• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Fajčenie a alkohol majú zlý vplyv na erekciu aj orgazmus. Týchto 7 vecí vám kvôli ním hrozí

Fajčenie a alkohol, vplyv na erekciu

O alkohole sa hovorí ako o výbornom afrodiziaku. Platí to však len čiastočne, nakoľko okrem tejto jedinej možnej výhody má totiž inak len samé nevýhody. V prípade fajčenia o jeho škodlivosti na zdravie nepochybuje nikto. Ak napriek tomu stále vo väčšej miere fajčíte a neviete odolať poháriku, tu je 7 dôvodov, prečo to nerobiť.

Zníženie libida

Jeden pohárik alkoholu, hlavne vína, je ešte afrodiziakom, no ak ich bude viac, ide o faktor výrazne zhoršujúci libido. Hoci je pravda, že alkohol môže posilniť chuť na sex v danom momente konzumácie, dlhodobo má skôr opačný efekt a to kvôli testosterónu.

Spolu s ním má dlhodobo podobný vplyv aj nikotín. Viaceré výskumy ukazujú, že pravidelné fajčenie negatívne vplýva na testosterón podobne, ako alkohol, čoho výsledkom je pokles jeho prirodzenej tvorby, hladiny a s tým súvisiace zníženie libida.

Problém so vznikom a udržaním erekcie

Niektoré štatistiky udávajú, že ak muž vyfajčí 10 cigariet denne, zvýši sa riziko porúch erekcie o štvrtinu, ak 20 cigariet denne, tak až o polovicu. Či už týmto číslam veríte alebo nie, isté je, že fajčenie má vplyv na obehový systém a teda aj na erekciu.

Alkohol tiež neprospieva stoporeniu a na rozdiel od cigariet, v prípade jeho väčšieho množstva uvidíte výsledok na erekcii takmer okamžite. Okrem rizík s jej vznikom budete mať problém aj s jej udržaním, čo vám môže prekaziť akékoľvek posteľné radovánky.

Riziko otehotnenia aj chorôb

Alkohol uvoľňuje zábrany a to platí aj v momente, keď už idete do toho „najlepšieho“. Výsledkom tak býva sex bez ochrany v podobe kondómu, nakoľko ani jednému z partnerov sa nechce s takouto „zbytočnosťou“ zdržiavať a nepovažujú to za nutné.

Ak žena neberie hormonálnu antikoncepciu, zvyšuje sa v týchto prípadoch riziko nechceného otehotnenia a z toho vyplývajúcich dôsledkov. Rovnako tak hrozí, hlavne v prípade náhodných známostí, zvýšené riziko prenosu pohlavných ochorení a infekcií.

Sex bez orgazmu

Tak trocha opačným súdkom oproti predošlému riziku je situácia, kedy muž nevie dosiahnuť orgazmus. Tento problém býva spojený hlavne s konzumáciou alkoholu vo väčšom množstve, kedy síce možno aj príde k stoporeniu údu, ale zároveň k otupeniu zmyslov.

Výsledkom tak býva čiastočne ochabnutá erekcia u muža a zároveň problém s dosiahnutím vyvrcholenia. Doba do ejakulácie sa totiž bude úmerne s konzumovaným alkoholom predlžovať a v extrémnom prípade skončí váš sex bez akéhokoľvek orgazmu.

Zhoršenie plodnosti

Alkohol aj fajčenie majú mimoriadne negatívny vplyv na hladinu testosterónu nielen v súvislosti s libidom, ale aj v súvislosti s plodnosťou ako takou. Všetko to samozrejme začína znižovaním kvality a počtu spermií, stačí ak vyfajčíte 20 cigariet denne.

Muži dlhodobo konzumujúci alkohol pocítia jeho negatívny vplyv na plodnosť síce až s oneskorením, ale tiež sa tomu nevyhnú. Začne to problémami s potenciou a v prípade ich neriešenia to vyvrcholí negatívnymi výsledkami spermiogramu po vyšetrení u lekára.

Problém s predčasnou ejakuláciou

U niektorých mužov môže nastať opačný problém, ako je problém s oneskorením orgazmu alebo jeho absenciou a síce stav predčasnej alebo príliš rýchlej ejakulácie. Za týmto môže byť skôr fajčenie, než alkohol, ale môže ísť aj o kombináciu oboch faktorov.

Mužom všeobecne trvá dosiahnutie orgazmu menej času, ako ženám, takže vznik takéhoto stavu zamrzí nielen vás, ale aj vašu partnerku. Nezriedka sa stáva, že fajčiari alebo muži pod vplyvom alkoholu dostanú ejakuláciu aj do jednej či dvoch minút, čo je vážny problém.

Okno a problém s pamäťou

Aj v prípade, ak by sa u vás náhodou neobjavil aktuálne ešte žiaden zo spomínaných závažných problémov, toto posledné riziko bude prítomné stále. Pokiaľ ste sviatočným konzumentom alkoholu, aj jeden či dva poháriky u vás môžu spôsobiť „okno“.

V prípade, ak to preženiete viac, môžete mať problém sa vôbec rozpamätať na to, čo všetko sa stalo minulú noc. Hoci je pravdepodobné, že v takomto stave sa vám nestalo vôbec nič, neodnesiete si z toho absolútne žiadny zážitok, nakoľko si ho nebudete pamätať.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie