• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Pozor, prenos pohlavnej choroby je možný aj slinami, orálnym sexom či dotykom

sexuálne prenosné choroby

Pohlavné choroby sú neoddeliteľnou súčasťou sexuálneho života. Väčšina mužov aj žien žije v domnienke, že ak budú používať prezervatív počas pohlavného styku, sú v bezpečí a pravdepodobnosť, že ich takýto problém stretne, je veľmi malá. Bohužiaľ, prax ukazuje, že prenos pohlavnej choroby je možný aj inak, napríklad rukami či orálom.

Čo sú pohlavné choroby a aký majú pôvod

Pod pojmom pohlavná choroba, či skôr presnejšie pohlavne prenosná choroba, sa myslí ochorenie, ktoré je prenášané pohlavným stykom rôzneho typu, alebo ktoré postihuje dominantne či úplne pohlavnú sústavu, jej časti, fungovanie alebo jej stav.

Za väčšinou ochorení tohto typu sú baktérie, vírusy, kvasinky, bičíkovce, chlamýdie alebo niektoré špecifické druhy parazitov. Ich pôsobenie je založené na vyvolanie infekcie a zápalu konkrétnych tkanív či orgánov, v prípade niektorých vážnejších ochorení aj celých systémov a orgánových sústav, ako napríklad syfilis alebo ochorenie AIDS.

Medzi najčastejšie riziká súvisiace s pohlavnými chorobami patria:

  • časté striedanie sexuálnych partnerov, čo je typické hlavne v prípade mladších ľudí
  • nepoužívanie vôbec žiadnej bariérovej antikoncepcie
  • v prípade niektorých ochorení zohráva úlohu aj nízka úroveň hygieny
  • problémom je aj neskoré odhalenie konkrétneho ochorenia a neskorý začiatok liečby

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Najčastejšie pohlavné choroby a ich prenos

Dobrou správou je, že pohlavných chorôb nie je až tak veľa a existuje len niekoľko najčastejších typov a druhov, ktoré sa obvykle medzi ľuďmi šíria. Každý z nich sa však odlišuje tak príznakmi, ako aj mierou postihnutia a spôsobom prenosu.

Tu sú tie, ktoré sú najčastejšie a ich krátky opis:

AIDS/HIV: Zrejme najznámejšou pohlavnou chorobou je AIDS spôsobené vírusom HIV. Ten sa môže prenášať pohlavným stykom, najviac dokonca análnym, alebo krvou. Výsledkom choroby je oslabenie a zrútenie imunitného systému.

Kvapavka: Kvapavka je bakteriálnou pohlavne prenosnou chorobou, ktorej pôvodcom je Neisseria gonorrhoeae infikujúca močovú trubicu či hrdlo maternice. Prenos je možný orálnym, vaginálnym aj análnym stykom, prípadne aj uterákmi.

Syfilis: Veľmi známe a veľmi rozšírené pohlavne prenosné ochorenie je aj syfilis, ktoré je typické výskytom tvrdého vredu. Primárne sa syfilis prenáša nechráneným pohlavným stykom všetkých foriem, ale aj dotykom a kontaminovanými predmetmi.

Genitálny herpes: Táto choroba je spôsobená vírusom herpes simplex a ide o ochorenie typické výskytom pľuzgierov. Medzi partnermi je možný prenos pohlavným stykom aj dotykmi rúk kontaminovanými spermiami či pošvovým sekrétom.

Kandidóza: Kandidóza je kvasinková infekcia, ktorá sa môže objaviť na genitáliách, ale aj v ústach a v hrdle. Pri dlhodobom neliečení napáda dokonca aj tráviaci systém. Prenos je pohlavným stykom, môže však byť aj cez tráviaci trakt.

Chlamýdie: Posledným typom pohlavne prenosnej choroby je chlamýdiová infekcia, ktorá sa najviac objavuje u žien vo veku do 25 rokov. Prenos tejto choroby je možný iba pohlavným stykom a to tak vaginálnym, ako aj orálnym či análnym.

Ako znížiť riziko prenosu pohlavných chorôb

Tak, ako aj v prípade bežných ochorení, aj v prípade pohlavne prenosných ochorení je prevencia oveľa lepšou voľbou, ako akákoľvek následná liečba. Na 100 % síce nie je možné riziku zabrániť nikdy, no dá sa významným spôsobom minimalizovať.

Dôležité sú hlavne tieto tri zásady:

Výber sexuálnych partnerov: Prvou zásadou by mal byť dôslednejší výber sexuálnych partnerov. Tu platí, že čím menej ich budete striedať, tým je riziko pohlavnej choroby nižšie, pri novom partnerovi je lepšie na úvod použiť antikoncepciu.

Bariérová antikoncepcia: Alfa a omega najlepšej možnej prevencie je použitie antikoncepcie. Pre mužov sú k dispozícii mužské prezervatívy, pre ženy zas špeciálne ženské kondómy. Nasaďte si ich dôsledne a dávajte si pozor na ich pretrhnutie.

Hygiena: Hoci prenos pohlavne prenosných ochorení býva najčastejšie cestou pohlavného styku, aj zlepšením hygieny viete prispieť k prevencii. Snažte sa nepoužívať spoločné uteráky v saunách a po návšteve bazénov si dajte dôkladnú sprchu.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie