• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Súvisí problémová potencia s prostatou?

Tak ako ženy pravidelne navštevujú ordináciu ženského lekára kvôli preventívnej prehliadke, mali by vyšetrenie u „mužského“ lekára absolvovať aj páni. Konkrétne by si mali zvyknúť na pravidelnú návštevu u urológa, ktorý vyšetrení prostatu a tiež semenníky. Prečo je táto kontrola pre muža dôležitá? Nielen kvôli odhaleniu prípadných ochorení, ale tiež pre pomoc v sexuálnej oblasti. Ako súvisí potencia so zdravím prostaty?

Dôležitý mužský orgán

Hlavnou funkciou prostaty je odvádzanie tekutín z močového mechúra do močovej trubice. Podstatné a veľmi dôležité sú tiež funkcie týkajúce sa pohlavnej oblasti – tvorba ejakulačnej tekutiny ako aj odvádzanie tejto tekutiny (ejakulátu, semena) zo semenovodu. Ak sa u muža začnú vyskytovať ťažkosti s močením alebo problémy v sexuálnom živote, nemal by váhať a navštíviť odborníka. Môže ísť totiž o ochorenie prostaty. Čím skôr sa začne s liečbou, tým skôr sa bežný a sexuálny život vrátia do normálnych koľají. Ak sa s návštevou lekára otáľa, porucha prostaty sa môže stupňovať a prerásť do horších dôsledkov. Ako vplýva prostata na potenciu? Ak prostata nefunguje tak ako má, môžu u muža nastať problémy s vyvrcholením. Ejakulácia je blokovaná, čím sú celkovo negatívne ovplyvnené sexuálne činnosti. Okrem problémovej ejakulácie sa môžu prejaviť aj ťažkosti s erekciou. Všetko spolu navzájom súvisí.

Ochorenia prostaty

Najčastejšie sa vyskytujúcich ochorení prostaty je hneď niekoľko. Ich odhalenie a stanovenie správnej diagnózy je veľmi dôležité. Každé ochorenie si vyžaduje individuálny prístup a liečbu, no čím skôr muž s liečením začne, tým skôr bude jeho prostata v plnej kondícií.

Benígna hyperplázia

Ide o častý benígny nádor u mužov, ktorý však neohrozuje ich život. Jedná sa o zväčšenie prostaty najčastejšie sa vyskytujúce u mužov v „zrelom“ veku – riziko výskytu tohto nezhubného nádoru rastie spolu s vekom. Výsledkom vzniku nádoru je napríklad porucha močenia.

Zápal prostaty

Medzi príznaky zápalu prostaty patria napríklad bolesti v podbrušku či spodnej časti chrbta, bolesti semenníkov prípadne hrádze ako aj bolesť konečníka, horúčka, pálenie pri močení či dokonca nemožnosť močenia, hnis či krv v moči, výtoky ako aj problémy v sexuálnej oblasti – poruchy erekcie, nedostatok libida, bolestivá ejakulácia, krv v ejakuláte a mnohé ďalšie. Po diagnostike zápalu nasleduje liečba, a to buď prostredníctvom antibiotík alebo liečba bez užívania liekov, napríklad masáže, kúpele prípadne užívanie prírodných preparátov.

Rakovina prostaty

Najťažším ochorením je rakovina prostaty. Príznaky rakoviny sú často rovnako ako pri klasickom zápale prostaty, preto je potrebné pristúpiť k podrobnejším vyšetreniam. Rakovinové ochorenie sa zväčša odhalí z výsledkov krvných vyšetrení a pre stanovenie účinnej liečby je potrebné absolvovať ďalšie návštevy špecializovaných ambulancií.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie