• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Veľkosť prezervatívu

Aká je správna veľkosť prezervatívu?

Prezervatívy sú jednou z najčastejšie používaných foriem antikoncepcie. Táto bariérová antikoncepčná metóda okrem ochrany pred neželaným otehotnením chráni partnerov aj pred sexuálne prenosnými chorobami. Dôležité je však poznať správnu veľkosť prezervatívu, aby bol účel jeho použitia dôsledne splnený. Príliš malý kondóm môže počas sexuálneho styku prasknúť a spôsobiť tak obom sexuálnym partnerom nemalé ťažkosti. Príliš veľký prezervatív sa zase ľahko zvlečenie a jeho účinok bude nulový. Okrem správnej veľkosti je potrebné brať ohľad aj na materiál, hrúbku, vôňu či značku prezervatívu. Ako si vybrať ten správny?

Veľkosť je dôležitá

Väčšina mužov preferuje kondóm s dĺžkou 15 až 16 cm. Okrem dĺžky je však dôležité sledovať aj jeho šírku, aby penis zbytočne neškrtil a nebránil mu v prekrvení. Najobľúbenejšia medzi  mužmi je šírka 50 až 55 mm. Začiatočníkom pri práci s kondómom pomôže návod umiestnený v balení. Pre niekoho však môže pôsobiť metúco, preto je vhodné pozrieť si aj informačné videá o navliekaní kondómu kolujúce internetom. Čím viac skúseností muž s navliekaním prezervatívu má, tým je pri jeho použití obratnejší a rýchlejší. Nie každý muž však disponuje penisom s „priemernými“ mierami. Pred pánov s väčším penisom existujú na trhu kondómy s označením extra size, king size, XL či XXL. Na obale týchto kondómov býva zväčša uvedená ich šírka, respektíve hrúbka penisu, pre ktorú sú určené, napríklad 64 mm, 68 mm a podobne. Je pochopiteľné, že táto kategória mužov potrebuje svoje extra výrobky. Pri nasadení kondómu menšej veľkosti by mohli prezervatív roztrhnúť či inak poškodiť. Ak by sa im ho aj podarilo na penis navliecť, pohodlie by určite nepociťovali. Výrobcovia prezervatívov myslia aj na menej obdarených pánov. Kondómy pre pánov s menším prirodzením zväčša nemajú žiadny prívlastok, no na obale je uvedený údaj o šírke, napríklad 46 či 48 mm. Títo páni môžu používaj aj prezervatívy bežnej veľkosti, stačí si ich pri koreni penisu zrolovať. Ani táto možnosť však nie je príliš pohodlná. Sledovať počas sexu, či sa kondóm nezvliekol pocit uvoľnenia určite neprinesie.

Ponuka kondómov je naozaj široká. Partneri, ktorí sa pri sexe chránia výlučne použitím prezervatívov, tak môžu svoju sexuálne zážitky oživiť vždy novým druhom či vôňou. Okrem hladkých kondómov sú veľmi príjemným spestrením aj vrúbkované či ultra jemné kondómy. Pre páry, ktoré majú neustály strach z neželaného tehotenstva, sú k dispozícií extra bezpečné prezervatívy a dokonca existujú aj kondómy pre alergikov. Páni so slabšou výdržou zase môžu skúsiť prezervatívy znižujúce citlivosť penisu.

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie