• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Problém rýchlej ejakulácie

Mužské problémy spojené s intímnou stránkou života nespočívajú len v erektilnej dysfunkcií – teda poruchách erekcie. Predčasná ejakulácia sa vyskytuje u mužov dokonca častejšie ako nedostatočné stoporenie penisu. Sexuálny akt sa poriadne ani nezačne a už aj končí. Skôr ako by si obaja zúčastnení želali. Keďže k uspokojeniu partnerky nestihne dôjsť, pocit sklamania sa prejavuje na oboch stranách. Je otázke, aký časový limit pre dosiahnutie ejakulácie sa považuje za bežný a ktorý je už za hranicami normálnej ejakulácie. Existuje množstvo mužov, ktorých samotný pohlavný akt trvá ani nie minútu. Keď tento problém pretrváva dlhšiu dobu, je potrebné ho riešiť.

Psychologické príčiny

Niektorí muži sa so slabou výdržou stretávajú najmä na začiatku vzťahu pri novej partnerke. Stres z toho, aby ju dokázali uspokojiť sa pretaví do pravého opaku a k ejakulácií dôjde predčasne. V podobnej situácií sa ocitajú aj mladí muži, ktorí so sexuálnou aktivitou začínajú. Spôsobujú ju vysoké hladiny hormónov. V oboch prípadoch sa po určitom čase tento problém zväčša vyrieši sám vďaka naberaniu nových skúseností. Ďalšou príčinou rýchlej ejakulácie je dlhšia absencia pohlavného styku.  Pri pravidelnom sexe sa aj v tomto prípade problém upraví. Existuje však skupina mužov, ktorých trápi predčasná ejakulácia dlhodobo a nevedia si s ňou poradiť, dokonca môžu upadnúť do depresie.

Keď nejde o psychiku

Iniciátorom skorej ejakulácie môže byť uzdička na spodnej strane žaluďa, ak je skrátená, ale aj iné vrodené chyby. Problém so skrátenou uzdičkou sa môže napraviť jednoduchým operačným zásahom. Ďalej môžu predčasnú ejakuláciu spôsobovať zápaly – žaluďa, predkožky alebo prostaty. Prostata je dôležitým orgánom vplývajúcim na potenciu a ejakuláciu. V prípade, že sa jej neliečené zápaly pretavili do chronického ochorenia, môže aj to spôsobovať predčasné vyvrcholenie. Muži by mali pri akýchkoľvek nezvyčajných prejavoch v oblasti genitálií navštíviť lekára, ktorý vylúči alebo potvrdí ochorenie a odporučí im opatrenia pre dosiahnutie nápravy. Ak muž netrpí bolesťami, častým močením, svrbením či inými prejavmi a je si istý, že problém má pôvod v psychike, môže skúsiť predĺžiť trvanie milostného aktu prirodzene. Pred plánovaným pohlavným stykom je vhodná masturbácia a po samotnom rýchlom vyvrcholení skúsiť o pár minút druhé kolo, ktoré by malo mať lepší výsledok. Pri dlhšom neúspechu môžu prísť na rad aj lieky – lekári predpisujú antidepresíva a lieky na oddialenie ejakulácie. Ak sú muži skôr zástancami prírodných liečiv, je pre nich vhodné užívanie vitamínových doplnkov na skvalitnenie erekcie.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie