• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Účinok stravy na sexuálny život

 

Z každej strany dnes počúvame o zdravom stravovaní. Prestať konzumovať rafinovaný cukor, jesť množstvo ovocia a zeleniny, pripravovať skôr surové jedlá ako tepelne upravované, nevyprážať a ďalšie podobné odporúčania číhajú na ľudí na každom kroku. Benefity zo zmeny stravovacích návykov sú naozaj vysoké. Okrem zlepšenia zdravotného stavu prinášajú aj viac energie, lepšiu náladu, psychickú pohoda a dokonca aj lepší sexuálny život. Ako vplýva konzumované jedlo na sexuálny apetít?  

Fyzická zmena

Ak si nedáte pozor na svoj jedálniček a začnete nekontrolovane priberať, zmenu pocítite aj v posteli. Slabšia výdrž či kondícia, rýchlo sa dostavujúca únava a dokonca aj sexuálna nechuť. V prípade, že má vaše telo tendenciu priberať najmä v oblasti brucha či pásu a bokov, obľúbené polohy môžu byť zrazu veľkou prekážkou kvalitného sexu. Ak konzumujete jedlo tesne pred sexom, krv sa presunie z mozgu do tráviacich orgánov a namiesto akčného sexu pocítite skôr únavu a túžbu po spánku. Podobne je to aj s alkoholom. Príjem alkoholických nápojov vo zvýšenej miere spôsobuje únavu a neschopnosť sexuálnej aktivity.

Problémy s erekciou?

Jedlá s vysokým obsahom tuku sú zodpovedné za zvyšovanie cholesterolu v krvi, zanášajú a zužujú cievy a tým spôsobujú aj problémy s erekciou. Ďalším faktom ohrozujúcim kvalitnú erekciu je obezita, ktorá znižuje hladiny testosterónu v krvi. Pri snahe o odstránenie problémov s erekciou, ktoré boli spôsobené nesprávnou životosprávou, by mali muži do jedálnička zaradiť potraviny bohaté na Omega-3 mastné kyseliny, ktoré obsahuje napríklad rybí olej. V boji proti erektilnej dysfunkcií pomáha aj aminokyselina s názvom L-arginín (napríklad v arašidoch, vlašských orechoch, ovsených vločkách, čokoláde a iných), ktorá podporuje prekrvenie. Muži by mali obmedziť aj konzumáciu jedál z bielej múky, ktorá znižuje množstvo spermií v ejakuláte. Aj nadmerná konzumácia cukru má vplyv na sexuálny život. Okrem toho, že rafinovaný cukor prispieva k nárastu hmotnosti ako aj k vzniku rôznych ochorení, pôsobí aj priamo na znižovanie hodnoty libida. Spôsobuje tiež depresiu, pri ktorej v tele chýbajú endorfíny a tým automaticky klesá sexuálna túžba.

Chcete intenzívnejší sex?

Potravou sa do tela dostávajú látky, ktoré sexuálny apetít tlmia alebo povzbudzujú. Ak potrebujete nabudiť, zaraďte do jedálnička potraviny s vitamínom E (celozrnné potraviny, listová zelenina, špenát) a spolu s nimi konzumujte olivy či rastlinné oleje kvôli lepšiemu vstrebávaniu. Vitamín C zase pomáha oživiť spermie a zvyšuje ich kvalitu. Najvyšší výskyt prírodného vitamínu C je v šípkach, čiernych ríbezliach a rakytníku, nachádza sa aj v červenej paprike, varenej brokolici, ananáse, pomarančoch, broskyniach a ďalších produktoch.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie