• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Problémy s prostatou môžu nastať aj v mladom veku. Aké sú ich príznaky, prejavy a riešenia?

prostata

Predstojná žľaza, čiže prostata, patrí medzi časti reprodukčného systému, ktorým sa obvykle venuje len veľmi malá pozornosť. Problém však nastáva v momente, kedy sa začnú objavovať prvé problémy s ňou a rôzne nepríjemné prejavy, napríklad bolesť či ťažkosti s močením. Čo tieto symptómy znamenajú a ako ich riešiť?

Prečo je prostata dôležitá a aké problémy ju postihujú

Predstojnica, čiže prostata, je žľaznatý orgán vo veľkosti orecha s priemerom obvykle do 3 až 4 centimetrov. Nachádza sa pri močovom mechúre a zároveň okolo nej prechádzajú aj dolné močové cesty. Úlohou prostaty je najmä tvorba prostatického sekrétu.

Ten je súčasťou ejakulátu, tvorí dokonca až tretinu jeho objemu. Prostatický sekrét má význam hlavne pre plodnosť, nakoľko zabezpečuje pre spermie vhodné prostredie, ktoré má pozitívny vplyv na ich pohyblivosť a udržanie iných vlastností potrebných pre oplodnenie vajíčka. Práve preto je dôležité udržiavať prostatu zdravú.

Ak ide o najčastejšie problémy prostaty a ich prejavy, medzi ne patria:

  • nezhubné zväčšenie prostaty, známe aj ako benígna hyperplázia, ktorá sa prejavuje najmä prerušovaným močom a častým močením
  • zväčšenie prostaty v dôsledku nádoru či rakoviny, ktoré je už vážnejším stavom, jeho príznaky sú podobné predošlému nezhubnému zväčšeniu
  • zápaly prostaty, ktorý môže mať bezpríznakovú aj príznakovú formu, v tom druhom prípade dochádza hlavne k bolestiam prostaty či výskytu krvi v moči
  • najčastejšie na problémy, poruchy funkčnosti a zhoršenie stavu prostaty upozornia príznaky spojené s močením a jeho neobvyklým priebehom

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zlepšenie stavu prostaty prirodzenými spôsobmi

Spomínané poruchy a problémy týkajúce sa prostaty môžu postihnúť mužov prakticky v akomkoľvek veku, hlavne ak ide o zápal prostaty. Nezhubné zväčšenie je síce typické skôr pre mužov v strednom veku, ale nájdu sa aj výnimky.

Preto je dobré podporiť zdravú prostatu už preventívne:

Obmedzenie namáhania prostaty: V prvom rade je potrebné minimalizovať všetky negatívne pôsobenia, ktoré zhoršujú stav prostaty a vystavujú ju veľkej námahe. Treba obmedziť používanie príliš tesnej spodnej bielizne, zo športov bicyklovanie a nevystavovať prostatu teplu z vyhrievaných sedačiek.

Pravidelná ejakulácia: Pre udržanie neustálej funkcie prostaty, podporu činnosti jej žliaz a tvorbu prostatického sekrétu je dôležité pravidelne ejakulovať. Vďaka tomu dochádza k sústavnej tvorbe prostatického sekrétu a takýmto spôsobom sa podporuje jej zdravý stav aj fungovanie, rovnako tak činnosť semenníkov.

Obmedzenie dráždivých jedál: Jedálniček a to, akú stravu konzumujete, je tiež veľmi dôležité na prevenciu voči rôznym problémom a poruchám prostaty. Dávajte si pozor na korenené, mastné, ťažké a vyprážané jedlá a na presolené potraviny. Naopak, konzumujte viac orechov, zeleniny, ovocia, rýb a tiež semienok.

Zmena pitného režimu: To, čo pijete, sa tiež podieľa na tom, v akom stave je prostata, ale aj iné časti reprodukčného systému. Problémom sú hlavne dráždivé jedlá typu alkohol, káva, energetické nápoje alebo nadmerné pitie čajov s vysokým obsahom kofeínu. Všetky tieto látky dráždia prostatu a zhoršujú jej činnosť.

Zlepšenie životosprávy: Nemenej dôležitým opatrením na celkovú podporu prostaty je aj zlepšenie životosprávy a životného štýlu. To by malo zahŕňať hlavne štandardné opatrenia typu obmedzenie fajčenia, viac pohybu, minimalizácia stresu či dostatok spánku, ktoré všeobecne podporujú zdravie celej pohlavnej sústavy.

Byliny a rastliny: Na podporu prostaty, na prevenciu voči jej benígnemu zväčšeniu a aj na niektoré ťažkosti spojené s močením v dôsledku zväčšenia či zápalu prostaty, na to všetko vám môžu pomôcť aj mnohé bylinky a čaje z nich. Vyskúšajte napríklad sabalovú palmu, zlatobyľ, žihľavu alebo kotvičník zemný.

Doplnky výživy: Využiť spomínané bylinky, ale aj iné pre prostatu prospešné látky, hlavne niektoré aminokyseliny, omega mastné kyseliny a minerály, môžete aj v podobe prípravkov. Môže ísť o špeciálne doplnky výživy, ale aj o tabletky s komplexným pôsobením na sexuálne zdravie, napríklad ako je eJoy®.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie