• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Klitoriálny orgazmus

ženský orgazmus

Najčastejším typom orgazmu, ktorý ženy vedia dosiahnuť, je klitoriálny orgazmus. Ako už hovorí aj jeho názov, ide o vyvrcholenie spôsobené stimuláciou a dráždením klitorisu. Ide o intenzívne inervovaný bod s vysokou citlivosťou na dráždenie.

Podľa štatistík je tento druh orgazmu najrozšírenejším a to kvôli spôsobu, ako ho možno dosiahnuť. K orgazmu môže prísť v dôsledku stimulácie klitorisu prstom, jazykom, pohlavným údom aj nejakou erotickou hračkou. Ak chcete vedieť, ako partnerke dopriať tento orgazmus, čo robiť a čoho sa naopak vyvarovať, prezradím vám to.

Klitoriálny orgazmus a ako ho dosiahnuť

Klitoriálny orgazmus, ako už hovorí aj jeho názov, je orgazmus, ktorý vychádza zo stimulácie klitorisu. Ide o bod, ktorý je veľmi citlivý na dotyky alebo stimuláciu. Niekedy sa tomuto miestu hovorí aj dráždec a mnoho štúdií ho prirovnáva k ženskému penisu.

Klitoris sa nachádza na vonkajšej strane pošvy v jej hornej časti, čiastočne je zakrytý pyskami ohanbia, no nájdete ho rýchlo. Na rozdiel od bodu G je dobre prístupný a podobne, ako penis, v prípade vzrušenia ženy sa viac prekrví, zväčší a stvrdne. Anatomicky je však jeho väčšia časť neviditeľná a ukrytá vo vnútri, vonku sa nachádza iba jeho tretina.

Klitoriálny orgazmus sa dá dosiahnuť stimuláciou:

 • prstami, buď končekmi prstov, bruškami prstov alebo vnútornou plochou prstou, záleží aj na tom, či budete chcieť dráždiť pysky ohanbia
 • jazykom, čo je najčastejší spôsob, ktorý väčšina žien preferuje, nakoľko špička jazyka je veľmi flexibilná a dráždenie môže byť rôznym pohybom
 • erotickou pomôckou alebo hračkou, obvykle ide o špeciálne masturbátory založené na vibráciách, pulzovaní či inom spôsobe pohybu alebo dráždenia

Okrem týchto troch najčastejších spôsobov, ktoré patria k najlepším spôsobom stimulácie, je možné dráždiť klitoris aj pomocou tepla, chladu, tlaku vzduchu či prúdu vody. Nie vždy však takýmto spôsobom dráždenia príde k orgazmu, závisí to aj od citlivosti.

Na rozdiel od ostatných častí pohlavných orgánov, v klitorise sa nachádza vyše 8 000 nervových zakončení, ktoré sú sústredené v jednom bode. Každá žena ho má odlišný, či už ide o veľkosť, tvar alebo hrúbku. Zaujímavosťou je, že okrem toho, že sa počas vzrušenia zväčší a prekrví, sa jeho veľkosť mení aj v závislosti od veku ženy.

Porovnanie klitoriálny vs. vaginálny orgazmus

Mnoho žien, ale aj mužov, porovnáva klitoriálny orgazmus s tým vaginálnym. Informácii na túto tému je veľké množstvo, chcel by som ich preto dať na pravú mieru.

Tu je porovnanie oboch orgazmov a čím sa vyznačujú:

Rýchlosť dosiahnutia: Vo väčšine prípadov je dosiahnutie klitoriálneho orgazmu jednoduchšie a rýchlejšie, ako je to u vaginálneho. Dôvodom je silné inervovanie klitorisu na menšom priestore, jednoduchšia technika a viac spôsobov stimulácie.

Intenzita a prežívanie: Ženy sa zhodujú v tom, že vaginálny orgazmus je na druhú stranu oveľa intenzívnejší a prežívajú ho omnoho silnejšie, ako ten klitoriálny. Vzrušenie sa nesústredí iba v jednom bode, ale v celom vnútre pošvy a v dolnej časti panvy.

Spôsob stimulácie: Rozdiel medzi oboma orgazmami je aj v tom, ako sa dosahujú. Klitoriálny orgazmus sa dosahuje iba a jedine dráždením klitorisu, k tomu vaginálnemu môže viesť viac ciest, či už stimuláciou nejakého bodu vo vagíne alebo celej vagíny.

Striekanie počas orgazmu: Ak ide o tzv. mokrý orgazmus, nazývaný niekedy aj squirting, môže ísť o sprievodný jav vychádzajúci zo stimulácie bodu G. Mnoho žien však dokáže striekať aj počas vaginálneho orgazmu, nie však počas klitoriálneho.

Ideálna poloha pre orgazmus: V tomto má navrch klitoriálny orgazmus, keďže ten môže žena dosiahnuť v ľubovoľnej polohe. Pri tom vaginálnom sú najlepšie pozície tie, kde muž vie penisom preniknúť hlbšie, čiže zozadu, misionár alebo poloha jazdkyne.

Postup, ako dosiahnuť klitoriálny orgazmus

Na prvý pohľad to vyzerá tak, že dosiahnuť u ženy klitoriálny orgazmus nebude nič zložité. Opak je pravdou, najmä ak ide o jeho kvalitu, intenzitu či viacnásobné opakovanie. To je aj dôvod, prečo sa budem téme, ako tento orgazmus dosiahnuť, venovať viac.

Pripravil som preto mužom návod, čo a ako robiť:

Predohra zameraná na erotogénne oblasti

Každé milovanie musí bezpodmienečne začínať predohrou, aspoň minimálnou. Ak chcete dopriať partnerke kvalitný klitoriálny orgazmus, musíte sa práve klitorisu na úvod vyhýbať. Zamerajte sa na ostatné erotogénne zóny, najmä krk, šiju, poprsie, bruško, chrbát, boky, vnútornú stranu stehien, lýtka či nohy a to dotykmi, jazykom a bozkami.

Optimálna poloha pre uvoľnenie

Hoci na rozdiel od toho vaginálneho, klitoriálny orgazmus je možné dosiahnuť takmer v každej polohe, ja odporúčam tie, o ktorých viem, že sa v nich žena cíti najviac uvoľnene. Ide o polohu v ľahu na chrbte s rozkročenými nohami, polohu v miernom sede kombinovanom s čupením a o polohu na nohách a rukách, čiže „na psíka“.

Budovanie vzrušenia a postupná stimulácia

Po úvodnej predohre a zaujatí správnej polohy prichádza čas na postupné zvyšovanie dráždenia a vzrušenia. Prejdite postupne do oblasti klitorisu, no nezameriavajte sa iba naň. Rukami, konkrétne prstami, stimulujte aj jeho okolie, vrátane vonkajších a vnútorných pyskov. Keď žena dostatočne zvlhne, nebojte sa prejsť aj do vnútra.

Viac spôsobov dráždenia v jednom

Čo sa týka stimulácie klitorisu, kombinujte viacero spôsobov a techník. Prsty a jazyk sú základ, pridať môžete nejaké erotické hračky, kocku ľadu alebo sexuálne pomôcky. Nebojte sa skúšať rôzne možnosti, napríklad krúživý pohyb, striedanie intenzity tlaku a podobne. Takýmto spôsobom zistíte, čo sa žene páči najviac a najviac ju vzrušuje.

Záverečné intenzívne vyvrcholenie

V poslednej fáze sa treba držať toho, čo bolo doteraz najúspešnejšie. Zvoľte taký spôsob stimulácie, ktorý vzrušuje ženu najviac a pokračujte v ňom. Dôležité je nemeniť príliš tempo a spôsob dráždenia, v tomto prípade bude platiť, že vytrvalosť prinesie najlepšie ovocie. Nebojte sa toho, ak vám žena rukou či inak pomôže, ráta sa výsledok!

Prečo sa nebáť experimentovania a čo môže priniesť?

Vo vyššie spomínanom postupe by som sa chcel bližšie venovať spôsobu stimulácie klitorisu a celej oblasti, najmä z pohľadu netradičných spôsobov dráždenia. Experimentovanie môže priniesť nepoznanú rozkoš, či už ide o masturbáciu alebo hry vo dvojici.

Prvým spôsobom experimentovania je skúšať netradičnú stimuláciu s využitím tepla alebo chladu. Najjednoduchšie je to s vodou a v sprche, kde môžete použiť klasickú aj masážnu sprchovú hlavicu. Stačí len striedať teplú vodu so studenou a skúšať vzdialenosť či intenzitu vodného prúdu. Ešte lepší zážitok môžete mať vo vani alebo jacuzzi.

Druhou možnosťou sú erotické hračky na klitoris:

 • najčastejšie ide o vibrátory, pulzátory a masturbátory, ktoré sú určené buď čisto na stimuláciu klitorisu alebo je to ich sekundárna funkcia
 • niektoré z tých lepších modelov ponúkajú aj ďalšie spôsoby dráždenia, napríklad imitáciou sania, tlakom alebo rotáciou nejakej ich časti
 • najlepšie spravíte, ak si vyberiete špeciálne pomôcky pre stimuláciu klitorisu, ktoré sú z jemného silikónu použiteľné v prostredí vody

Spoločne s klitorisom je vhodné zamerať sa aj na dráždenie ostatných erotogénnych zón. Takýmto spôsobom môžete zvýšiť mieru vzrušenia a v konečnom dôsledku zlepšiť šancu na dosiahnutie vyvrcholenia. Ide napríklad o bod G, oblasť hrádze, prsné bradavky, bruško, driek, vnútornú stranu stehien, krk a šiju alebo tiež o análny otvor.

Súčasťou netradičného experimentovania môže byť aj snaha dosiahnuť u ženy orgazmus bez použitia rúk. Skúste napríklad dráždiť špičkou penisu jej klitoris, prípadne jej umožnite, aby si na vás „vysadla“ a klitorisom sa bude obtierať o stoporený penis.

Najčastejšie otázky na internete a odpovede na ne

Chceli by ste vedieť, čím je klitoris podobný penisu? Alebo to, či ho možno stimulovať súčasne s bodom G? Ak vás tieto otázky zaujímajú, nie ste sami.

Tu odpovedám na tie dotazy, ktoré sú najčastejšie:

Je dosiahnutie klitoriálneho orgazmu jednoduchšie?

Áno, je a to preto, že tento typ orgazmu súvisí so stimuláciou klitorisu, ktorý je dobre inervovaný, počas vzrušenia nadmerne prekrvený a je možné ho dráždiť viacerými spôsobmi. Na rozdiel od vaginálneho nezávisí ani od pevnosti erekcie.

Má každá žena v niečom odlišný klitoris?

Áno, platí to isté, čo aj u mužov pre penis, čiže, každý klitoris je v niečom odlišný. Týka sa to veľkosti, tvaru a aj miesta, hoci v základných aspektoch sú všetky klitorisy zhodné. Navyše, s vekom sa môže zväčšovať a môže byť citlivejší na stimuláciu.

Je možné počas stimulácie klitorisu použiť lubrikant?

Áno, možné to je a v niektorých prípadoch to môže byť aj žiadúce, napríklad ak chcete zmeniť stereotyp. Siahnuť môžete po lubrikantoch so zaujímavými efektmi, napríklad chladivým alebo hrejivým efektom, prípadne po tých aromatických.

Čo sú najčastejšie chyby pri jeho dráždení?

Ide o nevhodné používanie nadmerného tlaku alebo jeho nedostatku, nesprávny pohyb z jednej strany na druhú alebo nahor a nadol namiesto krúživého pohybu, prílišné zameranie sa na klitoris bez jeho okolia a nedostatočné zvlhčenie klitorisu.

Ako vám môže prípravok eJoy® zlepšiť sexuálny život?

Ak ide o klitoriálny orgazmus, muži podceňujú svoju výkonnosť. Na rozdiel od toho vaginálneho pre jeho dosiahnutie nepotrebujú 100 % erekciu a teda ani riešiť ťažkosti v tejto oblasti. Napriek tomu odporúčam používať podporné prípravky.

Mojim favoritom je značka eJoy® a to preto, že:

 • je dostupný voľne bez lekárskeho vyšetrenia alebo bez receptu
 • má dlhoročnú históriu a je overený státisícami mužov u nás
 • ako aktívne látky sú použité 100 % prírodné a prirodzené zložky
 • nemá žiadne vážnejšie nežiaduce alebo vedľajšie účinky
 • pomáha komplexne, či už na erekciu, libido, potenciu alebo plodnosť
 • si ho viete zakúpiť priamo z domu, diskrétne a pohodlne

Ide o perorálne kapsuly, ktoré môžete užívať pravidelne každý deň, prípadne vždy iba pred pohlavným stykom. Na výber máte množstvo veľkostí balenia a dve verzie produktu, konkrétne štandardný eJoy® a inovovaný eJoy® LONG. Ich pôsobenie je celkovo na sexuálnu výkonnosť a vitalitu, pomáhajú teda na kvalitný sexuálny život.

Bez ohľadu na to, pre čo sa rozhodnete, získate:

Nadpriemerné zloženie: Oproti ostatným produktom disponuje eJoy® oveľa kvalitnejším zložením. To sa týka tak komplexnosti a počtu účinných látok, ako aj ich koncentrácie. Niektoré látky, napríklad extrakt z chilli, sú dokonca unikátne.

Dlhodobo overené pôsobenie: Na trhu je značka už od roku 2016 a za toto obdobie si získala sympatie stoviek tisíc mužov a aj ich partneriek. Ide o jeden z najdlhšie pôsobiacich prípravkov na trhu, na internete nájdete stovky jeho kladných recenzií.

Špeciálne účinky navyše: V prípade klasického produktu eJoy® získate navyše účinok na posilnenie a podporu zdravia prostaty, v prípade eJoy® LONG zas na predĺženie výdrže erekcie a výkonu v posteli. To je veľké plus oproti konkurencii!

Niekoľko tipov a skúseností pre mužov z praxe

Ak vám niektorá žena povie, že najlepší klitoriálny orgazmus dosiahne iba na základe vlastnej stimulácie, v nasledujúcich riadkoch vám predstavím niekoľko tipov, ako jej dokázať opak. Vychádzajú z praktických skúseností a zlepšia váš sexuálny život.

Na základe mojich skúseností mužom odporúčam:

 • vyvarovať sa stereotypu a skúšať nové veci, nebojte sa zapojiť aj sexuálne pomôcky, netradičnú predohru vo vode alebo skúsiť hru chladu s teplou
 • nezameriavajte sa iba na klitoris, naopak, ženské telo ponúka množstvo erotogénnych zón a bola by škoda ignorovať všetky ďalšie možnosti
 • nepreháňajte to s intenzitou, rýchlosťou, tlakom alebo snahou, hoci klitoriálny orgazmus žena dosiahne jednoducho, nemusí to byť ihneď
 • rovnako tak sa nefixujte iba na tento spôsob orgazmu, naopak, pokúšajte sa aj o ten vaginálny či orgazmus stimuláciou bodu G a striedajte ich
 • v neposlednom rade sa prihováram za to, aby ste s partnerkou čo najviac na túto tému komunikovali a to pred, počas aj po skončení milovania
 • zisťujte, čo sa jej páči najviac, nebojte sa zapojiť do jej hier s erotickými pomôckami a možno obaja zistíte, že sa vám páči aj spoločná masturbácia

Záverom by som chcel vyzdvihnúť silu podporných prípravkov, najmä spomínanej značky eJoy®. Hoci klitoriálny orgazmus sa najčastejšie dosiahne bez priamej stimulácie penisu, úlohou prípravku je celková stimulácia sexuálnej vitality a výkonu.

Pre tých, čo chcú posilniť svoju potenciu komplexne, odporúčam pravidelné užívanie takýchto podporných prípravkov. V prípade spomínanej značky viete ťažiť z jeho širokého zloženia, ktoré pomáha na vyšší sexuálny apetít, podporu potencie, zvýšenie vitality, lepšiu erekciu a dlhšiu výdrž. To všetko sa vám v posteli určite bude hodiť!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie