• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Impotencia v mladom veku

Erektilná dysfunkcia postihuje čoraz viac mužov. A bohužiaľ, už dávno neplatí, že postihuje iba starších mužov. Problémy s erekciou majú aj mladší muži, čo môže vyústiť v časté návštevy sexuológa aj urológa a celkom skoré ochladenie partnerského života. Príčiny môžu byť rôzne, preto aj spôsoby liečby sú rôzne. Zistite, čo vám môže skomplikovať sexuálny život a hlavne to, ako sa tomu môžete čo včas vyvarovať.

Aké sú príčiny?

  • Veľa stresu
  • Málo odpočinku
  • Veľa sexu
  • Nevhodná strava
  • Traumatický zážitok
  • Zlý životný štýl

Veľmi veľa mladých mužov trápia poruchy erekcie. A to aj napriek tomu, že majú dostatočnú chuť na sex, vysokú hladinu testosterónu aj rannú erekciu. V čom je teda problém? Celý problém spočíva v kombinácii vyššie spomenutých príčin, ktoré ak sa spoja v jednom človeku, ľahko vyústia nielen v impotenciu ale aj v iné civilizačné choroby. Je prirodzené, že človek, ktorý celý deň trávi v práci, ktorá mu spôsobuje stres, stravuje sa v stánkoch s rýchlym občerstvením a večer trávi s pohárikom a cigaretkou, bude mať po čase z toho iba problémy. Rýchly a stresujúci spôsob života jednoducho nepraje nášmu telu.

Ako na to vplývajú hormóny?

Pre stres je typický jeden hormón – korzitol. Ak máme nadbytok vyplaveného korztizolu, sme vystresovaní, utlmení a neistí. Kortizol navyše blokuje normálnu činnosť mužského pohlavného hormónu – testosterónu. A práve to spôsobuje pokles mužského libida. Normálna hladina testosterónu u mužov vyvoláva dostatočný sexuálny apetít, sebaistotu, odvahu a ochotu riskovať. Ďalej vplýva na tvorbu svalovej hmoty a zároveň znižuje tukovú hmotu, takže pri jeho nedostatku dochádza veľmi ľahko k rozvoju obezity. Nedostatok testosterónu sa prejavuje aj zvýšenou únavou, zhoršenou fyzickou výkonnosťou a výkyvmi nálad. Preto, prvým riešením, ako sa takýmto výkyvom hormónov dá zabrániť, je aktívny pohyb. Či už dlhá prechádzka po ceste z práce, behanie skoro ráno, kedy je hladina testosterónu najvyššia alebo rôzne iné relaxačné metódy, ktoré zvládnete aj tesne pred spaním.

Všade len stres

Určite to poznáte aj vy, ak máte zlý deň, všetko vidíte iba v čiernom svetle a tým si priťahujete aj ďalšie zlé veci. Tie sa nabaľujú a nabaľujú, až máte celý deň úplne skazený. Tak isto to je aj so stresom. Ak ste celý deň v práci pod tlakom a v strese, je vysoká pravdepodobnosť, že ak sa ho niekde nezbavíte, zostane s vami až do zaspatia. V prípade, ak viete o svojej poruche s erekciou, vyvoláva to vo vás ďalší stres. Stres z nedostatočného výkonu, stres z neuspokojenia partnerky, jednoducho všade samý stres. Je preto veľmi dôležité, aby ste začali so stresom pracovať a to nielen aktívnym pohybom, ale aj dostatočným relaxom, poprípade meditáciou alebo rozhovorom s psychológom. Ďalšou pomocou je zmena stravy, ktorá ide ruka v ruke so stresom a vplýva nielen na výšku libidu ale aj na celkový zdravotný stav. Takže ak máte problémy s erekciou, je dôležité zmierniť stres, zmeniť stravu a obmedziť aj alkohol alebo cigarety.

Môže ísť aj vážne ochorenie

Bohužiaľ, za „obyčajnou“ impotenciou môže stáť aj vážnejšie ochorenie. Spôsob života, ktorý sme uviedli vyššie, veľmi často vedie ku vzniku civilizačných ochorení. Impotencia v takom prípade je skôr výsledkom ochorenia, ktoré zostáva skryté. Môže ísť napríklad o cukrovku, neurologické poruchy, pohlavné alebo urologické ochorenia a srdcovo-cievne choroby. Taktiež môže byť dôsledkom psychických porúch akými sú depresia alebo úzkostná porucha. Práve psychické problémy sú častejšími spúšťačmi impotencie, než tie fyzické.

Aká je liečba?

Liečba je podľa toho, čo zníženú chuť na sex spôsobuje. V prvom rade, treba sa dať kompletne vyšetriť. Ak ste úplne zdravý, je nutné zmeniť životný štýl tak, ako sme písali vyššie. V prípade ak sa nájdu poruchy v inej časti tela, je nutné ich okamžite riešiť. V neposlednom rade, ak máte pocit, že problém je niekde úplne inde, môžete vyskúšať sexuálnu terapiu so sexuológom, prírodné afrodiziaká a lieky podporujúce erekciu, ako je náš eJoy®.

Najčastejšie otázky

Pomáhajú vákuové pumpy?

Mnohí odporúčajú práve vákuovú pumpu na liečbu erektilnej dysfunkcie. Vákuová pumpa funguje na princípe odsávania vzduchu, vďaka čomu vzniká podtlak, ktorý spôsobí vyššie prekrvenie penisu.

Kedy vyhľadať lekára?

V prípade, ak sa liečite iba výživovými doplnkami, zmenili ste životný štýl a stále pociťujete ťažkosti, je čas navštíviť lekára. Toto obdobie by nemalo prekročiť viac ako 6 mesiacov.

Je vhodné liečiť sa prírodnými liekmi na impotenciu?

Odpoveď je áno. Všetci odborníci sa zhodujú, že je najlepšie začať s liekmi, podporujúcimi erekciu.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie