• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Najlepšie potraviny na zvýšenie libida? Toto sú overené afrodiziaka v potravinách

libido

Libido, čiže chuť na sex, je možné pozitívne ovplyvniť viacerými spôsobmi. U niekoho je sexuálny apetít na vysokej úrovni prirodzene, čoraz viac je však takých prípadov, kedy treba chuti na sex pomôcť trocha viac a to tak u mužov, ako aj u žien. Medzi spôsoby, ktoré patria k tým jednoduchším a prirodzenejším, je aj zmena jedálnička.

Prečo a akým spôsobom ovplyvňuje jedlo libido

Sexuálny apetít závisí u mužov aj u žien predovšetkým od dvoch faktorov. Prvým je hladina pohlavných hormónov, čiže u mužov testosterónu a u žien hlavne estrogénu, druhým zas miera prekrvenia pohlavnej sústavy a genitálií, čo zvyšuje aj vzrušivosť.

Na oba tieto aspekty pôsobia rozličné vplyvy, či už ide o životosprávu, užívanie liekov, pohyb, niektoré iné ochorenia, ale napríklad aj pravidelnosť pohlavného styku. Nezanedbateľný vplyv však majú aj jedlá, nápoje, koreniny či suroviny v potravinách, ktoré pravidelne konzumujete. Ich vplyv môže byť navyše dlhodobý.

V tomto ohľade majú potraviny účinky hlavne v týchto oblastiach:

  • u mužov môžu podporiť prirodzenú stimuláciu hladiny testosterónu a naopak oslabiť vplyv estrogénov, čo má vplyv napríklad aj na zvýšenie plodnosti
  • u žien dokážu zlepšiť cirkuláciu krvi v panvovej oblasti a prekrvenie vonkajších genitálií, čo zvyšuje ich dráždivosť pri sexuálnej stimulácii
  • rovnaký účinok majú niektoré potraviny aj u mužov, hlavne vtedy, ak podporujú roztiahnutie ciev, čo má za následok lepšie prekrvenie penisu

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Tipy na overené a účinné potraviny na libido

V prípade potravín je pôsobenie na zvýšenie a podporu libida dlhodobou záležitosťou, nečakajte preto zázraky zo dňa na deň. Ak však bude zmena jedálnička dlhodobá, vhodne zvolený výber jedál, surovín, nápojov, korenín a niektorých prísad sa vyplatí.

Medzi najlepšie potraviny na libido u žien a mužov patria:

Chilli: Štipľavé korenie patrí medzi najznámejšie afrodiziaka a chilli papričky sú jeho najlepším príkladom. Obsahujú látku zvanú kapsaicín, ktorá má v tele termogénny efekt a výsledkom je lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy.

Ustrice: Druhou známou potravinou s pozitívnym vplyvom na sexuálny apetít sú ustrice. Tie sú zdrojom aminokyselín, ktoré tiež podporujú lepšie prekrvenie genitálií, no obsahujú aj látky stimulujúce hladinu pohlavných hormónov.

Cesnak: Na zlepšenie prekrvenia pohlavného údu u mužov priaznivo pôsobí aj cesnak. Zloženie jeho látok totiž vyvoláva zvýšenie hladiny oxidu dusnatého, ktorý je zodpovedný za rozšírenie ciev a zvýšenie cirkulácie krvi v nich.

Zeler: Výborným afrodiziakom je aj zeler. Tento druh zeleniny možno nevyzerá príliš vábne, ale v jeho stonkách sa nachádzajú dve látky z kategórie feromónov, konkrétne ide o adrenostenón a adrostenol, ktoré pôsobia na ženy.

Med: Zdravou potravinou, ktorá má tiež pozitívne vplyvy na sexuálny apetít, je med. Obsahuje látky zlepšujúce stav ciev, no hlavne také, ktoré stimulujú hladinu a tvorbu pohlavných hormónov tak u mužov, ako aj u žien.

Červené víno: Alkohol je všeobecne považovaný za afrodiziakum, no len v tom správnom množstve. Špeciálne u žien pomáha na zvýšenie sexuálneho apetítu červené víno s veľkým obsahom antioxidantov, ale len v množstve 1 pohárika.

Zmrzlina: Ak ste sa vybrali s partnerkou na večeru a dáte si dezert, určite siahnite po zmrzline. Obsahuje totiž kombináciu dvoch minerálov a to vápnika a fosforu, ktoré u mužov zlepšujú erekciu a hlavne zvyšujú chuť na sex.

Kakao: Skvelým afrodiziakom je aj kakao. To pomáha jednak na zlepšenie priechodnosti ciev a teda u mužov aj na lepšiu erekciu, ale ešte viac pomáha ženám a to vďaka tomu, že obsahuje fenyletylamín zvyšujúci v mozgu túžbu po sexe.

Červený melón: Ak ide o ovocie, jednoznačnou voľbou pre mužov je červený melón. Ten totiž obsahuje veľké množstvo aminokyseliny zvanej L-citrulín, ktorá je zodpovedná za roztiahnutie ciev a môže tak zlepšiť prekrvenie penisu.

Orechy: Vysoký objem aminokyselín, pre zmenu hlavne L-arginínu, majú aj orechy, hlavne pistácie, kešu, vlašské, lieskovce a mandle. Sú tiež bohatým zdrojom zinku, ktorý podporuje zvýšenie hladiny testosterónu dôležitého pre libido.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie