• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Erekcia ako ju nepoznáte

 Mysleli ste si, že existuje len jeden druh erekcie? Omyl! Aj erekcia patrí k javom či funkciám, ktoré sa delia podľa určitých kritérií. Väčšinou nerozlišujeme, o aký druh erekcie sa jedná, no z odborného hľadiska má každý druh erekcie svoju príčinu či priebeh. V každom prípade však platí, že erekcia je prejavom dobrého zdravia muža a vôbec by sa za ňu nemal hanbiť, nech sa objaví kedykoľvek. Ide o prirodzený  proces, ktorý môže mať dlhšie či kratšie trvanie. Radšej však zažívať erekciu v nečakaných chvíľach ako trpieť erektilnou dysfunkciou. No nie?

Reflexívna erekcia

Ide o erekciu, ktorú veľmi dobre poznáme. Vzniká na základe fyzického podnetu, teda skutočného kontaktu s inou osobou prípadne fyzickou stimuláciou. Ak sa partneri zblížia, venujú sa nežnostiam a postupne prechádzajú k sexuálnemu aktu, dochádza u muža k reflexívnej erekcií. Aj erekciu vznikajúcu pri orálnom, análnom sexe či masturbácií možno nazvať reflexívnou.

Psychogénna erekcia

Obrázky nahých žien, sledovanie porno videí, predstavy o skupinovom sexe alebo sexe s dvoma ženami či sex po telefóne. Toto sú podnety, ktoré vyvolávajú psychogénnu erekciu. Ide o stoporenie penisu vznikajúce v dôsledku audiovizuálnych podnetov prípadne na základe vlastných predstáv. Erekcia vzniká prostredníctvom videného alebo vypočutého podnetu. Tento druh erekcie je pre mnohých mužov často nepríjemným javom. Objavuje sa totiž aj v takpovediac nevhodných chvíľach. Muž sa napríklad zadíva na  krásnu ženu, ktorá sa pohráva s vlasmi, pozoruje jej dokonalé telo a začne si predstavovať sex s ňou, zacíti jej vôňu alebo stačí rozhovor s ňou a erekcia na seba nedá dlho čakať. Vztýčený penis v nohaviciach na verejnosti naozaj nie je veľmi príjemným javom, no dobrou správou je, že ako rýchlo táto erekcia vzniká, tak rýchlo dokáže aj odznieť.

Nočná erekcia

Nočná prípadne ranná erekcia síce je reflexívnym procesom, no nevzniká na základe osobného kontaktu. Touto erekciou si mužské telo overuje správnosť fungovania pohlavných orgánov. Ide o skúšku, či penis plní svoju funkciu. Ranná erekcia je dôsledkom fyziologických procesov v tele, nie je výsledkom stimulácie ani erotických predstáv. V priebehu noci sa erekcia opakuje niekoľkokrát. V ranných hodinách zase erekcia vzniká v dôsledku zvýšenej hladiny hormónov prípadne pri plnom močovom mechúre – genitálie sa prebúdzajú k činnosti vďaka vnútorným podnetom v tele. Tento druh erekcie v podstate patrí k prejavom dobrého mužského zdravia. Podľa rôznych výskumov poznajú tento druh erekcie už bábätká (chlapci) v brušku.

 

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie