• eJoy® - oficiálny predajca pre Slovenskú republiku
logo eJoy®

Benefity aktívneho sexu

Benefity aktívneho sexu. Prečo sa oplatí milovať sa pravidelne?

Milovanie, ktoré vyvrcholí  intenzívnym orgazmom, je bezpochybne jednou z najobľúbenejších ľudských činností. Pocity vzrušenia a pôžitku, ktoré ľudia pri sexe zažívajú, sú jednoducho neopísateľné. Kto ich počas sexu zažíva, vie o čom je reč. Okrem príjemných slastných pocitov však milovanie prináša aj množstvo ďalších benefitov na ľudské telo a zdravie.

Chcete schudnúť? Sexujte!

Ak potrebujete znížiť svoju hmotnosť a nemáte čas na športové aktivity, nájdite si čas na pravidelný sex. Pri pravidelnom a intenzívnom milovaní sa totiž v tele prebiehajú rovnaké procesy ako pri cvičení. Rôzne štúdie sa zaoberajú skúmaním súvislostí medzi poklesom hmotnosti a sexom. Na základe nich bolo vyhodnotené, že aktívny sex nahrádza až hodinu tvrdej práce vo fitnescentre. Čo si  však predstaviť pod pojmom aktívny sex? To je jednoduché. Nemôže pri sexe len tak ležať a čakať, že všetku prácu odvedie partner či partnerka. Musíte sa zapájať, hýbať sa, meniť polohy. Viete, ktoré polohy sú pre účinné znižovanie hmotnosti najlepšie? Tie, ktoré vykonávate postojačky! Vtedy ste totiž nútení poriadne zapracovať a spálite veľké množstvo kalórií.

Tvarovanie postavy

Spolu s chudnutím pri sexe zároveň tvarujete svoju postavu a posilňujete svalstvo celého tela. Nie je tajomstvom, že milovanie pôsobí blahodárne najmä na problémové partie – stehná, zadok či brucho. Ak potrebujú dámy spevniť vnútorné stehenné svalstvo, mali by preferovať polohy s roztiahnutými nohami. Ak ich trápi vonkajšie svalstvo stehien, vhodné sú polohy na kolenách prípadne „na koníčka“. Každá jedna poloha dokáže do činnosti zapojiť zadok, spevnenie svalstva v tejto oblasti preto vykonávate automaticky. A čo brucho? Jednoducho viac zapracujte, zintenzívnite dýchanie a výsledky sa dostavia aj v tejto oblasti.

Prevencia pred chorobami

Pri sexe sa do krvi vyplavujú endorfíny – hormóny šťastia, ktoré sú zodpovedné za dobrú náladu a pocity šťastia. Čím je človek šťastnejší, tým viac sa z jeho života vytrácajú depresie a rôzne choroby. Sex vyrovnáva v krvi hladinu pohlavných hormónov, priaznivo pôsobí na kvalitu a elasticitu pokožky a ľudia, ktorí sa sexuálnym hrátkam oddávajú pravidelne vyzerajú  oproti svojim rovesníkom mladšie. U mužov sa počas sexu vyplavuje do krvi aj viac testosterónu, ktorý prispieva k tvorbe bielkovín. Okrem toho je pravidelný sex skvelou prevenciou pred vznikom erektilnej dysfunkcie či rakovinou prostaty. U žien zase sex pôsobí proti vzniku kŕčových žíl, celulitíde a zväčšuje objem poprsia. Pri milovaní sú do činnosti zapájané aj nervové vlákna, čím sa predchádza vzniku neurologických ochorení. Vďaka sexu si tiež zlepšíte trávenie a metabolizmus organizmu.

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Certifikované

Úradom verejného
zdravotníctva SR

Garantované

vrátenie peňazí za
nepoužité balenia

Vyrobené

v Slovenskej
republike

Diskrétne

a rýchle doručenie
balíka

Doprava zdarma

pre viac ako 1 balenia
(Packeta)

100% prírodné

a efektívne
zloženie