• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Spermiogram

Kontrola plodnosti

V mužských hlavách sa pri problémovej erekcií často vynára otázka týkajúca sa ich plodnosti. Ak v súčasnosti trpíte erektilnou dysfunkciou, prípadne ju úspešne prekonávate s pomocou vitamínových doplnkov alebo iných liečiv a zároveň sa snažíte o splodenie dieťaťa, z neistoty vás môže vyviesť spermiogram. Absolvovať ho samozrejme môžete aj v prípade, že chcete mať potomstvo v budúcnosti, ale už teraz máte záujem sa dozvedieť cenné informácie o vašej zásobičke.

Odhoďte predsudky

Spermiogram je jedným z vyšetrení, ktoré muži považujú za nezvyčajné, určitým spôsobom je pre nich tabu. Pomyslenie na malú plastovú nádobku, v ktorej majú skončiť ich spermie je zvláštne. Vyvrcholenie má skončiť inak – príjemne, uvoľňujúco a či už je zakončené pri pohlavnom styku alebo masturbáciou,  prináša pocit slasti. Pri získavaní vzorky pre vyšetrenie spermií síce zažijú ten uvoľňujúci pocit, ale v trochu inom rozmere. Každopádne, pánov môžeme ubezpečiť, že každodenne prichádzajú do ordinácií kvôli spermiogramu stovky mužov a považujú ho za vyšetrenie ako každé iné. Vzhľadom na životný štýl, nevyrovnanú konzumáciu potravín, nedostatok pohybu, stres a naháňanie sa za životnými cieľmi rastie množstvo neplodných párov a spermiogram je jedným zo základných identifikátorov problému, ktorý môže byť na strane muža.

Ako to prebieha

Na vyšetrenie sa môžete objednať u urológa, v špecializovaných centrách zameraných na reprodukčnú medicínu, dokonca aj u niektorých gynekológov. Cena za vyšetrenie sa pohybuje v rozmedzí 10-15 Eur, závisí od konkrétneho zariadenia. Pred podaním vzorky je potrebná sexuálna abstinencia minimálne 3 a maximálne 5 dní a mesiac pre ním by ste nemali byť chorý – teda mať zvýšenú teplotu a brať antibiotiká. U lekára vyplníte krátky dotazník týkajúci sa vašich chorôb, užívaných liekov a termínu posledného pohlavného styku. Miestnosť pre podanie vzorky je dobre vybavená – pripravené sú erotické časopisy, upokojujúca hudba či TV so zaujímavými „filmami“. Dĺžka trvania celého procesu závisí od vás, keď sa posnažíte, máte to za sebou za niekoľko minút.

Čo sa hodnotí

Vyhodnotenie podanej vzorky trvá približne 2 týždne. Najpodstatnejšími hodnotami, ktoré sa určujú, sú počet, rýchlosť (pohyblivosť) a tvar spermií. Za normálne hodnoty sa považuje, ak je v 1 ml vzorky minimálne 15 miliónov spermií. Vzorka by mala obsahovať minimálne 40% pohyblivých spermií a správny tvar by mali mať aspoň 4%. Pri oznámení výsledkov vám lekár vysvetlí, ktorá informácia čo znamená, čo mohlo prípadný znížený stav spôsobiť a navrhne riešenia. V niektorých prípadoch stačí len užívať vhodný komplex vitamínov prípadne iné prípravky, ktoré lekár odporučí. Kontrolný spermiogram je vhodné spraviť po 3 mesiacoch, kedy by mali byť vo výsledkoch viditeľné zmeny.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie