• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Negatívne vplyvy na plodnosť

Každý človek vykonáva určité obľúbené činnosti, pri ktorých sa nezamýšľa nad tým, či mu škodia alebo vplývajú na zdravie pozitívne. Jednoducho sú jeho koníčkom, prinášajú mu zábavu či oddych, a preto sa im venuje. Nenapadlo by Vám dať si tieto činnosti do súvislosti s poruchami erekcie a plodnosťou. A predsa majú na ne vplyv.

Saunovanie

O blahodárnych účinkoch sauny na pokožku, jej schopnosti posilniť imunitu a odstrániť škodlivé látky z tela zrejme ani netreba hovoriť. Mnohí ju považujú aj za oddychovú zónu, kde úplne vypnú svoju myseľ, zabudnú na stres a užívajú si len teplo a pokoj. Muži by však mali spozornieť. Semenníky sú uložené v miešku práve preto, aby sa zbytočne neprehrievali. Zvýšená teplota im preto môže spôsobiť problémy v podobe porúch tvorby spermií a testosterónu. Ak je návšteva sauny občasná, nič sa nedeje, no ak ste veľmi častým návštevníkom, mali by ste saunovanie obmedziť.

Aj cyklistika môže narobiť problémy

A nielen tá. Motorkári či jazdci na koňoch si tiež môžu zapríčiniť zníženie prívodu krvi do penisu. Spôsobené je to tým, že sedadlo tlačí na hrádzu, teda oblasť medzi konečníkom a penisom a problémom sú aj pravidelné nárazy. Ak ste vášnivý cyklista, motorkár alebo jazdec, zabezpečte si vhodne tvarované sedadlo (sedlo) a toto riziko tak znížite.

Steroidy ako dvojsečná zbraň

Športovci a kulturisti si občas radi pomôžu steroidmi pre dosahnutie väčšieho objemu svojho svalstva a lepšieho výkonu. Tieto látky môžu napomôcť k „falošnému“ zväčšieniu mužského pohlavného údu. Nemyslí sa tým priame pôsobenie na veľkosť penisu, ale zhrubnutie vďaka pravidelnému silovému cvičeniu. Tento stav je však len dočasný, pretože po strate erektívnej funkcie sa veľkosť penisu opäť zmení. Tentokrát však smerom nadol.  Okrem poruchy erekcie má ich užívanie aj ďalšie nežiaduce účinky – poruchy prirodzenej tvorby testosterónu či neplodnosť pri dlhodobom užívaní.

Nejde o činnosť, ale…

Aj  nosenie tesného oblečenia je otázne. Ak nosíte tesné nohavice či spodné prádlo, semenníky sú dlho v teplom prostredí a okrem toho udržiavate penis v neprirodzenej polohe, čo môže tiež spôsobiť jeho slabé dokrvovanie. Ak máte sedavé zamestnanie, hrozí ten istý problém. Doprajte preto ústrojenstvu dostatočne voľné nohavice, vhodný strih spodného prádla a v noci skúste spať nahí.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie