• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Najčastejšie problémy s erekciou a prehľad možností, ako ich vyriešiť aj doma

Potraviny a erekcia

Problémy s erekciou sa týkajú podľa štatistík skoro každého druhého muža vo veku nad 40 rokov. U niekoho ide len o mierne ťažkosti, ktoré sú možno nepríjemné, ale nijak závažne kvalitu sexuálneho života neznižujú. Čoraz viac je však prípadov, kedy nastávajú ťažšie poruchy s výrazne negatívnym vplyvom na oboch partnerov.

Čo je erekcia a aké sú najčastejšie problémy s ňou

Erekcia, čiže stoporenie penisu, je prirodzenou súčasťou biologického mechanizmu a funkcie reprodukčnej sústavy u muža. Cieľom erekcie je lepší prienik pohlavného údu do pošvy, v konečnom dôsledku je erekcia nevyhnutným predpokladom plodnosti.

Vznik erekcie súvisí so sexuálnym vzrušením. Na základe dráždenia erotogénnych oblastí, ale napríklad aj na základe vizuálnej stimulácie, prichádza k nahrnutiu krvi do penisu, konkrétne do jeho troch toporivých teliesok. Výsledkom zvýšeného prekrvenia týchto teliesok je zväčšenie penisu, jeho vzpriamenie a jeho stoporenie.

Nie vždy však tento mechanizmus funguje tak, ako má:

  • najčastejšie bývajú problémy s nástupom erekcie, hlavne s rýchlosťou vzniku stoporenia, u niektorých mužov to môže totiž trvať príliš dlho
  • druhým typom porúch bývajú problémy s udržaním erekcie, ktorá keď aj vznikne, po niekoľkých minútach môže začať ochabovať alebo sa úplne stratí
  • tretím najčastejším javom je nedostatočná kvalita erekcie, čo v praxi znamená nedostatočne tvrdé stoporenie penisu následkom nedostatočného prekrvenia
  • v prípade, že dochádza k vážnym problémom vôbec so vznikom erekcie alebo s jej okamžitým ochabnutím, možno už hovoriť o erektilnej dysfunkcii

Možnosti, ako podporiť kvalitu erekcie aj doma

S výnimkou spomínanej erektilnej dysfunkcie, na ktorú existujú špeciálne lieky, je možné podporiť ostatné aspekty aj viacerými prirodzenými spôsobmi doma. Najlepšia je kombinácia obmedzenia negatívnych faktorov a podpory lepšieho prekrvenia penisu.

Medzi tie najlepšie možnosti a spôsoby patria:

Stravovanie: Tak, ako mnoho iných problémov, aj problémy s erekciou je možné ovplyvniť cez stravovanie. Do jedálnička treba zaradiť ovocie, orechy, zeleninu, ryby, chudé mäso a semienka, hlavne dyňové, ľanové či tekvicové. Obsahujú totiž minerály, mastné kyseliny a vitamíny prospešné pre krvný obeh.

Oddych a spánok: Medzi významné negatívne vplyvy, ktoré doliehajú zvlášť na moderného muža, patria stres, prepracovanosť a neustály zhon. Výsledkom sú tak nadmerná únava a vyčerpanosť. Doprajte si preto viac oddychu počas dňa, eliminujte všetky stresové faktory a nezabudnite ani na dostatočný spánok.

Pohyb a cvičenie: Veľmi dôležitým vplyvom pre zlepšenie cirkulácie krvi a aj pre zvýšenie libida je fyzická aktivita. Tu by ste mali skombinovať pravidelný a prirodzený pohyb, napríklad ako je chôdza, beh, bicyklovanie a plávanie, spolu s cvičením intenzívnejšieho typu, napríklad v posilňovni a fitness centre.

Prírodné afrodiziaka: Veľmi dobrou možnosťou, ako zlepšiť prekrvenie pohlavného údu a aj sexuálny apetít, sú prírodné afrodiziaka. Sem patria viaceré druhy korenia, napríklad chilli, kajenské korenie, zázvor alebo vanilka, ale aj niektoré druhy byliniek, napríklad ženšen, žerucha, kotvičník či saw palmetto.

Obmedzenie negatívnych vplyvov: Nielen pozitívna stimulácia, ale aj obmedzenie niektorých škodlivých a negatívnych faktorov môže mať pozitívny vplyv na zlepšenie erekcie a utlmenie niektorých jej bežných problémov. Snažte sa preto vyvarovať fajčenia, alkoholu, ťažkým jedlám, polotovarom a mastným potravinám.

Atraktívnejší sexuálny život: Rutina či stereotyp v posteli sú faktory, ktoré sa všeobecne podceňujú, no aj ony majú svoj vplyv na to, ak má muž problémy s erekciou či libidom. Skúste si preto svoj sexuálny život v spálni trocha ozvláštniť, napríklad novými polohami, rôznymi sexuálnymi pomôckami a hrami.

Podporné prípravky: Poslednou možnosťou, ktorú máte k dispozícii, sú prípravky na podporu erekcie a iných oblastí sexuálneho zdravia. Ide o tabletky založené na spomínaných afrodiziakach aj aminokyselinách zlepšujúcich prekrvenie penisu, ktoré si kúpite bez predpisu, napríklad ako je aj značka eJoy®.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie