• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Oddialenie ejakulácie u muža a čo sa pre to dá urobiť

spermiogram

Príliš skorá alebo dokonca predčasná ejakulácia je problémom, ktorý zaujíma veľké množstvo mužov a čoraz viac aj žien. Základom spokojného sexu je totiž dostatočne dlhá výdrž, ktorá zďaleka nesúvisí iba s udržaním erekcie, ale taktiež aj so schopnosťou muža vedieť v prípade potreby utlmiť nutkanie na orgazmus, aspoň na istú dobu.

Prirodzené vyvrcholenie

Ejakulácia u muža vzniká v dôsledku rytmického sťahovania a uvoľňovania svalstva močovej a pohlavnej sústavy, vďaka čomu dochádza k výstreku semena zo semenovodov, cez močovú rúru a až cez špičku žaluďa. Ide o prirodzený reflex, ktorý je spojený s dosiahnutím orgazmu.

Štatistiky udávajú, že priemerne by mal muž dosiahnuť orgazmus v čase okolo 6. až 8. minúty od začiatku sexuálnej stimulácie. Ak príde k orgazmu oveľa neskôr, je to samozrejme tiež problém, nie však taký, ak k tomu príde napríklad behom prvej minúty. Čas do orgazmu je samozrejme individuálny u každého muža a vplýva na to viacero faktorov.

Tu sú tie, ktoré sú najvýznamnejšie:

  • libido, čiže aktuálny sexuálny apetít
  • spôsob dráždenia pohlavného údu a citlivosť na toto dráždenie
  • počet opakovaní orgazmu v predošlom čase
  • zdravý stav močových ciest, napríklad infekcie sú negatívny faktor
  • prípadné fyziologické poruchy či deformácie penisu

Kým posledné dva spomínané faktory je potrebné riešiť len spoločne s lekárom, prvé tri môžu muž, prípadne aj jeho partnerka, ovplyvniť aj vlastným pričinením. Výsledkom tak môže byť oddialenie ejakulácie o niekoľko minút, čo môže byť rozdiel medzi úspechom a zlyhaním.

Zníženie citlivosti

Prvým spôsobom je zníženie citlivosti penisu na sexuálne dráždenie a stimuláciu. Za týmto účelom môžete skúsiť napríklad pohár vína, ktorý ovplyvní priamo vaše vnímanie sexuálneho dráždenia v mozgu. Neprežeňte to však s množstvom, jeden pohár je akurát, ak si ich dáte viac, môže nastať opačný efekt, konkrétne problém s udržaním erekcie.

Na zníženie citlivosti veľmi dobre zaberajú aj lokálne prostriedky. Najčastejšie ide o prezervatívy, či už klasické, alebo také, ktoré sú napustené znecitlivujúcou látkou. Na podobnej báze fungujú aj lubrikačné a intímne gély, ktoré sa nanášajú priamo na penis.

Zmena spôsobu dráždenia

Druhou možnosťou, čo už má viac v rukách partnerka, než muž, je zmena spôsobu dráždenia. V tomto prípade ide hlavne o prerušovanie súlože alebo prerušovanie iného spôsobu stimulácie penisu. Prestávka umožní mužovi znížiť vzrušenie a oddialiť vrchol.

Druhou možnosťou je striedanie spôsobov stimulácie a dráždenia, žena by sa mala venovať napríklad aj menej erotogénnym zónam, prípadne môže dať mužovi jemnú masáž a podobne. Takýmto spôsobom sa zachová istá úroveň vzrušenia, ale zmenou spôsobu dráždenia či zmenou techniky stimulácie nepríde k dosiahnutiu maximálnej úrovne.

Cvičenie a tréning

Hovorí sa, že tréning robí majstra a to platí aj v prípade oddialenia ejakulácie. Najlepším tréningom v tomto prípade je masturbácia. Pozor však na to, aby ste si ho nevysvetlili zle. Vašim cieľom totiž nebude dosiahnutie vyvrcholenia, ale naopak, jeho nedosiahnutie.

Princíp je jednoduchý: začnite masturbovať a v momente, keď sa bude blíži vyvrcholenie, prestaňte. Pri masturbácii striedajte rýchlosť, pohyby aj zovretie. Tento prístup vám umožní „vytrénovať“ si ejakuláciu tak, že budete vedieť kedykoľvek prerušiť stúpajúce vzrušenie a tak ľubovoľne odďaľovať dosiahnutie orgazmu.

Tabletky – ale so silou prírody

Najpohodlnejšou možnosťou na oddialenie ejakulácie je využiť silu prírody v kombinácii s modernou formou tabliet. Práve eJoy® ponúka takéto riešenie, nakoľko pôsobí na predĺženie doby erekcie a stoporenia a teda na oddialenie vyvrcholenia. To všetko bez akýchkoľvek umelých prísad alebo chemikálií.

Práve naopak, tento výsledok dosahuje kombináciou rastlinných extraktov, extraktu z chilli a aminokyselín ovplyvňujúcich lepšie prekrvenie pohlavného údu. Výsledkom je posilnenie kvality erekcie, optimalizácia libida a predĺženie pohlavného styku. Samozrejme, najlepšie je skombinovať všetky uvedené spôsoby, výsledok tak bude ešte lepší!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie