• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Monogamia sa dnes nenosí. Ktoré pohlavie je promiskuitnejšie?

V mladom veku sa poriadne vyblázniť, užívať si, vystriedať viacero partneriek, nájsť tú pravú a až potom sa usadiť. To je schéma, ktorú dnes uplatňuje množstvo ľudí, nielen mužov. Ženy sú na tom podobne. Počas strednej či vysokej školy spoznávajú študenti široký okruh ľudí, skúšajú nové aktivity a ani neviazaný sex s rôznymi partnermi nie je výnimkou. Búrlivá mladosť sa však nie vždy vypláca. A nielen mladosť. Aj v zrelom veku sa mnoho ľudí namiesto monogamie prikláňa skôr k striedaniu sexuálnych partnerov. Promiskuita však so sebou prináša množstvo rizík, ktoré si človek v danej chvíli ani nemusí uvedomovať. Sú k striedaniu partnerov naklonené viac ženy alebo muži?

Ideálny počet sexuálnych partnerov

Počet sexuálnych partnerov, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za prijateľný, sa naozaj ťažko odhaduje. 100 ľudí 100 chutí. Pre niekoho je nepredstaviteľný pohlavný styk s viac ako jedným partnerom počas svojho života, iný si naopak nevie predstaviť, že by zažil a vyskúšal sex iba s jednou osobou. Existuje istá hranica, pri ktorej sa ženy či muži začnú označovať slovom promiskuitná/ý. Toto slovo má latinský pôvod a znamená striedanie partnerov, voľný či nezáväzný pohlavný styk. Hranica promiskuity je však veľmi diskutabilná, pohľady vedcov a samotných mužov a žien sa odlišujú. Z odbornejšieho hľadiska sa promiskuita spája s 15 sexuálnymi partnermi, teda ak vašou posteľou prešlo 15 a viac milencov či mileniek, pokojne sa môžete označiť za promiskuitnú osobu. Muži zase označujú ženy za „poddajnejšie“ či ľahšie už v prípade, že sa počet ich sexuálnych partnerov blíži k číslu 10. Ženy sú v tomto smere benevolentnejšie, muža s dostatkom skúseností často vyzdvihujú a predošlé partnerky im nerobia vrásky na tvári. Čím viac žien, tým viac skúseností a tým pádom aj lepší výkon v posteli. Ženy sa začnú na mužov pozerať podľa výskumov trochu zvláštne až pri čísle 20. Páni pritom zväčša pri otázke týkajúcej sa počtu sexuálnych partneriek číslo zvyšujú a dámy naopak uvádzajú menší počet ako je ten skutočný.

Dôsledok rýchlej vzrušivosti?

Muži sa vzrušia ľahšie ako ženy, ich plodnosť trvá dlhšie ako u žien (v podstate do konca života) a práve na základe týchto skutočností sú prirodzene považovaní za pohlavie, ktoré je pri striedaní partnerov aktívnejšie. Krv sa dokáže v penise nahromadiť rýchlosťou blesku a stačí aj najmenší podnet v podobe krásnej ženy a erekcia je na svete. Mozog automaticky vyšle do tela signál, že túži po sexe a penis sa snaží o dôkladné plnenie žiadosti. S daným objektom, ktorý vzrušenie spôsobil alebo s hocijakým iným, ktorý dokáže túžbu uspokojiť. No zdravá erekcia nemusí byť jediným spúšťačom promiskuity. Často sa k striedaniu partnerov uchyľujú páni, ktorí videli tento vzor u svojich rodičov, trpia určitými sexuálnymi poruchami prípadne si nedokážu udržať stálu partnerku.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie