• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Na poruchy potencie a libida vplývajú zlý krvný tlak, cukrovka, depresia aj iné civilizačné choroby

Máte problémy s erekciou jej vznikom a udržaním? Stáva sa vám, že ste akoby bez chuti na sex, nemáte žiadny milostný apetít a partnerka vám vyčíta, že ste stratili libido? Alebo sa už príliš dlho pokúšate o potomka, no vaša potencia akoby niekam odišla? To, čo si málo mužov odmieta pripustiť, je realita. A treba za ňou hľadať aj civilizačné ochorenia.

Nadváha a obezita

Začneme bez okolkov tým, čo sprevádza čoraz väčšiu časť populácie, v niektorých vekových kategóriách dokonca väčšinu. Nadváha či rovno obezita sú považované za najakútnejšie príklady typických civilizačných ochorení, ktoré majú ďalekosiahle následky.

Platí to hlavne pre celkové ľudské zdravie, obvykle s nimi totiž ruka v ruke idú aj rôzne metabolické, tráviace a kardiovaskulárne problémy. Zároveň však obezita a nadváha svojimi priamymi aj nepriamymi dôsledkami zhoršujú kvalitu sexuálneho života, hlavne pokiaľ ide o mužov. Problémy však môžu spôsobiť aj u žien, najmä pri snahe otehotnieť.

Tu sú dopady nadváhy a obezity na sexuálny život mužov:

  • v prvom rade ide o zhoršenie fyzickej kondície, čo sa prejaví na časovej výdrži pri pohlavnom styku, aj pestrosti využívaných sexuálnych polôh
  • v druhom rade sa jedná o problémy so stoporením pohlavného údu, tu sa jedná hlavne o poruchy tvrdosti erekcie a problémy s jej dlhším udržaním
  • ide aj o problémy s libidom a sexuálnym apetítom, čo je dôsledkom zníženia hladiny mužského hormónu testosterón, ktorý dominantne vplýva na chuť na sex
  • v neposlednom rade treba pamätať aj na to, že hladina testosterónu má vplyv na tvorbu a dozrievanie spermií, čo znamená zníženie potencie a plodnosti

Vysoký krvný tlak a ochorenia srdca

Druhou najčastejšou kategóriou civilizačných chorôb s vplyvom na kvalitu sexuálneho života sú tie, ktoré sa týkajú srdcovocievnej sústavy. V tomto ohľade sa jedná o zvýšený krvný tlak, odborne nazývaný hypertenzia, ktorý zvyšuje riziko erektilnej dysfunkcie.

V prípade mierneho zvýšenia môže prísť len k menej viditeľným a menej intenzívnym poruchám erekcie, napríklad s udržaním dostatočnej pevnosti a tvrdosti, no príliš vysoký tlak krvi vážne narušuje správne prekrvenie pohlavného údu a toporivých telies. Podobný problém nastáva aj pri ochoreniach srdca, ktoré nevie krv dostatočne „pumpovať“.

Štandardné riešenie týchto problémov s pomocou liekov pritom neprinesie úľavu, skôr naopak. Lieky na zníženie tlaku majú ako častý účinok práve pokles schopnosti erekcie. Najlepšie sú preto prevencia a režimové opatrenia na úrovni životosprávy.

Cukrovka a cholesterol

Problémy s erekciou a stoporením sú veľmi často aj dôsledkom zhoršeného krvného obehu. Tu treba rátať s vplyvom hlavne dvoch faktorov a to sú buď cukrovka alebo zvýšená hladina cholesterolu. Najmä druhý spomínaný problém má vplyv na krvný obeh.

Zvýšený cholesterol znamená zhoršenie prekrvenia pohlavného údu, ale aj iných tkanív. V krvnom obehu sa totiž hromadí cholesterol, špecifická forma lipidov, ktorý má súvis aj s postupným upchávaním ciev. Zmenšuje sa tak ich „priesvit“ a teda aj objem krvi, ktorý nimi prechádza. Vysoký cholesterol zvyšuje riziko erektilnej dysfunkcie až o 80 %.

Problematickou je aj vysoká hladina cukru v krvi, čo je sprievodný jav pre cukrovku. Ide o metabolické ochorenie, ktoré súvisí s nedostatkom inzulínu. Pri cukrovke sa zhoršuje nielen krvný obeh, ale aj funkčnosť nervovej sústavy, čo tiež pôsobí na erekciu.

Depresie aj úzkostné poruchy

Problémy v sexuálnom živote s potenciou, libidom aj stoporením nemusia mať vždy len typický fyziologický základ, do úvahy treba brať aj vplyv psychogénnych faktorov. Tu majú najviac devastačné účinky depresie a poruchy spojené s úzkosťou a strachom.

Výsledkom bývajú problémy vo všetkých oblastiach sexuálneho zdravia. U žien prevládajú ťažkosti s libidom, čiže sexuálnym apetítom, objavujú sa však aj u mužov, hlavne pokiaľ ide o depresie. Oveľa viac ale zasahujú erekciu a jej kvalitu, kde všetky úzkostné poruchy spôsobujú jej zhoršenie a to sa týka tak nástupu, ako aj udržania stoporenia.

V prípade nervozity, úzkosti, strachu a depresie môžu nastať aj ťažkosti s ejakuláciou. U väčšiny mužov dochádza k stavu tzv. predčasnej ejakulácii, čiže príliš rýchlemu vyvrcholeniu, sú však aj prípady, kedy je problém opačný a nastáva anorgazmia.

Zdieľajte:

Komentáre

Akykolvek doplnok obsahujuci tribulus terrestris, napr. nas eJOY, pripadne po dohode s lekarom aj pripravky na predpis (ale toto len skutocne s lekarom).

Dobry den! potrebujem poradit-som diabetik a tim aj kardiak,budem mat tento rok 70-tku.obcas potrebujem nieco na posilnenie potencie-prosim o radu.dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie