• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Návod na prirodzené zvýšenie testosterónu? Potraviny, bylinky, pohyb a cviky

testosterón

O testosteróne sa hovorí ako o typickom mužskom hormóne v mnohých prípadoch, či už ide o výkonnosť, výbušnosť alebo iné vlastnosti, ktoré sa skrývajú pod pojmom mužnosť. Najdôležitejší je však z pohľadu sexuálneho života, kde ovplyvňuje jeho kvalitu a aj mnohé aspekty týkajúce sa reprodukčnej sústavy a jej fungovania.

Aký má testosterón význam pre sexuálny život

Testosterón patrí medzi pohlavné hormóny, ktoré majú vplyv na viaceré aspekty sexuálneho zdravia. Je tvorený hlavne v semenníkoch a už počas dospievania je u chlapcov zodpovedný za vznik a vývoj primárnych či sekundárnych pohlavných znakov.

Ovplyvňuje napríklad typické mužské proporcie tela, svalstvo, zarastanie, ochlpenie, mutáciu hlasu a rast hrtanu a krátko pred pubertou aj rýchlejší rast pohlavných orgánov. Jeho hladina počas života nie je rovnaká a kým práve v období dospievania je jeho produkcia až nadpriemerné, u mužov po 40. roku života značne klesá.

To je problém hlavne preto, že testosterón u dospelých mužov vplýva na:

  • sexuálny apetít, čiže libido, čo v praxi znamená vplyv na to, ako často a ako intenzívne má muž chuť na sex
  • kvalitu erekcie, hlavne schopnosť jej dlhodobého udržania v maximálnej tvrdosti počas pohlavného styku
  • plodnosť, nakoľko testosterón ovplyvňuje správnu spermiogenézu, čiže tvorbu a dozrievanie spermií

Najlepšie tipy na prirodzené zvýšenie testosterónu

Ako vidíte, dostatočná hladina testosterónu je nevyhnutná prakticky pre celý sexuálny život a práve preto je potrebné sa o túto tému pravidelne zaujímať. Našťastie, existuje pomerne veľké množstvo spôsobov, ako testosterón zvýšiť a stimulovať.

Toto sú tie, ktoré vám pomôžu najviac:

Vitamíny a minerály: Pre podporu prirodzenej produkcie testosterónu sú dôležité v tele aj niektoré druhy vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Ide hlavne o zinok, horčík a selén a vitamíny C, D, H a skupiny B, najmä B6.

Sacharidy a tuky: Dnes je moderné minimalizovať príjem sacharidov a tukov. Pre testosterón je to však katastrofa, takže ak sa dá, siahnite po zdravých sacharidoch, napríklad zo zemiakov, ale aj po zdravých tukoch, napríklad z rýb.

Zlepšenie životosprávy: Obmedzenie stresu, alkoholu a fajčenia v kombinácii s viac oddychom a dostatočne dlhým spánkom, to sú významné a pozitívne zmeny pre množstvo testosterónu. Pomáhajú aj celkovo sexuálnemu životu.

Pozor na sóju: Ak chcete udržať hladinu testosterónu v tele, mali by ste obmedziť aj sóju a jedlá s jej obsahom. Nachádzajú sa tu totiž vysoké dávky izoflavónov, ktoré v tele vyvolávajú účinky podobné ženským estrogénom.

Správny typ športu: Pravidelný pohyb je dobrý pre zdravie, no ak chcete zvýšiť hladinu testosterónu, obmedzte vytrvalostné typy športov a zamerajte sa na tie viac intenzívne a silové. Medzi ne patria šprinty a cviky s väčším závažím.

Kofeín: Ak máte radi kvalitnú kávu s vysokým obsahom kofeínu, tak sa ju snažte piť čo najčastejšie a hlavne pravidelne. Kofeín totiž pomáha zvýšiť hladinu testosterónu a v kombinácii s pohybovou aktivitou ide o skvelý stimulant.

Bylinky a koreniny: Viacero rastlín v podobe čajov a korenín bežne využívaných v kuchyni vám môže tiež pomôcť s prirodzeným zvýšením testosterónu. Ide hlavne o kotvičník, ženšen, zázvor, žeruchu alebo známe štipľavé chilli papričky.

Prípravky a tabletky s rýchlym účinkom

Na zvýšenie testosterónu prírodnou cestou môžete využiť nielen samostatné rastliny a látky prirodzeného charakteru, ale aj hotové prípravky, ktoré sú založené na ich obsahu. Najčastejšie sa jedná o tabletky na perorálne užívanie.

Dobrým príkladom prípravku s komplexným pôsobením nielen na testosterón a teda aj libido, ale celkovo na sexuálny život a jeho kvalitu, je značka eJoy®. Ide o tabletky, ktoré obsahujú zmes bylinných afrodiziak, aminokyselín, extraktov z korenia a vitamínov s cieľom posilniť a podporiť aj erekciu, stav prostaty a sexuálny apetít.

Práve skvelo nakombinované zloženie a široké pôsobenie vo viacerých oblastiach sú najväčšie výhody, ktoré hotové prípravky tohto typu ponúkajú. Navyše, užívať ich môžete aj dlhodobo a pravidelne každý deň, čo ešte zlepší ich účinok.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie