• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Čo znamenajú bolestivé semenníky, čo s nimi robiť a aký je ich možný vplyv na plodnosť

Bolesť semenníkov je jedným z najčastejších symptómov súvisiacich so zdravím pohlavného ústrojenstva u mužov. V niektorých prípadoch môžu byť za týmto stavom iba menej závažné dôvody, napríklad príliš častý pohlavný styk alebo nevhodne zvolená spodná bielizeň, no podceniť by ste tento príznak nemali, môže ísť aj o závažnejšie ochorenie.

Aké príčiny môžu mať bolestivé semenníky

Semenníky sú párový orgán, ktorý je súčasťou reprodukčnej sústavy u muža. Tvoria sa v nich mužské pohlavné bunky, spermie. Akékoľvek problémy, ktoré sa s nimi sa spájajú, sú preto rizikové pre nedostatočnú produkcie a dozrievania spermií a teda aj plodnosť.

Bolesť semenníkov môže mať niekedy pomerne prirodzené dôvody, napríklad príliš častý pohlavný styk, dlhodobé sedenie v nevhodnej polohe na bicykli, príliš tesná spodná bielizeň alebo vonkajší zápal na pokožke spojený s jej začervenaním. Takýto zápal môže byť spôsobený aj alergickou reakciou na prací prostriedok alebo textíliu oblečenia.

Ak ide o vážnejšie príčiny, bolesť semenníkov môže znamenať:

  • poranenie či úraz, niekedy aj následkom nejakého komplexnejšieho úrazu v oblasti panvy a panvového dna, môže sa jednať aj o pruh do mieška
  • zápal v semenníkoch či nadsemenníkoch, niekedy aj zápal prostaty, tieto zápaly môžu mať neinfekčný aj infekčný pôvod, najčastejšie bakteriálny
  • poruchy týkajúce sa fyziológie, napríklad torzia, čiže otočenie v miešku, varikokéla, čiže hromadenie krvi, prípadne hydrokéla, hromadenie tekutiny
  • do úvahy pripadajú aj pohlavné ochorenia, kvasinky a chlamýdie, v niektorých prípadoch aj o výskyt močových a obličkových kameňov

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Ďalšie príznaky a kedy treba navštíviť lekára

Okrem bolesti semenníkov sa vyskytujú aj niektoré iné súvisiace symptómy. Tie môžu napovedať viac aj o tom, s čím sú bolestivé semenníky spojené a tieto symptómy budú aj súčasťou anamnézy, na ktorú sa vás pri úvodnom vyšetrení opýta aj urológ.

Tu sú možné súvisiace príznaky a zhodnotenie ich závažnosti:

Problémy s močením: Ťažkosti s močením, nadmerné močenie a príliš časté močenie počas dňa a noci, bolesti a svrbenie počas močenia či aj mimo neho, to všetko sú príznaky súvisiace so zápalmi v semenníkoch a v prostate, či príznaky pohlavnej choroby.

Zápalové príznaky: Zápaly semenníkov alebo nadsemenníkov, ktoré sú veľmi rizikové aj pre mužskú plodnosť, sa prejavujú štandardnými zápalovým symptómami. Ide o zvýšenú teplotu alebo horúčku, triašku, opuch alebo pocit tepla na semenníkoch.

Prejavy na pokožke: Je možné navonok pozorovať na semenníkoch začervenanie? Je podobné začervenanie prítomné aj v ich najbližšom okolí? V takom prípade sa dá uvažovať aj o možnej alergii pokožky na spodnú bielizeň alebo prací prostriedok.

Príznaky na pohmat: Poslednou kategóriou symptómov sú tie, ktoré sa dajú zistiť hmatom. Ak sú semenníky stuhnuté, zväčšené alebo v prípade, že je možné na nich nahmatať objekt, ide o znamenie možného nádoru a lekára treba určite navštíviť.

Ako môžete ovplyvniť plodnosť

V prípade vážnejšieho zápalu prostaty, semenníkov a nadsemenníkov treba počítať dočasne aj so znížením plodnosti, v prípade nádorov aj s vážnejšími komplikáciami. Problémy s plodnosťou ale môžu vzniknúť aj nezávisle na ochoreniach a bolesti semenníkov.

Ako teda plodnosť ovplyvniť a podporiť? Aj týmito spôsobmi:

Minimalizácia negatívnych vplyvov: Aby ste mohli podporiť plodnosť, je potrebné zmierniť vplyv negatívnych faktorov na tvorbu a dozrievanie spermií. Vyvarovať sa treba alkoholu, fajčenia, sójových produktov obsahujúcich fytoestrogény, ľanových semien, sladkostí, bieleho pečiva s obsahom rafinovaných cukrov a plnotučných syrov a jogurtov.

Potraviny, koreniny a jedlá: Je známe, že plodnosť viete podporiť aj prostredníctvom jedálnička, stačí len zvoliť správnu skladbu. Určite do neho zaraďte ustrice a morské plody všeobecne s vysokým obsahom aminokyselín, orechy obsahujúce zinok, ovocie s vitamínom C a D, zeleninu obsahujú špenát a mäso či vajcia kvôli bielkovinám.

Hotové produkty: Treťou možnosťou sú prípravky, ktoré sú založené aj na spomínaných prírodných látkach. Takýmto produktom je napríklad tiež značka eJoy®, ktorá obsahuje aj rastliny podporujúce hladinu testosterónu, ktorý vplýva na plodnosť u mužov. Plusom prípravku je jeho komplexnosť a pôsobenie na potenciu celkovo.

eJoy®

Vyskúšajte unikátny produkt s čisto prírodným zložením eJoy® určený mužom, ktorí chcú zlepši svoj sexuálný život.

Produkt eJoy® pozitívne prispieva k zlepšeniu erekcii, potencii aj zdravotnému stavu prostaty.

Chcem vyskúšať eJoy®

🚀 TIP č.1: vždy skladom, odosielame do 24 hodín
🔥 TIP č.2: dodanie zdarma Packeta (pri objednávke nad 2 ks)

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie