• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Sexturizmus – Nový druh turistiky?

Sexturizmus

Pojem, ktorý sa v poslednej dobe čoraz viac dostáva do povedomia ľudí túžiacich po nových dobrodružstvách. Cestovanie za sexuálnou aktivitou je druhom turistiky prinášajúcim so sebou získavanie nových skúseností a zážitkov. V niektorých krajinách sa pod slovom sexturizmus chápe sexuálny vzťah dvoch ľudí (či už rôzneho alebo rovnakého pohlavia) bez akejkoľvek odmeny, teda obojstranný „dobrovoľný“ pôžitok, v iných môže ísť len o vzťah za určitú hmotnú či finančnú odmenu. Jednoducho ide o návštevu danej krajiny za účelom sexuálneho splynutia s inou osobou legálnym spôsobom. Teda o návštevu štátu, v ktorom je zlegalizovaná prostitúcia a hosť si tak môže bez strachu zo zákona užívať s kýmkoľvek, kto danú službu ponúka.

Cestovanie za sexom

Cesta za sexuálnym zážitkom môže byť buď plánovaná alebo sa naskytne nečakane a spontánne. Niektoré krajiny sú v oblasti sexturizmu veľmi obľúbené. Holandsko je známe Červenou uličkou, ktorú ročne navštívia tisíce ľudí, Japonsko gejšami. Obľúbenou destináciou sexturistiky je napríklad aj Brazília, Španielsko, Filipíny či Dominikánska republika. Najpopulárnejšou krajinou na sexturistiku je Thajsko. Masáže so šťastným koncom sú známe takmer na celom svete, podľa Thajčanov je najstaršie remeslo súčasťou ich kultúry. Ak sa chystáte na dovolenku či výlet do cudziny a mali by ste záujem vyskúšať si sexuálne služby cudzokrajnej krásky, overte si pred tým, či krajina nie je na zozname štátov, v ktorých je prostitúcia zakázaná. V opačnom prípade by sa váš pobyt v cudzine mohol predĺžiť z nie príliš príjemných dôvodov. Ak by ste chceli sexturizmus praktikovať v USA, Indií či Arabských krajinách, rýchlo na to zabudnite. Prostitúcia v týchto krajinách je totiž nelegálna.

Kde sa vzala, tu sa vzala…

História prostitúcie má korene v dávnej minulosti. Sumeri, Babylov, Staroveké Grécko, stredovek, 18. storočie. V každom období sa našli prívrženci prostitúcie. Niektorí cestovali za kultúrnymi zážitkami a popritom vyskúšali sex s domorodou obyvateľkou, ďalší strávili dlhé mesiace na mori a pri pobyte na súši si dopriali sexuálny pôžitok s tamojšími kráskami, iní cestovali za sexom do cudziny cielene. Prečo v súčasnosti ľudia cestujú za sexom do iných krajín? Dôvodov je viacero. Prvým je finančné hľadisko. Ak muž obľubuje striedanie žien a v jeho domovine je prostitúcia príliš nákladná, vyberie sa na návštevu do krajiny, kde jeho peňaženka veľmi neutrpí. Druhým dôvodom je spestrenie dovolenky, sex je akýmsi benefitom navyše, ktorý cestovateľ okrem spoznávania kultúry a oddychu zažije. A, ďalším dôvodom, ktorý je typický skôr pre nežnejšie pohlavie – romantika a exotika. Sex s cudzincom, z ktorého sa neskôr môže vyvinúť dokonca dlhodobejší vzťah, je pre dámy nezabudnuteľným dobrodružstvom.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie