• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Obriezka u mužov je najnovší módny hit a má aj zdravotné výhody

Mužská obriezka je tradičné spájaná s náboženskými či kultúrnymi dôvodmi, no má aj zdravotné benefity. V posledných rokoch sa z nej stal doslova módny hit a mnoho mužov sa ju rozhodne podstúpiť za účelom zlepšenia ich sexuálneho života alebo kvôli výhodám z medicínskeho a zdravotného pohľadu.

Čo je mužská obriezka a ako prebieha

Pod pojmom mužská obriezka sa myslí zákrok vykonávaný za účelom odstránenia prebytočnej predkožky v tej časti, ktorá pokrýva koniec penisu. Výsledkom odstránenia tejto časti by malo byť odkrytie žaluďa a celého jeho lemu.

Štatistiky udávajú, že celosvetovo je obrezaných, čiže podstúpilo tento zákrok, zhruba 25 % mužov. V rámci jednotlivých krajín alebo kontinentov sa však čísla značne odlišujú, napríklad v Severnej Amerike je obrezaných zhruba 85 % mužov, kým v Južnej Amerike alebo v Škandinávii sa obriezka nevykonáva prakticky vôbec. Rozšírená je aj v Afrike.

Pokiaľ ide o históriu a súčasnosť obriezky, tu sú ďalšie dôležité údaje s ňou spojené:

  • v krajinách s kultúrnou či náboženskou tradíciou je najčastejšie obriezka vykonávaná u mladých chlapcov vo veku od 3. do 12. roku života
  • ak ide o krajiny západnej Európy a USA, tam sa obriezka vykonáva hlavne na základe zdravotných benefitov, v mnohých prípadoch sa k nej pristúpi až vo vyššom veku
  • v prípade chirurgického obrezania v profesionálnych podmienkach sa zákrok vykonáva v lokálnej anestézii a zhruba 7 až 10 mm od žaluďa, nie bližšie
  • štandardne platí, že doba hojenia je zhruba v rozmedzí 3 až 4 týždňov od zákroku, kedy treba dbať na zvýšenú hygienu a zdržať sa pohlavného styku

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Aké výhody má obriezka u mužov

Ak nerátame kultúrne alebo náboženské zvyky, obriezka je čoraz populárnejšia hlavne pre rôzne zdravotné a sexuálne benefity. Niektoré výhody sú objektívne dané pre každého muža, iné sú individuálne a môžu sa prípad od prípadu líšiť.

Tu sú 4 najvýznamnejšie plusy, ktoré obriezka má:

Problémy s pretiahnutím predkožky: Či už ide o vrodený stav alebo o problém získaný počas dospievania, obriezka môže preventívne vyriešiť problém s pretiahnutím predkožky cez žaluď, či už ide o stav zvaný fimóza alebo o stav zvaný parafimóza. Za týmto účelom sa obriezka vykonáva v čo najskoršom veku.

Lepšia hygiena: Vďaka vykonaniu obriezky dochádza u chlapcov v puberte aj u dospelých mužov k zlepšeniu hygienických podmienok. Tým, že príde k odokrytiu lemu žaluďa, nevytvárajú sa v tomto priestore žiadne kožné záhyby a nehrozí ani usadzovanie smegmy. Celý penis vrátane žaluďa sa tak lepšie udržuje v čistote.

Prevencia infekcií: S predošlou výhodou súvisí aj ďalší benefit a to je preventívne pôsobenie voči rôznym infekciám a zápalom. Tie vznikajú totiž často krát práve v oblasti lemu žaluďa, ktorý býva štandardne prekrytý predkožkou. Zápal môže ale vzniknúť aj na alergickom podklade, aj toto riziko však obriezka môže znížiť.

Lepšia sexuálna stimulácia: Čiastočné odstránenie predkožky môže mať za následok aj zlepšenie sexuálneho života. Môže prísť ku korekcii príliš krátkej uzdičky, ale aj k zníženiu citlivosti samotného žaluďa a to jeho trvalým obnažením. Výsledkom tak je, že muž vie počas sexuálneho styku lepšie kontrolovať svoje vzrušenie.

Možné riziká a nevýhody mužskej obriezky

Pochopiteľne, tak, ako aj pri každom inom vážnejšom zákroku, aj pri obriezke u mužov existujú určité riziká a nevýhody. Pokiaľ ale podstúpite obriezku u lekára a pôjde o odborný zákrok, je riziko zdravotných komplikácií minimálne a hojenie by malo byť bez problémov.

Ak ide o možné nevýhody, do úvahy pripadajú iba dve a sú veľmi individuálne a subjektívne. Prvou je, že ak sa obriezka vykonáva v dospelosti, niektorí muži môžu mať psychický problém prijať novú podobu svojich genitálií. Ak sa však pre zákrok rozhodli na základe dlhodobej úvahy, tento stav nebude dlhodobý.

Druhou možnou nevýhodou je riziko zníženia citlivosti penisu, konkrétne žaluďa, na sexuálne dráždenie. To, čo je výhoda pri príliš rýchlej ejakulácii, môže byť zároveň aj hendikep. Lepšiemu sexuálnemu zážitku sa však dá pomôcť aj inými prostriedkami.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie