• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Sex v zrelom veku. Ako sa udržať vo forme?

 Čím sú muži starší, tým viac ich erekcia slabne. Je to síce krutý fakt, ale príroda je naozaj nemilosrdná. Samozrejme, existuje pár tipov ako sa udržať čo najdlhšie vo forme. Často sa stáva, že muž v zrelom veku oslní mladú dámu a v posteli im to naozaj klape. Ako je to možné? Jednoducho sa páni o seba starajú a snažia sa nezaostávať za mladšími ročníkmi.

Najčastejšie problémy

S rastúcim vekom sa muži stretávajú s čoraz slabšou erekciou. Najskôr sa objavia problémy len zriedkavo – erekcia nie je tak tvrdá ako kedysi, prípadne dôjde počas styku k predčasnému ochabnutiu penisu. Neskôr sa pridáva aj problém so stoporením ako takým a často nastupuje erektilná dysfunkcia. Ak sa k týmto ťažkostiam pridá aj problém s prostatou či úplná impotencia, začne trpieť nielen sexuálny život daného muža ale aj jeho psychika.

V zdravom tele zdravý duch…

Na čo by si páni v zrelom veku mali nájsť bezpodmienečne čas? No predsa na cvičenie! Základom zdravej erekcie je zdravé telo a to sa dá dosiahnuť aj prostredníctvom cvičenia. Či už si vyberiete beh, cyklistiku, plávanie, cvičenie vo fitness centre či v posilňovni, vaše telo ako aj váš penis sa vám poďakujú. Pre udržanie kvalitnej erekcie je potrebné zabezpečiť, aby bola vaša obehová sústava v 100%-nom stave. Je totiž veľmi dôležité, aby bol penis dostatočne prekrvovaný.

Druhým dôležitým bodom je stravovanie. Keďže s rastúcim vekom rastie aj hmotnosť, je potrebné si dávať veľký pozor, aby bola strava zdravá a vyvážená. Je potrebné obmedziť mastné jedlá a snažiť sa vyraďovať z jedálnička „umeliny“ – teda jedlá, v ktorých je pridaných množstvo konzervačných látok, farbív, dochucovadiel a podobne. Uprednostňujte surové ovocie a zeleninu, kvalitné mäso či celozrnné pečivo. Znížiť by ste mali tiež dávky alkoholu a ak fajčíte, cigarety by sa mali stať úplným tabu.

Okrem zdravého životného štýlu je potrebné udržiavať v kondícií aj psychiku. Vyhýbajte sa stresovým situáciám, hádkam, nervozite a ak máte sklony k depresiám, začnite proti ním bojovať čím skôr. Či už navštívite odborníka alebo sa rozhodnete vziať vaše psychické zdravie do vlastných rúk, nikdy sa nevzdávajte. Depresie sú zabijakom erekcie, upadnúť do depresie preto znamená aj stratu dobrého sexuálneho života.

Čo ešte?

Ak máte pocit, že všetky vyššie spomínané rady dodržiavate, cítite sa vo svojom živote spokojne a šťastne, no aj napriek tomu váš sex nie je tým pravým orechovým, máme pre vás ešte pár rád. Sexujte ráno. Vtedy máte najviac energie z celého dňa, ste po noci oddýchnutý a ak vás ranná erekcia ešte neopustila, nebudete sa musieť ani dlho snažiť. Ďalšou radou je používanie erotických pomôcok. Prečo nie? Sexuálny život si predsa treba okoreniť. Samozrejmosťou by mala byť tiež zmena prostredia, vyskúšajte sex v prírode, v aute, v hoteli… A tiež striedanie polôh. Kamasútra bude pre vás veľkou inšpiráciou.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie