• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Viacnásobný orgazmus nie je mýtus

Jeden orgazmus, za ním druhý a občas aj tretí. Po tejto schéme túži pri sexe zrejme každý z nás. Podľa žien, ktorým sa nepodarilo počas svojho sexuálne aktívneho obdobia dosiahnuť ani jeden orgazmus, je ten viacnásobný nepochopiteľný. Považujú ho za akési želanie, ktoré však nie je možné docieliť. Aj medzi mužmi kolujú na viacnásobný orgazmus rôzne názory. Podľa jednej skupiny ide len o fámu a viacnásobný orgazmus neexistuje, podľa iných (ktorí ho reálne zažili) je dosiahnuteľný veľmi ľahko. Je to naozaj pravdu? Môže človek zažiť orgazmus viackrát po sebe a dokáže počet orgazmus ovplyvniť?

Ženy to majú jednoduchšie

Muž dosiahne pri sexe orgazmus takmer vždy, žena málokedy. Podľa rôznych štatistík sú práve ženy pohlavím, ktoré má s dosahovaním orgazmus väčší problém. Množstvo žien počas svojho života nezažije pocit dosiahnutia orgazmus vôbec, iné len zriedkavo. Len malá skupina žien pozná silu pravidelne dosahovaného orgazmu. Keď sa však pozrieme na dosahovanie viacnásobného orgazmu, majú ženy navrch. Penis potrebuje po vyvrcholení určitú dobu, kým sa opäť naštartuje, prekrví a je schopný ďalšej akcie. Ženy sa po ukončení prvého čísla dokážu ihneď vrhnúť na ďalšie a bez problémov zažiť opakovaný orgazmus, či už priamo vaginálny alebo klitoriálny. Existuje pritom množstvo faktorov, ktoré príchod orgazmus či jeho intenzitu ovplyvňujú. Genetické predispozície, prekonané gynekologické ochorenia či životný štýl sú zodpovedné za to, či žena orgazmus dosiahne prípadne koľkokrát sa jej to počas jedného styku podarí. No nielen tieto faktory sú dôležité. Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj partner a jeho prirodzenie. Často sa pár k partnerkinmu orgazmu nedopracuje z jednoduchého dôvodu. Partneri (respektíve penis a vagína) si z fyziologického hľadiska „nesadli“ a preto si ich vzájomná súhra vyžaduje viac trpezlivosti a snahy.

Aj muži majú šancu

Väčšina žien si myslí, že muži dosiahnu orgazmus vždy. Nie je to však pravda. Ejakulácia nie je vždy spojená s orgazmom a naopak, muži cítia často orgazmus aj bez vyvrcholenia. Po odznení orgazmu penis zmäkne, ochabne a chuť na opakovaný styk sa z týchto dôvodov zväčša vytratí. No šanca na opakovaný orgazmus u mužov aj napriek tomu nekončí. Ak sa partneri navzájom poznajú, vedia čo toho druhého vzrušuje a po čom túži, nie je pre nich na ceste k viacnásobnému orgazmu prekážkou ani ochabnutý penis. Zabezpečiť jeho prebudenie je možné naozaj veľmi rýchlo. Stačí spomaliť tempo, prejsť k nežnej stimulácií a skúšať, aká činnosť sa penisu zapáči. Veľmi vhodný a účinný je orálny sex, ktorým partnerka prebudí chuť na ďalší sex v partnerovi kedykoľvek. Hra jazyka so žaluďom či masírovanie semenníkov naženie krv späť do penisu v krátkom čase.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie