• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Veľkosť penisu a jej vplyv na erekciu

Veľkosť verzus erekcia

Ako sa hovorí, 100 ľudí 100 chutí. V tomto prípade platí skôr 100 žien 100 chutí. Mýty, pri ktorých sa veľkosť mužského prirodzenia spája s výdržou a samotnou erekciou, pozná snáď každý sexuálne činný človek. Niektorí muži si z veľkosti svojho prirodzenia ťažkú hlavu nerobia, dokážu aj napriek tejto malej nevýhode uspokojiť partnerku a tým pádom aj vlastné ego. Iní majú pocit menejcennosti a z toho vyplývajúce komplexy či depresie. Ide však len o uhol pohľadu.

Keby sa muž spýtal desiatky žien, ako hodnotia jeho výkon v pomere s fyzickým vzhľadom, teda veľkosťou, hrúbkou a zakrivením (zakrivenie do strán je bežné, len malé % mužov má penis naozaj rovný), názory by boli diametrálne odlišné. Možno preto, že každá žena je inak fyzicky stavaná, možno preto že má iné skúsenosti alebo je jednoducho len zvyknutá na iný štandard.

Čo sa týka priemerných veľkostí, svetové prvenstvo majú muži z Konga, ktorých penis pri erekcií dosahuje takmer 18 cm. V Ěurópe patria medzi tých lepšie vybavených Maďari (16,5 cm), za nimi nasledujúci Francúzi (16 cm) a Česi (15,8 cm). Slováci sa podľa štatistík pýšia dĺžkou 15,2 cm. Najmenší priemer na svete dosahujú Kórejci (9,7 cm) a v Európe Rumuni (12,7) cm. Ak je jediným problémom v sexuálnej oblasti veľkosť, dokáže ho napraviť šikovnosť a tréning.

 

Erekcia z fyziologického hľadiska

Vnútorná stavba penisu je v podstate veľmi jednoduchá. Tvorí ho tkanivo v podobe dvoch valcov, na ktorých sa nachádza vrstva väziva. Toto tkanivo je schopné sa naplniť krvou, čo umožňuje jeho stvrdnutie a vztýčenie, respektíve zväčšenie dĺžky a objemu – teda erekciu.

Ďalšou časťou je špongiovité teliesko, cez ktoré prechádza močová trubica a konečnou časťou je žaluď. Okrem erekcie, ktorá je odpoveďou na sexuálne stimuly, existuje aj samovoľná erekcia. Tá vzniká najmä v noci, počas dlhšej sexuálnej abstinencie či u mladých mužov, ktorý ešte nemali pohlavný styk. Erekcia ako odpoveď na rôzne sexuálne podnety by mala byť dostatočne dlhá, aby priniesla uspokojenie obom partnerom, zakončená výronom semena. Po ňom sa penis dostáva do svojej pôvodnej podoby a polohy.

Chýbajúca alebo nedostatočná erekcia nesúvisí s veľkosťou mužského prirodzenia. Môže byť ovplyvnená psychickým stavom, fyzickou únavou, stravovaním, častým požívaním alkoholu či fajčením. Podstatné je, aby si muž žiadny problém týkajúci sa jeho sexuálneho života nenechal pôsobiť na psychiku, pretože tá môže celkový stav ešte viac zhoršiť.  Vzniknutý problém je potrebné riešiť čím skôr, či už na základe vlastného vyhodnotenia potrebných úprav životného štýlu – športom, užívania vitamínov a doplnkov pre skvalitnenie erekcie alebo podstúpiť konzultáciu s odborníkom.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie