovanie ženskej pohlavnej sústavy je nevyhnutné nielen pre zachovanie plodnosti, ale aj pre zdravý sexuálny život. Nakoľko je však reprodukčný systém pomerne zložitý a komplexný, niekedy nie je možné vyhnúť sa jeho problémom.

Tu sú tie, ktoré sa vyskytujú najčastejšie, spolu s ich prejavmi:

Zápaly a infekcie: Najčastejším typom ochorenia sú zápaly a infekcie, hlavne na podklade kvasinkových a mykotických pôvodcov. Tieto problémy sa prejavia výtokom z pošvy a jej pálením, svrbením, začervenaním a bolesťou.

Neplodnosť: Druhým vážnym problémom ženského reprodukčného systému je neplodnosť. Tá môže nastať následkom neliečených infekcií a zápalov, ale oveľa častejšie súvisí s narušením priechodnosti vaječníkov a vajíčkovodov.

Frigidita: Problémom, ktorý sa týka už nielen samotnej pohlavnej sústavy, ale ide o komplexnejší jav, je frigidita. Zjednodušene povedané ide o stratu libida, čiže sexuálneho apetítu, najčastejšie v súvislosti s hormónmi.

Anorgazmia: Za týmto pojmom sa skrýva porucha dosiahnutia vyvrcholenia. Tá môže byť celková, alebo len čiastočná, kedy má žena problém s dosiahnutím orgazmu iba pri nejakom type sexuálneho styku.

Ako podporiť funkcie a fungovanie rozmnožovacej sústav u žien

Na fungovanie aj zdravie pohlavnej sústavy u žien majú vplyv viaceré vnútorné aj vonkajšie faktory. Pôsobiť na ne sa dá aj preventívne, vďaka čomu si udržíte zdravý sexuálny život aj plodnosť vzhľadom k svojmu veku.

Tu sú možnosti, ako to spraviť:

Jedálniček: Pre podporu plodnosti aj správne fungovanie celej pohlavnej sústave je dôležité prijímať potraviny bohaté na niektoré živiny. Malo by ísť hlavne o omega-3 mastné kyseliny, fytoestrogény, zinok, horčík a vitamín C.

Životospráva: Medzi negatívne faktory v rámci životosprávy, ktoré treba maximálne utlmiť, aby ste čo najviac podporili svoj sexuálny život, patria fajčenie, stres a alkohol. Ak sa dá, vylúčte ich úplne zo svojho života.

Čaje a byliny: Mnohé bylinky a rastliny, či už vo forme čajov alebo vo forme doplnkov výživy, môže tiež podporiť plodnosť či sexuálny apetít. Skúsiť môžete žeruchu peruánsku, damiánu, muiru puamu alebo senovku grécku.

Pohyb aj oddych: Pre zachovanie čo najlepšieho zdravia a stavu pohlavnej sústavy je potrebný pravidelný pohyb, napríklad chôdza, plávanie či beh. Dôležité je však aj dostatočne oddychovať, hlavne pokiaľ ide o spánok a regeneráciu.

Užívanie hormonálnej antikoncepcie: Tento typ ženskej antikoncepcie je známy tým, že môže u každej ženy individuálne ovplyvniť hormonálnu hladinu. Ak máte problém s libidom, vyskúšajte zmeniť značku a typ, prípadne ju vysadiť.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie