• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ranná erekcia ako prejav dobrého zdravia

 Ranná erekcia je vyvolaná reflexívne, zapríčiňujú ju fyziologické procesy v tele. Podľa rôznych výskumov majú tento druh erekcie už bábätká – chlapci počas vývinu v brušku. Erekcia v ranných hodinách je v podstate prejavom výborného mužského zdravia. Znamená, že v mužskom tele sa nachádza dostatok mužského pohlavného hormónu testosterónu, že je penis zásobovaný dostatočným množstvom krvi a tiež že celkový zdravotný stav muža je v úplnom poriadku. Nie je výsledkom erotických snov, ako si mnoho žien myslí. Keď sa partner prebudí so vztýčenou pýchou, upodozrievajú ho z nekalých erotických predstáv s inými ženami a vznikajú zbytočné konflikty. Pravdou však je, že penis dokáže počas noci reagovať aj na drobnejšie podnety – napríklad dotyk s partnerkou, kontakt s perinou a podobne. Počas noci sa erekcia viackrát opakuje, pričom trvá niekoľko minút a v ranných hodinách „kulminuje“ vďaka zvýšenej hladiny hormónov. Druhým dôvodom rannej erekcie môže byť plný močový mechúr, keďže sa penis často prebúdza k činnosti aj vďaka vnútorným podnetom v tele.

Keď už prišla…

… tak ju využite! Ráno máte predsa plno energie a erekciu, ktorá sa dostavila „bez práce“, si veľmi ľahko udržíte. Ranný sex je lepší a účinnejší ako niekoľkohodinové cvičenie v posilňovni či fitness centre. Aké sú výhody ranného sexu? Pomáha zlepšovať činnosť srdca, zvyšuje hladiny pohlavných hormónov, odbúrava stres, zlepšuje náladu, spaľuje kalórie a dokonca zlepšuje vzájomný vzťah medzi partnermi. Okrem toho je vhodné praktikovať sex v ranných hodinách aj ak sa snažíte o splodenie dieťaťa, keďže sú práve ráno hodnoty hormónov vyššie ako v iných častiach dňa.

Ak sa nedostaví

Ranná erekcia je v úplnom poriadku. Problém by mohol nastať v prípade, že sa dlhšiu dobu ranná erekcia nedostaví. Ak ide len o krátkodobý jav, teda pár dní sa ráno neobjaví a potom sa „vráti“, všetko je v poriadku. Zrejme ste len prechádzali náročnejším stresujúcim obdobím, prípadne ste prekonali určité ochorenie a chýbajúca erekcia bola jej dôsledkom. V prípade, že sa ranná erekcia vytratila a chýba dlhšiu dobu, mali by ste pátrať po príčine. Dôvodov môže byť viacero. Buď je penis nedostatočne prekrvovaný, čo môže súvisieť so začiatkom iného ochorenia (problémy so srdcom, cievami, vysokým cholesterolom či iným ochorením vplývajúcim na krv, príznak neurologického ochorenia či rozhádzaný hormonálny profil) alebo je dôsledkom psychologického problému, napríklad depresia prípadne dlhodobý stres. Problém chýbajúcej rannej erekcie je možné riešiť viacerými spôsobmi. Navštíviť môžete lekára a ak vylúči iné ochorenia, môžete začať užívať prírodné vitamínové doplnky pre mužov, ktoré obsahujú výťažky rôznych rastlín. Vďaka pravidelnému užívaniu prírodných kapsúl sa upraví hormonálna hladina, zlepší sa prekrvenie a postupne sa dopracujete aj k úprave erekcie.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie