• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Nedostatok testosterónu

Boj s nedostatkom testosterónu

Chýbajúci testosterón dokáže v mužskom tele spôsobiť množstvo ťažkostí. Jednou z najnepríjemnejších je problém so stoporením penisu. Ak ide občasný prípadne krátkodobý problém, ktorý je spôsobený napríklad psychickým vypätím, užívaním určitých liekov alebo únavou, nemusí sa muž zbytočne trápiť. Ak však chýbajúca erekcia začne byť akousi bežnou súčasťou života a sexuálny život začína kvôli nej upadať, majte sa na pozore. Situáciu by ste mali začať riešiť čím skôr a pátrať po príčinách. Je síce pravda, že s pribúdajúcim vekom sa produkcia testosterónu znižuje (pokles môžu začať vnímať už tridsiatnici), no pri dodržiavaní určitých zásad sa môže jeho ubúdanie spomaliť.

Mužský pohlavný hormón

Testosterón plní v mužskom tele množstvo funkcií. Tými najdôležitejšími sú sexuálna a reprodukčná – je totiž dôležitým faktorom pri produkcií spermií. Okrem toho pomáha pri budovaní svalovej hmoty, tvorbe červených krviniek a zabezpečovaní správnej hustoty kostí.

Prečo klesá a ako poklesu zabrániť?

Ako sme spomínali vyššie, jednou z hlavných príčin úbytku mužského pohlavného hormónu je starnutie. Bohužiaľ, s tým nikto nič neurobí. Čo ale môže muž ovplyvniť, je jeho životný štýl – teda stravovanie, športovanie, vzťah k alkoholu, fajčeniu a podobne. Problematická často býva telesná hmotnosť, respektíve obezita. Pri nadbytku telesnej hmotnosti, ktorá je spôsobená nadmerným množstvom tuku, sa začne hladina testosterónu pomaly znižovať. Podobne spôsobujú jeho pokles aj nadmerné požívanie alkoholu a fajčenie. Ak ste prekonali určitú chorobu, operáciu, prípadne dlhodobo užívate lieky a všimli ste si problém s erekciou, problém je v podstate vyriešený. Mužský mozog je zázračný orgán a ak človek zažíva psychický stres alebo prekonal zásah do tela v podobe operácie, dokáže na danú situáciu zareagovať „odstavením“ reprodukčného systému. Po vyzdravení, zotavení sa alebo vysadení liekov prichádza obnova činnosti systému a zvýšenie hladiny testosterónu v krvi.

Zmiernenie príznakov

Aj napriek menšiemu množstvu testosterónu v krvi si môžete život užívať ako kedykoľvek pred tým a snažiť sa jeho nedostatok zmierniť. Dodržiavajte zdravý životný štýl, najmä vyváženú stravu a aspoň občasnú fyzickú aktivitu – nemusí ísť pritom o náročné športové aktivity. Stačí dlhšia prechádzka, rýchla chôdza, pár jednoduchých cvikov v pohodlí domova. Podstatný je tiež dostatočne dlhý a kvalitný spánok, dopĺňanie potrebných vitamínov a stopových prvkov (napr. zinku) a možno neuveríte, ale pravidelne si doprajte kofeín. Napomáha totiž k zvyšovaniu hladiny testosterónu. A, ešte posledná a zrejme najlepšia rada na záver. Sexujte, sexujte, sexujte. Aj samotný sex dokáže zabezpečiť zvýšenie hladiny mužského pohlavného hormónu v krvi.

vi.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie