• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Ktoré afrodiziakum pre ženy je najlepšie? Prírodné bylinky, čaje či kvapky?

ženské afrodiziakum

Ľudia už od nepamäti používali na zvýšenie sexuálneho libida a funkcií pohlavnej sústavy rôzne podporné byliny, potraviny, látky a ingrediencie. V rôznych kultúrach, krajinách a národoch sa využívali látky, ktoré boli prirodzené pre danú oblasť.

Aj dnes tieto prostriedky môžu zvýšiť chuť na sex či zlepšiť kvalitu sexuálneho zdravia a života každého človeka, mužov aj žien. Ak sa váš sexuálny život ocitne v ťažkostiach, môžu sa neskôr prejaviť vážne komplikácie aj v partnerskom vzťahu. Práve preto treba situáciu riešiť hneď na úvod a my sa dnes pozrieme na afrodiziaka pre ženy.

Čo sú afrodiziaka, ich história a ich moderné použitie

Afrodiziaka sú špecifické látky, ktoré stimulujú organizmus pre lepšie vnímanie sexuálneho dráždenia a súčasne zlepšujú jeho sexuálne funkcie. V starovekom Grécku sa používali na zvýšenie libida a ich názov vychádza z gréckej bohyne lásky, Afrodity.

V starovekých civilizáciách bola sexualita žien v každej kultúre darom, no ak sa s ňou vyskytli ťažkosti, boli to práve afrodiziaka, ktoré jej mali pomôcť.

V staroveku a stredoveku sa ako prírodne afrodiziaka využívali často aj netradičné spôsoby. V starovekom Ríme sa pre zvýšenie plodnosti žien používala krv netopiera, ktorá sa naniesla na ovčiu vlnu a tá sa vložila do jej lona. Muži zas raňajkovali praženicu z holubích vajec, medu a bravčovej masti, čo im malo zaistiť posilnenie výkonu v posteli.

V modernej dobe prešli prírodné afrodiziaka veľkým pokrokom. Vyrábajú sa vo formách čajov alebo ako hotové produkty a doplnky v perorálnej podobe kapsúl, tabliet či sirupov. Niektoré sú určené špeciálne pre mužov či ženy, iné zas univerzálne.

Vďaka modernej forme sú aj dnes afrodiziaka veľmi účinné a špeciálne u žien povzbudzujú sexuálny inštinkt, túžbu na sex, vnímavosť na dráždenie a sexuálnu stimuláciu a môžu tiež prispieť ku kvalitnejšiemu prežitiu orgazmu. Viaceré, najmä ak ide o bylinky, majú pozitívny vplyv aj na zdravie pohlavných orgánov a podporujú ich funkcie.

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Aké účinky a v ktorých oblastiach majú pre ženy afrodiziaka

Afrodiziaka určené pre ženy majú štandardne komplexné účinky na celú pohlavnú sústavu aj sexuálne zdravie a funkcie. Viaceré podporujú aj hormonálnu rovnováhu.

Afrodiziakálne látky, najmä ak majú prírodný pôvod, môžu organizmu dodať aj mnohé chýbajúce živiny, ktoré sa nedajú získať z bežnej stravy. Mnohé tieto látky podporujú zdravie srdca a ciev, čo vplýva na dostatočné prekrvenie pohlavnej sústavy.

Medzi najdôležitejšie oblasti, kde majú účinky, patria:

 • stimulácia libida u žien a účinné zvýšenie sexuálneho apetítu, jednak vplyvom na prekrvenie genitálií, ale aj vplyvom na hormonálnu hladinu
 • podporujú produkciu ženských hormónov z kategórie estrogénov alebo účinkujú na estrogénové recepty a tak udržujú hormonálnu rovnováhu
 • stimulujú prekrvenie pohlavnej sústavy, čo zvyšuje vzrušivosť na sexuálne dráždenie, zároveň podporujú činnosť Skeneho žliaz a zvlhčenie pošvy
 • niektoré sú účinné aj proti negatívnym prejavom menopauzy, pomáhajú na zdravší priebeh menštruácie a zmierňujú predmenštruačný syndróm

Viaceré afrodiziakálne látky majú tiež pozitívne účinky na pokožku, vlasy, pleť a nechty. Mnoho z nich má jedinečné účinky na regeneráciu mysle aj kvalitu spánku a pomáhajú pri vyčerpaní a duševnej nerovnováhe. V prípade, že sú obsiahnuté v bylinkách či potravinách, môžu byť obohatené minerálmi a vitamínmi, čo ich účinky znásobí.

Formy? Kvapky, čaje, tinktúry, tabletky, parfumy aj do kúpeľa

Kým v minulosti bolo možné afrodiziaka využiť iba v podobe čajov, dnes to môže byť aj v podobe perorálnych kapsúl, tabliet, tekutých prípravkov aj na vonkajšie použitie. Na ich použitie nie je potrebný lekársky predpis ani vyšetrenie u lekára.

K najčastejším formám afrodiziak patria nasledujúce:

Čaje: Afrodiziakálne čaje si ľudia pripravovali už od samých začiatkov civilizácie, či už v Ázii, okolo Stredozemného mora aj v Južnej Amerike. V minulosti mali v liečiteľstve veľkú úlohu a boli využívané u mužov aj žien. Základnou surovinou boli výťažky bylín, ktoré podporovali prekrvenie a stimulovali hladinu estrogénu či testosterónu.

Kvapky: Tento druh afrodiziak je určený na použitie na jazyk, čiže ide o perorálnu formu užívania. Najznámejším afrodiziakom v podobe kvapiek sú tzv. španielske mušky, čo sú kvapky obsahujúce extrakt z chrobáka menom Pľuzgierik lekársky. Ten obsahuje látku kantaridín, ktorá pomáha na prekrvenie pohlavných orgánov a genitálií.

Tinktúry: Tinktúry sú vyrábané tiež z rastlín s afrodiziakálnym účinkom a tieto sú spracované s pomocou liehu. Takáto forma použitia je bezpečná a vhodná aj na dlhodobé používanie. Bylinné tinktúry udržujú zdravie pohlavnej sústavy, podporujú krvný obeh, sexuálne libido a u žien môžu pomáhať aj na zvýšenie vzrušivosti.

Parfumy: Zaujímavou vonkajšou formou sú afrodiziakálne parfumy, ktorých cieľom je pritiahnuť pozornosť opačného pohlavia. Obsahujú esenciálne látky, no najmä účinné feromóny, ktoré reagujú s receptormi opačného pohlavia a stimulujú libido. Feromónové parfumy sú podľa zloženia špeciálne určené buď pre ženy alebo mužov.

Prísady do kúpeľa: Po náročných pracovných dňoch je príjemný kúpeľ skvelým relaxom. S výberom správnej prísady môže mať aj erotický náboj, stačí, ak použijete vhodné bylinkové prísady. Tie môžu nielen stimulovať krvný obeh a tak pôsobiť na libido, ale viaceré majú aj širšie účinky, napríklad na zdravie pokožky a odbúranie stresu.

Tabletky a kapsuly: Mnoho žien má problémy so sexuálnym libidom či vzrušivosťou, no hľadajú jednoduché, presné a dlhodobé riešenie. Vďaka modernému spracovaniu môžu mať afrodiziaka aj podobu tabliet a kapsúl. Okrem afrodiziakálnych rastlín obsahujú aj ďalšie látky a komplexne pomáhajú na sexuálne zdravie aj jeho funkcie.

Ktoré bylinky sú najsilnejšie ako afrodiziaka pre ženy

Najúčinnejšie prírodné afrodiziakum sú jednoznačné bylinky, pretože neovplyvňujú iba sexuálne zdravie a majú veľmi bohaté zloženie z pohľadu prírodných účinných látok. Viaceré pritom pomáhajú aj na hormonálne činnosti, čo ženy určite ocenia.

Toto sú najúčinnejšie rastlinné afrodiziaka pre ženy:

Ashwagandha: Táto afrodiziakálna rastlina pochádzajúca z Indie sa používa už viac ako 3000 rokov. Je známa vďaka svojej schopnosti odbúravať stres a pocit úzkosti, pri jej užívaní sa tak deje v dôsledku zníženia kortizolu v tele, čo je stresový hormón. Okrem toho pomáha ženám na hormonálnu rovnováhu a na príznaky PMS a menopauzy.

Damiána: Damiána sa prirodzene vyskytuje na juhu Severnej Ameriky a ľudia ju využívajú po celom svete. Rastlina pomáha ženám zvýšiť ich sexuálne libido a tak zvyšuje aj kvalitu ich milostného zážitku. Má pozitívne účinky na činnosti mozgu, psychickú únavu a špeciálne ženám pomáha aj na zápaly močových ciest a kontrolu hmotnosti.

Žerucha: Maca je prastará liečivá bylina, ktorá pochádza z peruánskych Ánd a vďaka svojím účinkom je často nazývaná aj „peruánska viagra“. Táto rastlina má schopnosť potláčať stres, podporuje libido žien, pomáha na častú únavu aj vyčerpanie a zmierňuje negatívne prejavy menopauzy. Je vynikajúcim zdrojom rastlinných fytoestrogénov.

Kotvičník zemný: Rastlina známa aj pod názvom Tribulus Terrestris bola vďaka svojím liečivým účinkom využívaná už v starovekej Číne. V 80. rokoch 20. storočia používali Tribulus športovci ako simulant fyzického výkonu a svalov. V období klimaktéria pomáha ženám na návaly tepla, podporuje hormonálnu rovnováhu a libido.

Muira Puama: Bylinka pochádzajúca z Brazílie má prospešné účinky hlavne pre pohybovú sústavu, nervový systém a v neposlednom rade aj pohlavné orgány. Podporuje mozgové činnosti a nervový systém, čím zabraňuje vzniku depresií alebo chronickej únave. Okrem toho podporuje ženské libido, znižuje stres a spomaľuje bunkové starnutie.

Angelika: Angelika je bylinka, ktorú ľudia používajú viac ako 2000 rokov a jej koreň sušia aj na liečivé použitie. Pozitívne vplýva na krvný obeh aj na stimuláciu prirodzenej regulácie hormónov. Užíva sa pri problémoch s reprodukčným systémom, napríklad na nepravidelnú menštruáciu a prejavy predmenštruačného syndrómu a klimaktéria.

Vitex: Vitex jahňací je liečivá rastlina pre ženy a to najmä z hľadiska riešenia ženských problémov. V minulosti ju nazývali „mníšske korenie“ a používali ju ako podporu pre zdravé a bezproblémové tehotenstvo. Rastlina má blahodarné účinky na ženské hormóny, ich rovnováhu, zmierňuje menštruačné kŕče a podporuje močové cesty.

Senovka grécka: Senovka Grécka je v súčasnej dobe pomerne známou bylinkou, ktorá má dlhú históriu v tradičnej medicíne. Bylinka dokáže pomôcť pri tráviacich problémoch, pomáha proti zápalom v tele a na kožné problémy. Pre ženy predstavuje výborný stimulant sexuálnej túžby a je užitočná aj pre dojčiace ženy na tvorbu mlieka.

Najčastejšie otázky o afrodiziakach pre ženy

Napriek svojim jedinečným účinkom a vysokej popularite sú prírodné afrodiziaka medzi niektorými ženami stále nepoznanou vecou. Na internetových fórach je tak stále mnoho z nich, ktoré majú rôzne otázky na túto tému, praktické aj úplne laické.

Medzi témy, ktoré sa o afrodiziakach riešia, patria aj:

Ako a dlho ich treba užívať a kedy prídu prvé účinky?

Všetko závisí v prvom rade od toho, aké afrodiziakum si zvolíte. Pokiaľ ide o afrodiziaka vo forme parfumov alebo kvapiek, účinok sa dostaví väčšinou okamžite. Pri výbere bylinných afrodiziakach v podobe rastlinných prípravkov je dôležité užívať ich pravidelne a dlhodobo. Prvé výsledky sa objavia do troch mesiacov, niekedy aj skôr.

Hrozia pri ich užívaní aj nejaké negatívne účinky?

Keďže je reč o 100% prírodných látkach, riziko nežiaducich vedľajších účinkov je minimálne. Všetky látky, ktoré sa v prírodných afrodiziakach nachádzajú, sú pre organizmus úplne prirodzené. Navyše, v mnohých prípadoch ide o známe liečivé rastliny podporujúce celkové zdravie organizmu. K ich kúpe netreba lekársky recept ani vyšetrenie.

Môžu okrem libida podporiť komplexné sexuálne zdravie?

Prioritným účinkom afrodiziak u žien aj mužov je práve stimulácia libida, čiže zvýšenie sexuálneho apetítu a chuti na sex. Afrodiziaka prinášajú do sexuálneho života žien stratené vzrušenie aj sexuálnu túžbu. Ich zloženie však dokáže v tele ženy zlepšiť krvný obeh a prekrvenie genitálií a mnohé podporujú aj hormonálnu rovnováhu.

Sú lepšie syntetické alebo prírodne afrodiziaka?

Afrodiziaká sa všeobecne delia na tie, ktoré majú fyziologický účinok a na tie, ktoré pôsobia psychicky. Mnoho ľudí si myslí, že pri užívaní syntetických afrodiziak dosiahnu efekt rýchlejšie a silnejšie, no neplatí to. Navyše, tie prírodné sú pre telo prirodzené, majú komplexnejší vplyv a nehrozia pri nich žiadne vážnejšie vedľajšie účinky.

Ktoré potraviny obsahujú najviac afrodiziak?

Ako afrodiziaka sa označujú aj mnohé bežné potraviny a to preto, lebo obsahujú látky podporujúce libido, hormonálnu rovnováhu či prekrvenie genitálií. Medzi tie najlepšie pre ženy patria čokoláda s vysokým obsahom kakaa, štipľavé koreniny, sója a produkty z nej, ryby a morské plody a do istej miery aj orechy a semiačka.

Ako fungujú prírodné doplnky a aké majú účinky v praxi

V súčasnej dobe už existuje množstvo druhov perorálnych prírodných doplnkov, ktoré obsahujú látky charakterizované ako afrodiziaka. Ich hlavnou výhodou je komplexné zloženie, ktoré obsahuje okrem rastlín aj aminokyseliny, vitamíny či minerály.

Účinky doplnkov sú vrátane vplyvu na libido široké:

 • zmes prírodných afrodiziak má blahodarné účinky na sexuálnu energiu, libido, zintenzívňuje pôžitok a pomáha prekrviť pohlavnú sústavu
 • vplývajú na správnu činnosť ženských hormónov, pričom pomáhajú na negatívne prejavy syndrómu PMS a zmierňujú príznaky menopauzy
 • v kombinácií s niektorými účinnými vitamínmi a minerálmi pozitívne účinkujú na kvalitu spánku, regeneráciu organizmu a na odbúranie stresu
 • viaceré majú schopnosť dodať telu fyzické posilnenie, zlepšujú kontrolu nad hmotnosťou a podporujú aj celkovú vitality a výkonnosť

Prírodné afrodiziaká sú k telu úplne šetrné a vďaka ich zloženiu sú ich účinky komplexné. Zloženie je overené a laboratórne testované, užívanie presné a pevne stanovené. Ich maximálny efekt sa však dostaví až pri dlhodobom a pravidelnom užívaní 3 alebo viac mesiacov. Kľúčové je, že sú dostupné voľne bez receptu či návštev lekára.

eJoy® Femina špeciálne pre ženy a na zvýšenie chuti na sex

eJoy® Femina patrí na trhu s doplnkami obsahujúcimi afrodiziaka k najkvalitnejším prírodným produktom pre ženy. Značka je pritom na trhu už 7 rokov.

Vďaka jedinečnému zloženiu z mixu kvalitných extraktov bylín, minerálov a vitamínov sú jeho účinky pre ženy komplexné a dlhodobé. Prírodný produkt značky eJoy® Femina má zameranie na všetky života ženy, či už pre tie mladšie alebo aj v menopauze.

eJoy® Femina pre ženy prináša nasledujúce vplyvy:

 • kombinácia podporných zložiek udržuje hladinu hormónov
 • pozitívne vplýva na ženské libido, sexuálnu energiu a túžbu
 • je účinný aj pri negatívnych prejavoch PMS a menopauzy u žien
 • pomáha odbúravať stres, zmeny nálad a emočnú podráždenosť
 • zlepšuje spánok, pomáha telu zregenerovať a dodáva mu energiu
 • má podporné účinky aj na zdravie pokožky, vlasov, pleti a nechtov

Keďže je reč o 100% prírodnom prípravku, nemusíte mať obavy z vedľajších účinkov. Jedinečné zloženie eJoy® Femina pozostáva z prirodzených látok, takže sa nevyskytnú žiadne vedľajšie komplikácie. Pri pravidelnom a dlhodobom užívaní dosiahnete najlepší efekt, denné dávkovanie sú 2 tablety a môžete ich užiť kedykoľvek počas dňa.

ejoy femina

ejoy femina

Doplnok je možné zakúpiť aj online na oficiálnej webstránke značky v pohodlí domova a to už dnes. Ak hľadáte koncentrované afrodiziaka v jednom produkte, ktoré pomôžu na libido aj na ďalšie ženské problémy, eJoy® Femina je vynikajúca voľba!

Zhrnutie skúseností žien s afrodiziakami a zvýšením chuti na sex

Problémy s libidom a v milostnom živote treba riešiť čo najskôr a bez ohľadu na vek. Nie sú totiž iba záležitosťou žien nad 40 rokov, týkať sa môžu aj mladších.

Napriek rôznym predstavám či mýtom, ťažkosti s nízkym sexuálnym libidom sa vyskytujú u žien rovnako často, ako aj u mužov. Jeho pokles vás môže prekvapiť kedykoľvek a prináša so sebou aj ďalšie ťažkosti v milostnom či partnerskom živote. Navyše, sexuálne zdravie ovplyvňujú aj iné faktory, napríklad stres či nezdravá životospráva.

Skvelým pomocníkom, ktorý je overené stáročiami skúseností, sú práve afrodiziaka. Vďaka modernému pokroku ich už viete nájsť nielen v podobe čajov, ale hotových produktov, ktoré  sú určené na problémy v sexuálnom živote a pomáhajú komplexne.

Skúsenosti žien s podpornými prírodnými doplnkami na zvýšenie sexuálnej túžby a zdravia sú pozitívne. Množstvo z nich máva nízke libido kvôli zhoršeniu hormonálnej rovnováhy či horšiemu prekrveniu pohlavnej sústavy. Práve tu môžu tieto prípravky pomôcť a spomedzi značiek, ktoré sú na trhu, je práve eJoy® Femina veľmi chválený.

Svojimi účinkami patrí k najkvalitnejším prírodným doplnkom pre ženy, ktorý bol certifikovaný Úradom verejného zdravotníctva SR a má overené a koncentrované zloženie pozostávajúce nielen z afrodiziak. To je aj dôvod, prečo ženám pomáha komplexne!

eJoy® Femina pre ženy

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® Femina určený pre ženy.

Skoncujte s príznakmi menopauzy a zlepšite svoj sexuálny život.

Chcem vyskúšať eJoy® Femina

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri kúpe viac ako 1 balenia)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie