• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Vzťah bez záväzkov. Aké sú jeho výhody a nevýhody?

Ak sa nechcete viazať trvalým vzťahom, prípadne ste krátko po rozchode s dlhoročným partnerom alebo sa len jednoducho nechcete pri každej chuti na sex zoznamovať s niekým novým a strácať čas zdĺhavým obletovaním a balením vhodnej adeptky, je pre vás vzťah bez záväzkov ako stvorený. Existuje pár pravidiel týchto vzťahov a mali by ste ich poznať skôr, ako sa s osobou nežnejšieho pohlavia na takomto vzťahu dohodnete. Druhou možnosťou je mať „kamarátku s výhodami“, teda vzťah označovaný aj ako „friends with benefits“. Aký je medzi nimi rozdiel?

Aj vzťah bez záväzkov má pravidlá

Druhého účastníka do tohto vzťahu samozrejme nútiť nemôžete. Vzťah bez záväzkov musí vychádzať zo slobodného rozhodnutia muža aj ženy a pravidlá v ňom platiace by ste si mali dohodnúť už na začiatku. Tieto vzťahy zväčša fungujú na princípe stretávania sa za účelom sexu v dohodnutých termínoch. Alebo v nečakaných termínoch. Ak má skrátka jeden z partnerov chuť na sex, zavolá tomu druhému a sexuálne hrátky môžu začať. Bez záväzkov znamená, že vás voči druhej osobe neviažu akékoľvek povinnosti ani zodpovednosť, teda žiadne ďalšie záväzky. Výhodou tohto vzťahu je, že máte vždy po ruke osobu, s ktorou môžete zdieľať sexuálny zážitok vždy, keď na vás príde chuť. Samozrejme aj tento vzťah má určité nepísané pravidlá, ktoré by mali byť dodržiavané a jedným z najdôležitejších pravidiel je ochrana zdravia oboch zúčastnených. Keďže sa jedná o vzťah bez záväzkov, môže sa ľahko stať, že tak muž ako žena budú mať možnosť sexuálneho styku s inou osobu. Musia preto myslieť na dostatočnú ochranu a zabrániť prenosu pohlavných chorôb. Ďalšie nepísané pravidlá sa týkajú skôr celkového myslenia a správania: nežiarlite, veľa sa nepýtajte a rovnako hovorte čo najmenej. Čím viac sa budete s nezáväzným partnerom rozprávať, tým viac si na seba budete zvykať a váš čisto sexuálny vzťah môže postupne nadobudnúť úplne iný rozmer.

Priatelia s benefitmi

Tento vzťah je možno trošku extrémnejší ako predošlá forma. Na čisto sexuálnom vzťahu sa totiž môžete dohodnúť aj so súčasnou kamarátkou/kamarátom. Budete možno potrebovať určitú dávku odvahy a musíte kamarátku veľmi dobre poznať. Ak by ste jej totiž navrhli priateľstvo s benefitmi, no ona by neprejavila záujem a nedočkali by ste sa porozumenia, mohlo by sa vaše kamarátstvo rýchlo skončiť. Tak ako je nevýhodou skutočnosť, že sa veľmi dobre poznáte a môžete byť vďaka tomu ostýchavý, ide zároveň aj o výhodu. Kamarátka sa vám možno pred tým zverovala so svojimi skúsenosťami z predošlých vzťahov a tak budete vopred vedieť ako sa v sexuálnej oblasti k nej správať.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Bezplatné

dodanie pri nákupe
nad 70 EUR

100% prírodné

a efektívne
zloženie