• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Čo nasleduje po sexe

Refraktérna fáza a opakovaný sex

Túto fázu prežíva po milovaní množstvo mužov, ale aj žien. Má svoje opodstatnenie, príčiny a predsa mnohí ani nevedia, že čas po sexe má svoj názov a každý tento čas prežíva inak. U jedného sa okamžite prejaví ďalšia túžba a nutkanie na opakovaný styk, ďalší je unavený a túži len po oddychu a spánku, iný je až prehnane precitlivený a akákoľvek ďalšia stimulácia je pre neho nepríjemná.  Čo sa skrýva za pojmom refraktérna fáza?

Je vrodená a prirodzená, nedá sa násilne ovplyvniť. Táto fáza predstavuje stav po milovaní, v ktorom nemá partner či partnerka chuť na akékoľvek ďalšie pokračovanie styku. Pohlavné orgány sú akoby znecitlivené a opakované dráždenie môže vyvolávať skôr bolesť a negatívne pocity. Prejavuje sa u väčšiny mužov, preto je opakovaný styk nasledujúci po sebe vo veľmi krátkom časovom intervale často nemožný. Penis jednoducho potrebuje načerpať nové sily, oddýchnuť si a pripraviť sa na ďalšiu akciu. V podstate je to ako s cvičením – po dokončení cvičenia si chcete aspoň chvíľu oddýchnuť, svaly potrebujú regeneráciu a po určitom čase sa vám do tela dostane príliv novej energie. Aj v sexuálnej oblasti je to podobné, pohlavné ústrojenstvo si oddýchne a je opäť v stave priviesť vás do stavu vzrušenia a slasti.

Iba muži? Nie…

Ak by ste sa domnievali, že sa táto fáza vyskytuje iba u mužov, aby si ich penis dostatočne oddýchol, mýlite sa. Refraktérnu fázu pozná veľmi dobre aj nežnejšie pohlavie. Po dosiahnutí a odznení orgazmu potrebujú aj ich pohlavného orgány určitý čas, aby sa „zregenerovali“. Zväčša im tento čas trvá kratšie ako mužom. Aj tu však platí, že ju niektoré ženy nepoznajú a nepotrebujú žiadny čas oddychu – môžu ihneď pokračovať v druhom kole.

Dva typy

Refraktérna fáza môže mať dve podoby – absolútnu a relatívnu. Pri absolútnej refraktérnej fáze nie je možné vyvolať ďalšiu akciu, aj keby ste sa maximálne snažili. Tento typ je pre pohlavnú oblasť častejší – penis sa po vyvrcholení nedokáže ihneď „postaviť“ a pokračovať vo svojej činnosti (samozrejme, česť výnimkám). Ak má žena tento druh refraktérnej fázy, ďalšou stimuláciou ju môžete priviesť akurát tak k zbytočnej náladovosti, nervozite a spôsobiť jej môžete aj nechutenstvo k sexu. Jednoducho sa ju nemôžete snažiť nasilu nútiť k ďalšiemu aktu. Druhý typ je relatívna refraktérna fáza, pri ktorej je potrebná oveľa väčšia a akčnejšia stimulácia ako pri prvom styku, aby ste dosiahli požadovaný efekt. Tento typ sa však v pohlavnej oblasti vyskytuje málo a ak aj áno, skôr v mužskej časti populácie.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie