• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ktoré sú najlepšie afrodiziaka pre ženy? Bylinky, ovocie, sladkosti aj rôzne koreniny

Afrodiziaká

Hovorí sa, že medzi najlepšie ženské afrodiziaka, ktoré môže muž využiť, patria jeho šarm, sebavedomie a výkon v posteli. To je možno aj pravda, no nie každý chlap má všetky tieto ingrediencie v optimálnom pomere a vie ich vždy na 100 % ukázať. Oveľa účinnejšie sú preto overené afrodiziaka z kategórie rôznych potravín, rastlín a korenia.

Čo sú afrodiziaka pre ženy a aké majú účinky

Pojem afrodiziakum je starý takmer toľko, ako ľudstvo samotné. Ako afrodiziaka sa označujú prostriedky, ktoré dokážu v ľudskom tele nabudiť všetky zmysly s cieľom intenzívnejšie vnímať sexuálne vzrušenie a neskôr aj priame či nepriame dráždenie a stimuláciu.

Vzhľadom na to, že fungovanie mužskej a ženskej pohlavnej sústavy, ale aj hormónov, ktoré s tým súvisia, sú odlišné, treba aj v prípade afrodiziak rozoznávať tie, ktoré lepšie pôsobia na mužov a tie, ktoré lepšie pôsobia na ženy. Plusom v prípade tých ženských je, že okrem vplyvu na sexuálny život môžu mať aj nepriame pozitívne dôsledky.

Tu je prehľad tých najlepších účinkov, ktoré ponúkajú:

  • v prvom rade pôsobia afrodiziaka na hladinu pohlavných hormónov, hlavne estrogénu, s cieľom jeho stimulácie a zvýšenia sexuálneho apetítu
  • zároveň zlepšujú prekrvenie pohlavnej sústavy a intímnej oblasti, čo v praxi znamená zvýšenie vzrušivosti pri stimulácií genitálií
  • niektoré afrodiziaka môžu pôsobiť aj na poprsie, aj keď nie priamo na jeho zväčšenie, avšak minimálne na zvýšenie pevnosti a pružnosti
  • veľmi pozitívnym vplyvom je zlepšenie zvlhčenia pošvy a zvýšenie jej sekrécie, čo sa odrazí aj na lepšom prežívaní pohlavného styku

Najlepšie ženské afrodiziaka s overenými účinkami

Ako afrodiziaka pre ženy možno použiť viaceré druhy potravín, či už pôjde o zdravé ovocie alebo aj menej zdravé sladkosti, no taktiež rôzne druhy byliniek a korenia. Plusom je, že sa jedná o prirodzené prostriedky s možnosťou dlhodobého pôsobenia.

Siahnuť môžete po nasledovných druhoch:

Kakao: Ak radi maškrtíte, zaraďte do svojho jedálnička čokolády s vyšším obsahom kakaa. Kakaové bôby totiž majú nielen skvelú chuť, ale aj výborný afrodiziakálny účinok a to hneď dvoma spôsobmi. Jednak pomáhajú lepšiemu krvnému obehu v genitálnej oblasti, ale zároveň aj zlepšujú náladu a mentálnu vitalitu.

Banány a melóny: Tieto dva druhy ovocia sú afrodiziakom tak pre mužov, ako aj pre ženy. V prípade banánov ide o účinok horčíka na upokojenie nervovej sústavy a bromelaínu na zvýšenie sexuálnej túžby, v červenom melóne sa zas nachádza aminokyselina arginín zlepšujúca prekrvenie intímnych oblastí.

Ďatle: Ďatle patria medzi exotický druh afrodiziaka, ktorý je skvelou prísadou do rôznych jedál, no hlavne v krajinách arabského sveta ide o veľmi dobrý stimulant sexuálnej energie a vitality. Vďaka obsahu vitamínov, vlákniny aj stopových prvkov pomáhajú na upokojenie nervového systému a lepšie prežitie orgazmu.

Špargľa: Jeden z najlepších druhov zeleniny na podporu sexuálneho libida aj zdravia u žien je špargľa. Tá obsahuje látky, ktoré pomáhajú zvýšiť sexuálny apetít, ale rovnako tak aj fytoestrogény, ktoré zas zlepšujú plodnosť, zmierňujú problémy počas menštruácie a aj negatívne prejavy menopauzy.

Korenie: Viaceré druhy korenia môžu mať tiež afrodiziakálny účinok na ženský organizmus. Ide predovšetkým o škoricu, zázvor, muškátový orech, čierne korenie, šafran alebo chilli. Tieto druhy korenia obsahujú látky stimulujúce krvný obeh a zvyšujúce vzrušivosť v genitálnej oblasti pri sexuálnej stimulácii.

Bylinky: V podobe čajov a odvarov je možné použiť na podporu ženského sexuálneho apetítu aj bylinky. Skvelý sexuálny stimulant je napríklad ginkgo biloba, ktoré pomáha aj na zvýšenie pocitu energie, serenou plazivú s fytoestrogénmi, senovku grécku na podporu estrogénu alebo žeruchu peruánsku priamo na zvýšenie libida.

Červené víno: Tak v prípade mužov, ako aj v prípade žien, môže červené víno v zdravom množstve výrazne zvýšiť pocit sexuálnej energie. Obsahuje resveratrol aj viacero antioxidantov, ktoré uvoľňujú napätie, zvyšujú sexuálne vzrušenia a pôsobia aj na intenzívnejšiu reakciu tela na dráždenie.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie